Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 18. května 2018 10:32

barbucha Jezis  chudák Otik  Takový zlatíčko . To je mi moc líto. Tak držím palce, ať to ta infuze rozsekne  

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. května 2018 10:36

barbucha ... hodně sil Otíčkovi i Tobě! 

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 18. května 2018 10:51

barbucha  samozřejmě je mně to také líto a myslím na tebe i na Otíčka a přeji mu vše dobré. Ale jako sorry ,ale přístup veta mě dost se-e.

-pseudozáchvat kvůli nezjištěné alergii?!?!?!  Dělá si srandu?

-léčba kapky  do  uší? To  by s tím snad nemělo vůbec souviset!!

-počkat  ještě po dalším záchvatu dva dny, jestli se to nebude opakovat a jak často  a jestli to třeba nepřejde samo?!?!?!

Má ten chlap nějakej diplom z veteriny? To snad není ani možné toto 

Jaktože nenavrhuje hned nějaká vyšetření ? CT je přece základ.... nějak mně to hlava nebere. Popravdě já  bych měnila veterináře.

 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 18. května 2018 11:18

barbucha Ach, je mi to ľúto 

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 18. května 2018 12:40

Berta 

Hele, ty kapky bychom vyfásli v každým případě. Dyk ty uši mu léčím od tý doby co je unás. Tam by to mohlo, jenom mohlo souviset, že se mu ten zánět dostal do mozku  Ale kapky jako takový s tím nesouvisej, ty jsme nedostali na epilepsii. 

Vyšetření udělali - krevní rozbor, hematologie dobrá, biochemie rovněž. A čekat dva dny radili, protože nebylo jasný, jestli to nebylo jen ojedinělý. Dost psů má třeba jeden záchvat za půl roku/rok, a někdy se to třeba už taky nikdy neukáže... (no už je vidět, že my takový štěstí nemáme) Vzhledem k tomu, že trvalá medikace není bez vedlejších účinků, nechtěj s tím začínat předčasně nebo zbytečně.

CT vyšetření jsem konzultovala taky s tou adopční "tetou" a neradila mi ho (po zkušenostech z dlouholetýho působení v tom záchranářským sdružení). Bývá to neprůkazný, a navíc - kdo bude operovat mozek buldočka neurčitýho věku, neznámý historie a nejasný prognózy?! Takže buď se nic nedozvíš nebo ti to bude prd platný. Veterinář v podstatě mluvil stejně.

Zkusíme tu infuzi, pokud se osvědčí, tak fajn a najedem na prášky. V opačným případě mi ta "teta" sama navrhla ho nechat uspat, což mě upřímně řečeno dost překvapilo - myslela jsem že mě bude naopak přemlouvat. Ale psala, že obvykle ty konce, pokud se majitel včas nerozhodne, jsou hrozný (pro všechny), což si, při stupňující se četnosti při tak malým organismu dokážu bohužel představit. 

Nemyslím, že veterinář nebo paní z frbulu jsou nějaký amatéři nebo necitelný zrůdy...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 18. května 2018 12:46

barbucha mně přijde jako nejpravděpodobnější varianta ten přestup zánětu z ucha do mozku a neochota to vůbec diagnostikovat, natož léčit mě pravudpovědíc dost šokuje

Offline Kokoska
Avatar
28322 příspěvků moje polička 18. května 2018 13:02

viktorka_od splavu Ale jak to teď Barbucha popsala, nezdá se mi to jako neochota, spíš nechtějí to zvíře trápit víc, než je za daného stavu nutné? 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 18. května 2018 13:03

Kokoska jako má věc to není, ale překvapuje mě to. u veterináře jsem se s tím ještě nesetkala. a když na to poukazuje i lékař tak...

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 18. května 2018 13:16

viktorka_od splavu mně postup dle barbuchy taky nepřijde nijak alarmující.  

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 18. května 2018 13:21

barbucha  jasně,   já jen, že jsem to rychle prolítla a toto mně z toho tak nějak  možná chybně vyplynulo... hlavně ať to dobře dopadne..

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 18. května 2018 13:23

když měl náš předchozí pes vyhřezlou ploténku, tak se muselo jít na rentgen. jenže ten je nejblíž skoro dvě hodiny cesty autem. veterinář rovnou říkal, že nám to úplně nedoporučuje, protože je to hrozná cesta a pes se musí většinou uspat pod narkózou. psovi bylo přes deset let, operaci jsme stejně nechtěli. obdobně mi z popisu přijde jednání barbušina veterináře. dokonce náš od vyšetření vlastně zrazoval a já ho plně chápu, protože ta cesta byla opravdu náročná (jen dostat psa opatrně z auta a do auta). my jsme tam teda nakonec jeli s tím, že se to zkusí bez uspání a kdyby to bez nešlo, rentgen dělat nebudeme. šlo to bez, ploténka byla vyhřezlá, nic se s tím stejně dělat nedalo. 

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 18. května 2018 13:31

viktorka_od splavu  tak ono obecne to vysetrovani u psu jednak komplikuje uspavani (coz uz treba ve vyssim veku je velky risk) a pak taky ta skutecnost, ze i kdyby se neco potvrdilo, tak uz vite, ze se to neleci/nechcete to lecit

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 18. května 2018 13:57

baltik no to je přesně ten důvod, proč se tomu divím. páč mi to přijde naopak jako jediná varianta, která by se léčit případně dala. ale asi už by to stejně nemělo cenu, u Inkoustka se to taky nestihlo včas... tak hlavně ať už se chudínek netrápí tak nebo tak.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 18. května 2018 14:00

barbucha chvili tu nejsem a toto  to je mi moc lito 

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 18. května 2018 14:19

barbucha Je mi moc líto vás i Otíčka, nezasloužíte si to ani jeden, a i když situace vypadá prachmizerně, moc vám přeju, aby infuze zabraly a Otík se z toho vymotal.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 18. května 2018 16:56

viktorka_od splavu presne v tom vidim Inka i s tema priznakama s usima a kdyby mu to CTcko udelali hned 25. a necekalo se na 27., az prijde do prace pan neurolog, mozna jsme ho mohli zachranit. Takhle byl dva dny medikovanej blbe (na epilepsii, prave) a az kdyz to nezabralo, tak do nej zacali pumpovat kortikosteroidy (coz neni dlouhodoba lecba), ale to uz mel sezranou 1/4 mozku, takze pozde... Proto jsem to taky psala, ta meningoencefalitida je lecitelna, jen se musi chytit vcas (kamaradce pejska se stejnou diagnozou zachranili).

Offline SunEclipse
Avatar
3109 příspěvků moje polička 18. května 2018 17:35

barbucha ježiš chudinka Otíček a chudinka Ty...to je mi moc líto

Offline Bowle
Avatar
568 příspěvků moje polička 18. května 2018 18:57

Když tady čtu co se děje s Otíčkem, tak je mi skoro blbý to sem psát, ale Aidě se po měsíci (!!!) konečně daří trochu dobře, už je bez prášků a vrací se do starých kolejí. Doufám že jsme si vybrali smůlu na dlouho dopředu, protože byly dny, kdy jsme nevěděli jestli se vůbec dožije rána, to už nikdy nechci zažít, hrůza. 

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 18. května 2018 19:09

Bowle dobrych sprav je potreba. Tesim sa ze uz je lepsie. Ale tu vyzera ako trestanec. Malicka, zlata. 

Offline Bledule
Avatar
4687 příspěvků moje polička 18. května 2018 19:10

Bowle Dobré zprávy vždy potěší.