Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 15. května 2018 18:23

barbucha panebože! to je mi líto, máte to ale trápení...

hele, a cétéčko mozku/hlavy jste dělali?

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 15. května 2018 20:19

RoSa 

Nedělali. Pak mě to taky napadlo, ale vůbec na to nepřišla řeč. No, uvidíme časem, pokud by měl mít epilepsii, resp. záchvat jednou za půl roku, tak se stejně nedá nic dělat, jedině ho přímo přitom utlumit - ale prevence asi žádná neni, a cpát ho práškama předem taky nemá cenu podle mě. Cétéčko bych si vyžádala, kdyby se to mělo opakovat. Ale koukala jsem na ty výsledky odběrů - dyk ten pes je jak novej jinak!  Třeba měl fakt ten záchvat zas kvůli těm uším... tak holt budeme čekat... teď je v pohodě, žravej jako vždycky. Ale musím ho vyprat, páč jak se vyválel v těch chcankách tak smrdí přímo strašlivě, jak nemytej důchodce! 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 15. května 2018 21:54

barbucha kdysi podvraťák tchyně měl epilepsii a právě nějaký preventivní léky bral. a dost dlouho s tim v pohodě veselej vegetil:-)

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 15. května 2018 21:58

viktorka_od splavu 

Hm... já jen že vzhledem k tomu, že od podzimu nic takovýho neměl, se mi zdá prevence (každý prášky mají i vedlejší účinky že jo) příliš drastická. Ale uvidíme, kdyby to - nedejbože - mělo vzestupnou tendenci... tak to je pak jiná samozřejmě.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. května 2018 22:12

můžou být na valašsku vlci? dnes horor story. máma si vyšla do lesa se psem a zdálky viděla běžet tři zvířata. myslela, že to jsou srny, ale byli to psi (vlci?). nemůže sice skoro chodit, ale prý tak rychle ještě nikdy neběžela. jestli se nám po lesích potuluje smečka čehokoli, psů nebo vlků, je to celkem v pytli 

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 15. května 2018 22:14

Jiná Realita

se srnkou si lze splést možná tak ridgebacka... jsou teď srny zrzavý, ne?

Offline Bowle
Avatar
568 příspěvků moje polička 15. května 2018 22:18

Jiná Realita tak tohle je moje noční můra 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. května 2018 22:39

RoSa máma špatně vidí. nicméně pohyb srnky a psa je dost podstatně jiný. srny i vlci jsou na dálku šedohnědí. jisté je jen to, že to nebylo černé.

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 15. května 2018 23:12

Jiná Realita pokud nechovate ovce, vlky bych pustila z hlavy. Jsou hodně plaší a člověka nepovažuji za kořist. Spis tobyla záměna s něčím jiným. Na Slovensku jsou určitě běžnější, mám tam hodně nachozeno a na rozdíl od medvěda a divočáka jsem vlka nikdy nepotkala. Největší svině jsou stejně divocaci, je to dost nevyzpytatelné zvíře a zrovna vlci by je trochu zregulovali. A máme je i v Praze na Černém mostě.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. května 2018 06:32

barbucha Uff, dúfam že to bola iba jednorázová akcia toto. Chudák Otíček.  Ináč vyšetrenie by som neodkladala. 

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 16. května 2018 06:40

Jiná Realita vlku fakf neni pottreba se bat, to bych mela vetsi strach z divocaka s mladejma, nez z vlka.

Offline Bledule
Avatar
4688 příspěvků moje polička 16. května 2018 06:41

paktofonika Percy je úžasný krasavec.  

PS: Smála jsem se u té fotky na insta s náhubkem, už nevím jestli to byla Amy nebo Percy.  To je přesně ten typ, kterému u nás v rodině říkáme pracovně umlčovač jehňátek.

Offline Bledule
Avatar
4688 příspěvků moje polička 16. května 2018 06:42

barbucha Hrozný zážitek. Teď bych se bála chodit do práce.

Offline Bledule
Avatar
4688 příspěvků moje polička 16. května 2018 06:44

Jiná Realita continuity 711990 

Taky to mohla být smečka zdivočelých psů, to by asi bylo horší než vlci.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. května 2018 06:45

Bledule Ďakujem 

S nahubkom bol Percy. Nesedí mu, je to nahubok Amy ale na to naše občasné jazdenie MHD to stačí ale aj tak mu budem musieť objednať väčší. 

Offline Bledule
Avatar
4688 příspěvků moje polička 16. května 2018 07:21

paktofonika Chudáček, jak se tváří.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 16. května 2018 07:36
Reakce na Jiná Realita:

můžou být na valašsku vlci? dnes horor story. máma si vyšla do lesa se psem a zdálky viděla běžet tři zvířata. myslela, že to jsou srny, ale byli to psi (vlci?). nemůže sice skoro chodit, ale prý tak rychle ještě nikdy neběžela. jestli se nám po lesích potuluje smečka čehokoli, psů nebo vlků, je to celkem v pytli 

​Ooooch jeee no to je krása! Vlků se neboj, člověka nenapadnou. V našich podmínkách netrpí nijak hlady s tím množstvím vysoké všude. To se podaří málokomu je potkat takhle při procházce se psem Zrovna to nedavno bylo v telce, že máme minimálně dvacet vlků (dvě smečky) snad na Šumavě? Poslouchala jsem jedním uchem. A taky rysa!

Offline Janulik03
Avatar
16733 příspěvků moje polička 16. května 2018 07:41

barbucha fúú akosi sa to na teba sype. Hádam to bola len jednorázová akcia. Nemohla to byt reakcia na teplo? Naša jazvečíčka raz prekonala podobný "záchvat" a bolo to zo slnka. Viac sa to nezopakovalo, tak hádam to bude aj u vás len jednorázové.

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 16. května 2018 09:00

barbucha u starsiho psa je velka sance, ze to bude jen ojedinela epizoda. Jinak kdyby neco, muzu se podelit o zkusenosti, 2 epileptiky mame doma, jednomu to propuklo ve 2 letech, dnes je mu 12, furt pod praskama. Zachvat nemel uz dlouho, ale roky trvalo, nez se to dostalo pod kontrolu a bohuzel to teda nezustalo bez nasledku. Druhej mel par zachvatu z "premiry vzruseni" (jde se na prochazku, leti kolem baraku k brance a tam to s nim slehne), ten je bez medikace, situacim, ktery vedou k zachvatu se snazime predchazet (na prochazku odchazi z domu na voditku).

Ze se pes pri epileptickym zachvatu pocura, je normalni. Bacha, muze fest kousnout, jak o sobe nevi, nesklanet se nad nim oblicejem. Taky pak bejvaj chvili dezorientovany. Ale u starsiho psa, pokud tam neni nejaka objektivni pricina typu nador, je fakt velka sance, ze se  to nerozjede.

Edit: Dalsim spoustecem muze bejt unava, pretazeni. Ten nas starsi pes dostal prvni zachvat, kdyz se vraceli po 4 dennich zavodech z Lucemburska, dlouha cesta domu, prijeli ve 2 v noci.