Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 17:47

Ve stredu jedu s kolegou na 2 dny do Kodane/Malmo na veletrh. Mate prosim nejake tipy na jidlo a co se da videt v par volnych chvilich? Diky

Offline brrr
Avatar
10018 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 18:41

slniecko Jsem fakt ráda, že se vám to líbilo, já o tom povídám ráda.

Jak nejsem z Ovy  a jsem vázaná spíš na Opavu, takže moc neporadím. Co mám brigádníky, tak mám pocit, že takový ten bývalý undergroundu a máničky jsou stále při životě. Punk bych řekla rovněž.

Offline zelene.oko
Avatar
557 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 12:00

Budu mít v sobotu den pro sebe v Hradci Králové, budu tam poprvé, nějaké tipy, co určitě neminout? Něco mimo klasické turistické cíle?

Pokud se nemýlím, tak razorblade a Lama_z_Lana by mohly poradit? :)

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6125 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 14:29

zelene.oko A co by tě zajímalo? Přepokládám, že klasickými turistickými cíli myslíš Velké náměstí, Katedrálu Sv. Ducha, Bílou věž a Muzeum východních Čech? Chceš vyloženě památky, nebo spíš nějakou trasu na courání?

Offline zelene.oko
Avatar
557 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 14:56

Lama_z_Lana Zajímá mne cokoliv :) Ty klasický turistický cíle jsem našla, spíš myslím něco, co je mimo obvyklé trasy, kde se dá něco vidět/pojíst/popít/zažít, co znají jen místní :) Co Galerie moderního umění, stojí za to si udělat na ni čas? A na dobrý kafe, kam?

Offline razorblade
Avatar
8176 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 15:28

zelene.oko Uplne skvely kafe jsem objevila nedavno! Je to na pesi zone (myslim, ze Svehlova?), kmenuje se to Simple. A pokud mas rada prirodu, zajed si trolejbusem k prirodni pamatve Na Plachte, je tam krasne na prochazky, divoky kone tam jaou

Offline Muslik
Avatar
191 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 16:23

Ráda bych v půli prosince letěla na měsíc do Barmy. Vím, že jste některe tady už opakovaně psaly, že jste byly. Budu ráda za jakékoli tipy. Nebudou 4 či 5 týdnu na Barmu moc? Res. asi 4 týdny a pak si klasicky ještě dáme na pár dnů zastávku v mém milovaném Bangkoku. 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 15. listopadu 2019 10:30

Muslik podle me to asi az dost. Osobne bych to zkratila treba na tri, ale to dost zalezi na stylu cestovani. Barma je bozi, uzijte si to

Offline zelene.oko
Avatar
557 příspěvků moje polička 15. listopadu 2019 10:45

razorblade Díky. Do kavárny určitě zajdu, vypadá slibně. A koně jsem měla v plánu, má být hezky, tak to bude ideální.

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6125 příspěvků moje polička 15. listopadu 2019 20:41

zelene.oko Jo, Simple je dobrej (a maj tam dobrý dorty ). Moji kávoznalí kamarádi mají ještě rádi café Na kole, ale ten Simple má zas aspoň výhled na (pěknou) pěší zónu. Jídlo - pokud se budete pohybovat kolem Velkýho náměstí, tak Pivovarské domy nebo Localis (tam už jsem teda dlouho nebyla, ale vařili tam dobře). Ty pivovarský mám dlouhodobě vyzkoušený - na to m náměstí je restaurací hafo, ale všechno je jinak takový nijaký. Případně ještě bistro Náplavka, tam chodim na skvělej burger a vege věci, tam to mám ráda.

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 09:34

Chteli jsme jeste s detma na Vanocni trhy do Drazdan na jednu noc. Kdyz jsem zjistila, kolik by nas s detma stalo bydleni, tak na to kaslu. 

Mam v zaloze tu Olomouc, ale stejne se jeste zeptam, co Bavorsko. Norimberk, Regensburg? Tak aby se tam idealne dalo dojet po Plzenske dalnici. 

Hrozne bych chtela treba do Salzburgu, ale to je uz na otocku daleko. Takze horni Rakisko mi prosim neradte

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 09:40

continuity Norimberk je momentalne tak brutalne rozkopanej,ze pochybuju,ze to do vanoc daji dohromady.Bohuzel i stred mesta,bouraji tam domy,strasny!

jinak cesta pha/nbg je super!

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 10:29

continuity Co to spojit a prespat nekde v Ceskosaskem Svycarsku?

Offline Sweet Potato
Avatar
34833 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 10:33

continuity Rothenburg.

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 11:00

MP Meri no to byl puvodni plan, ale se spanim v Drazdanech. Chtela jsem spat tam, protoze si pak nemuzeme dat poradne ani ten punc a to se mi nechce.

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 11:12

Zarinya ajaj! S tim jsem tak nejak pocitala. 

Sweet Potato pisu si, proberu s muzem, ale zda se mi to uz trochu daleko, mozna na dve noci?

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 11:32

continuity ono uz to bylo potreba,ale v kazdy ulici snad,pasky,vykopy...je to osklivy.

v ty hlavni zone kde jsou trhy to snad nebude,ale musis pres to k tomu dojit/dojet....no,skoda.

Ve 2016 byli hrnecky na svarak/punc s Karlem IV

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 11:47

continuity Myslela jsem vlakem do Decina pak, jsou to 2 hodky no. Ale dá se to. 

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 11:57

continuity Ale v Salzburku jsem na vanocnich trzich byla a tam je to uzasny! Ale I s prespanim by to bylo nejlepsi, coz by bylo asi drahy, ale pres den je tam ve meste uzasnej klid a ty vyhledy po okoli.....

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 11:59

continuity V Norimberku jsem byla před dvěma týdny a v pohodě, v centru dobry.