Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 14:55

Mám letenky do Říma a ráda bych se tentokrát dostala i do Sixtinské kaple. Mám lístky koupit dopředu a jít tam na tu ranní otvíračku nebo i tak tam budeme stát 2 hodiny ve frontě? @jinx @potrefenahusa Vy jste tam teď nedávno byly ne?

Offline Kokoska
Avatar
28313 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 15:00

nellielovett ze Sixtinské kaple se dá (nebo před pár lety dalo) projít takovýma nenápadnýma dveřma nějak přímo do baziliky, radila nám to průvodkyně. Jen jsem to bohužel nějak zvorala a vyšla jinudy a musela celé to muzeum a náměstí obcházet venkem a stát frontu do kostela.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 15:28

nellielovett já sem ti teď napsala obsáhlej příspěvěk a celej mi zmizel

lístky si určitě kup dopředu, zarezervuješ si to na určitou hodinu, přijdeš, předběhneš naprosto šílenou frontu zakroucenou přes tři rohy a samoobslužně vejdeš. Jen je to i tak masakr, čím blíž ke sixtinský kapli, tím větší, ke konci už jdeš v pohybujícím se štrůdlu. 

(Ale jde myslim koupit i exkluzivní vstupenka na nějakou brzkou hodinu bez davů, ale byla násobně dražší než ta běžná)

My to chtěli udělat opačně, než je doporučená prohlídka a jít napřed do kaple, dokud jsme čerstvý a až pak do muzea a chyba chyba, protože z kaple byl otevřenej pouze jeden východ, a to nikoliv do muzea, ale rovnou ven (nikde na to předem neupozorňovali) - na ty schody, co vedou k bazilice, jak ti asi radí Kokoska - ale určitě se s nima nedalo dostat zpátky kaple!

a to, že jsme se octli rovnou u baziliky, bylo trochu k posrání taky, protože jsme si tam ráno vystáli taky moc pěknou frontičku (leze se tam bezpečnostníma rámama, tak to docela trvá), takže baziliku nechte až po muzeu, kdyby vás tam náhodou taky vykopli z tý kaple, tak at to máte při jednom. 

A v Petru a Pavlovi rozhodně doporučuju vylézt na střechu!!!!!

Kokoska nevim, kdys byla v Římě naposled, já v roce 1992 a to pamatuju ty volný vstupy úplně všude, ale loni byly všude ve Vatikánu bezpečnostní rámy, dost to ty davy zpomaluje a zahušťuje, že by se dalo vlízt do Sixtinský kaple bez vstupenky, to už se mi moc nezdá, všude je ochranka a tak

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 15:31

Kokoska jo už to čtu, ty to radíš obráceně, z kaple do baziliky. Tak to šlo 

Offline Kokoska
Avatar
28313 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 15:33

Potrefenáhusa ne bez vstupenky, to jsme samozřejmě měli a prošli jsme normálně muza a pak se šlo do kaple. Jen pak pokračování do Sv. Petra šlo obelstít, aby se právě nemuselo venkem, což jsem z blbosti udělala já. Nevím, jestli je to ještě možné. Rámy byly, bylo to někdy po roce 2000, už přesně nevím.

Offline Kokoska
Avatar
28313 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 15:38

Potrefenáhusa vtipný bylo, že v těch rámech zabavili jednomu chlapíkovi z naší skupiny nůž, ale že mu ho po prohlídce vrátí, ať se hlásí u vchodu XY. Pak vykládal, že tam si ho zapsali, někdo z ochranky s ním šel asi 2 km chodbama do nějaké kanceláře, tam podepsal převzetí nože, ochranka ho dovedla k jiným dveřím a čau. A pak šel sám s tím nožem zase asi 2 km chodbama, kdyby prý byl chtěl někam vrazit a někoho podříznout, měl k tomu hezkou příležitost.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 15:40

Kokoska já sem to právě četla obráceně, jak mě rozrušil ten dlouhej zmizelej příspěvěk - že z baziliky do kaple. 

 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 15:40

Kokoska inu, Itálie!

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 15:45

nellielovett my meli nejaky early morning acces a bylo to naprosto fantasticke! Cela cesta do kaple jen pro nas 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 15:47

Hele 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 15:49

jinx sem by bylo dobrý dát moji fotku s tim davem lidí  

Offline Marbuša
Avatar
951 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 15:54

nellielovett Přesně na tohle jsem se tu chtěla zeptat! Mám letenky na duben, ale přesně na ten velikonoční týden pondělí až neděle před velikonočním pondělím. Trošku se bojím, že to bude masakr, ale skloubit svůj termín s účetní není snadný a chtěla jsem duben. Můžu poprosit o link, kde se ty vstupenky dají koupit? Zajela jste si některá za Řím? Přemýšlela jsem o Ostii nebo o Tivoli nebo cokoli kousek od Říma v přírodě, jestli by nebylo, tak hodinu vlakem. Určitě si nebudeme půjčovat auto. Ještě bych se zeptala, jak jsou na tom Římané s angličtinou - umí i starší nebo spíš mladší generace?

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 15:57

Potrefenáhusa  Kokoska Super, děkuji za info. Já tam byla tak před 6 lety, ale neměli jsme koupené lístky, bylo brutální vedro a fronta na celý odpoledne. Vzdali jsme to.

jinx jo, tak nějak jsem si toto myslela. Mám to pro mámu k Vánocům, takže nejspíš zvolím tuhle variantu. Koukala jsem, že v 7:45 start, celý den před náma. To zní dobře.

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 16:24

Marbuša Lístky jsem našla tady . Případně appka GetYourGuide, tam to možná bude o něco málo dražší.

S angličtinu problém nebyl, co si pamatuji.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 16:36

Marbuša My byli v cerveteri, to bylo bozi a jeden den si vlakem vyjeli na viu appii na 1.zastavku vlakem za rim a šli zpět, byli jsme tam sami!!!, s prohlídkou katakomb, to bylo taky bozi 

jen upozornuju - udělejte si dopredu itinerar, v pondeli bejva leckde zavreno a v neděli se nedá na turistickou prohlidku do mnoha kostelů 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 16:54

Potrefenáhusa vsak si do Rima jeste zaletite a priste budes vedet  do Rima se nejde nevratit

jo a co teda doporucuji, restauraci, ktera se jmenuje retro bottega, rezervace nutna, je to tam bozi! 

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 18:47

Marbuša Ostie i Tivoli byly fajn, cesta v pohodě vlakem, spíš záleží, co chcete vidět. Jestli jde víc o přírodu, tak asi bych volila to Tivoli, v té Ostii jí moc nebylo. Nebo to Cerveteri, jak píše Potrefenáhusa byla jsem tam taky někdy v dubnu a bylo to taky pěkný. Jo a Via Appia  je , my tam teda jeli nějakou tou jejich MHD. 

Angličtina celkem nebyla problém, i když u starší generace jsem spíš trénovala italštinu. 

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 18:50

Jo a mám dotaz ohledně Brna. Pojedeme tam na tu výstavu inckého zlata a chtěla bych vědět kde se dá na trase nádraží - výstaviště zastavit na oběd. Budeme tam i s dětma (5 a 2r.) , nepotřebuju vysloveně nějaký dětský koutek, ale spíš aby tam bylo pro děti i něco k jídlu. 

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 19:43

Ignis Restauraci neporadím, ale na trase Hlavák - Výstaviště je Sorry pečeme jinak

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 22:08

nellielovett vylet do Rima je krasny darek A jdete do toho, my pak jeste stihli bez davu i vystup do kupole, vyhled na mesto tam nema chybu. Ikdyz Rim byla moje laska na prvni pohled, tak mozna nejsem uplne objektivni.