Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46096 příspěvků moje polička 01. října 2018 12:26

Janulik03 no batole je to i česky, akorát batole mi připadá že už se batolí, tzn trochu chodí. kojenec = uplně malý miminko co ještě neleze. termín pro něco mezi by se hodil:P a tak se mi to zdálo šikovný!

varana bych asi nechovala

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 01. října 2018 12:29

viktorka_od splavu batole se přesune z bodu A do bodu B vlastní iniciativou, jakýmkoli druhem pohybu, ne? Lezúně já bych si představila jako stromového savce, jsem myslela, že chováš a dosud ses nesvěřila, stromový chlpáč prostě

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 01. října 2018 13:11

Kora Sweet Potato  a ostatní - moc dík.

Veterinář prý tuhle diagnózou nikdy u štěněte neviděl, ale za poslední půlrok je Jerry druhá. A že jestli jde o tu chronickou formu, to že zjistíme až po těch opakovaných krevních testech.
Já teda doufám v to akutní. Včera jsme doma kapali infuzi, střídali se u ní jako u mimina. Po hodině ji krmíme piškotama, když sní tak tři, tak je nevyzvrací. Má šílenej hlad. Vůbec si neumím přestavit situaci, že má někdo takhle nemocný dítě.

Offline Janulik03
Avatar
16702 příspěvků moje polička 01. října 2018 13:12

Mutziputzi stromový chlpáč????? 

Offline Janulik03
Avatar
16702 příspěvků moje polička 01. října 2018 13:16

Gellnerova ked ta tu čítam, je mi ľuto, čo sa vám deje. Synovec má 5 ročného vlčiaka. Vychoval si ho od šteniatka, čiperný krásny pes. Teraz neje a vracia a po návšteve veteriny zistenie, že mu odchádzaju ladviny. Neviem, či niečo zjedol otrávené, alebo možno že geneticky sa to prejavilo teraz. nemám odvahu ho teraz spovedať. Psa som videla v piatok, kosť a koža a prognoza že sa uvidí. Niečo zje, ale málo, aj ked sa začal znovu po infuziach trošku hrať. Je to veľmi citlivá tema, a želám vám, aby sa to upravilo. Držím palce. 

Offline MP Marge
Avatar
5792 příspěvků moje polička 01. října 2018 13:39

Janulik03 mne lezúň okousal diefenbachii a nic:-) hlasim se k salamistum;)

​To vyvedl nejmladsi bracha mamince, taky s diefenbachii, a musel do spitalu, protoze ji sezral moc a mel na to nejakou reakci, uz si nepamatuju jakou presne. 

Chudak maminka si pry pripadala jako krkavci matka a bala se, ze na ni ve spitale zavolaji socialku. Ani ja, ani mladsi bracha jsme si pokojovych kytek nikdy nevsimali, tak ji chudaka nenapadlo, ze s nejmensim lezunem musi davat pozor 

Je to tedy naprosto OT, ale i pres smutnou prihodu s diefenbachii byl v rodine stejne nejslavnejsi bratranec, ktery jako batole za iedno odpoledne vylovil a SEZRAL vsechny rybicky z akvaria. A nic mu nebylo. 

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 01. října 2018 13:41

Pro zvirata, co nemuzou jist moc doporucuju calopet, draha sranda, ale je v tom spousta vitaminu a energie v malejch davkach a chutna. (Teda radeji po porade s veterinou, mne to bylo pro Zizu naordinovany, kdyz mi nechtela jist)

Offline RoSa
Avatar
8241 příspěvků moje polička 01. října 2018 13:44

Gellnerova 

tak snad to bude jen akutní...

hele, oni veterináři kolikrát nejsou schopný ti říct, jestli ty blbý hodnoty z testů jsou příčina nebo následek... Ronny měl jako štěně jednou taky hodně blbý výsledky (ledviny, játra), zvracel, průjem měl příšernej... a nakonec se ukázalo, že to byly přemnožený klostridie ve střevě a ty blbý hodnoty byly právě jen důsledkem toho...

myslim na vás, ať to nakonec všechno dobře dopadne!

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 01. října 2018 14:18

Solathis dík, cena není tak hrozná. Konzultovat budu. Ptali jsme se na výživu žilou, ale prý je to nesmysl, že je to na bázi bílkovin.
RoSa Dík za každej příběh se šťasným koncem

Offline Sweet Potato
Avatar
34844 příspěvků moje polička 01. října 2018 14:25
Reakce na Janulik03:

Mutziputzi stromový chlpáč????? 

Mutziputzi Janulik03 

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Lezoun_indick%C3%BD

Houby stromový savec, to je přece drevokocúr

Offline Sweet Potato
Avatar
34844 příspěvků moje polička 01. října 2018 14:26

MP Marge Živý? Hamba mu!

Offline Janulik03
Avatar
16702 příspěvků moje polička 01. října 2018 14:28

MP Marge rybičky??? A už mu nechutia? Nam sa v jazierku premnožili karasy. Ak by mal chut, adresu dodám. 

Offline Janulik03
Avatar
16702 příspěvků moje polička 01. října 2018 14:30

Sweet Potato ja ti dám drevokocúra!  To naučil švagor malého a ten tak hovorí o susedovej mačke a suseda nechápe ............

Muž jej potom vážnym hlasom vysvetlil, že je to druh mačky, ktorá je novo vyšlachtená na lezenie v korunách stromov. Blbec 

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 01. října 2018 14:44

Gellnerova Cena sama o sobe tak hrozna neni, ale pokud budete mit jednu na tri dny, uz to naskace. Drzim kazdopadne male pesti, at je to fakt jen akutka. Nemohla by to mit z tech kabelu?

Offline MP Marge
Avatar
5792 příspěvků moje polička 01. října 2018 15:31
Reakce na Sweet Potato:

MP Marge Živý? Hamba mu!

​Zivy, no. Na batole slusnej vykon, ne!? 

Offline MP Marge
Avatar
5792 příspěvků moje polička 01. října 2018 15:32
Reakce na Janulik03:

MP Marge rybičky??? A už mu nechutia? Nam sa v jazierku premnožili karasy. Ak by mal chut, adresu dodám. 

​Ja se s nim nestykam, ale muzu se pres pribuzenstvo doptat 

Offline Janulik03
Avatar
16702 příspěvků moje polička 01. října 2018 17:23
Online barbucha blogger
Avatar
30616 příspěvků moje polička 01. října 2018 21:36

Jdu si taky (zase) zaskuhrat... Těšila jsem se, že až vedra pominou, Otíček trochu pookřeje... no nevypadá to. Naopak je na tom pořád hůř. Celej den prospí, venku se vleče a pokud vůbec popoběhne, je po pár sekundách vyřízenej. Zvlášť večer - ráno, po celonočním spánku, to ještě jakžtakž jde. 

Jíst mu teda ještě pořád chutná, a určitě ho nic nebolí, sleduju ho furt, a celkově vypadá v pohodě... ale buď je starší než nám řekli, nebo ty prášky na epilepsii mu moc neprospívaj (ale zas fungujou), nebo kombinace obojího. Čert ví.

Tak vám nevim. Utěšuju se aspoň tím, že už ho máme rok - rok slušnýho života... a nemohli jsme čekat zázraky, samozřejmě. Ale je to smutný, no. 

Online SunEclipse
Avatar
3110 příspěvků moje polička 01. října 2018 22:19
Reakce na MP Marge:

​Zivy, no. Na batole slusnej vykon, ne!? 

​Copak sníst, ale jak dokázal ty kluzký potvůrky chytit? 

Offline MP Marge
Avatar
5792 příspěvků moje polička 01. října 2018 22:36

SunEclipse No, to prave myslim, kdyz pisu "slusnej vykon"! Ono, pravda, to akvarko nebylo moc velky, ale stejne... Taky na to mel cele odpoledne, protoze teta nebyla zrovna znama prehnanou peci o deti - kluci vyrustali jako drivi v lese, bohuzel. Uz jen to, ze akvarko bylo tak nizko, ze tam v pohode dosahl, a ze si nikdo nevsiml, ze tam pres hodinu tise lovi, mluvi myslim za vsechno.