Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 02. listopadu 2019 17:57

pecka ak se nebola v Banskem muzeu v Landeku, tak to doporucujem. 

Offline pecka
Avatar
5974 příspěvků moje polička 02. listopadu 2019 18:33

continuity ja som bola v Ostrave raz v živote ešte zo ZŠ, nejaká družba to bola... Pamätám si akurát, že sme boli v ZOO a kúpila som si tam bielu myš, z ktorej mali rodičia "obrovskú" radosť

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 12:15

pecka umrem, práve sem idem s tou istou otázkou:)))....

A ešte mám dotaz, ako je to s dopravou? Idem na pár dní s puberťákom, ideme z určitých dôvodov vlakom, má zmysel si tam požičiavať auto?

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 13:55

slniecko jazdi tam MHD, listok kupis bezkontaktne v autobude kreditnou kartou. len neviem ako do toho Kandeku, je to trochu bokom. 

Ale cesky idos.cz ma normalne i Ostravsku MHD, tak sa tam pripadne pozri, kam budete cestovat, on ti najde spojenie. S pubertakom urcite zvaz aj science centrum, neviem teraz ako sa vola. 

Offline pecka
Avatar
5974 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 14:42

continuity vďaka

Mňa by ešte zaujímali nejake dobre miesta na kávu, jedlo, drink... 

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 14:49

pecka jedlo netusim, bola som tam 2x vzdy na nejakej akcii, kde sa o nas starali. Jedli jsme v tom Landeku a na mna prilis tazke jedlo, ale mali sme menu dopredu. naviac mi odmietli spravit latte, pretoze je nas vraj moc (objednavka, menu vopred, obsadili sme restauraciu), co ma dost vytocilo. 

Nesnaz sa rozpravat po cesky, Slovakov tam maju obzvlast radi.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 15:59

Landek rozhodně, nevím, jak to tam vypadá teď ale před pár lety jsme tam sfárali dolu a bylo to strašně moc zajímavý a pak samozřejmě dolní vítkovice, pro děcka i pro dospělý, fakt bomba /já teda tyhle industriální věci hrozně miluju/ http://www.dolnivitkovice.cz/bolt-tower-maly-okruh

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 16:09

A ako je to tam s taxíkmi?

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 16:09

slniecko Auto v Ově nepotřebujete. S puberťákem do Světa techniky? Ale jak ppíše Viktorka, celé Dolní Vítkovice jsou super.

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 16:13

pecka V centru je těch věcí dost. Kafe třeba Ostravanka v Milíčově (u katedrály Božského spasitele), na indickou do Makalu.

Ještě stojí za to, vylézt na věž Nové radnice.

A kdybys Ty, nebo slniecko měly zájem, tak pokud neprší, je hned u Masarykova nám. hrozně zajímavý archeologický výzkum

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 18:18

brrr vďaka! Ak ho zlomím (prísľub McDonaldu vie urobiť zázraky ), tak sa určite pôjdeme pozrieť!

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 18:23

continuity viktorka_od splavu ďakujem, píšem si všetko, to MHD som pozrela a fakt nepotrebujeme auto.

Inak nikdy sa nesnažím rozprávať česky, aj tak mi to nejde:))), ale minule sa ma decká pýtali na celkom zaujímavý fenomén a nemala som fakt odpoveď: Všimli si, že keď prídeme do hocijakej krajiny a snažíme sa - akokoľvek mizerne - dohovoriť ich jazykom, tak sú väčšinou všetci milí a pomáhajú, ale ak v Čechách skúšajú hovoriť česky, tak väčšinou (až na výnimky) zliznú divné pohľady. A zistila som, že vlastne majú pravdu a ja vôbec netuším prečo.

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 18:33

slniecko a to je velka pravda a este si k tomu pripocitaj, ze pokial tu zijes, obcas ti da niekdo fakt zozrat, ze sa nesnazis hovorit cesky. Potom sa snazis, ale zas nehovoris/ nepises uplne dokonale. No furt zle. To si nevyberies. 

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 19:09

slniecko mozna nam to prijde jako zbytecne, ze prece rozumime slovensky, tak proc poslouchat vice ci mene "prznenou" cestinu? Nejsem si jista, jaky je duvod,ale u kolegu slovaku mam taky radsi, kdyz mluvi a pisou slovensky. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 21:15
Reakce na baltik:

slniecko mozna nam to prijde jako zbytecne, ze prece rozumime slovensky, tak proc poslouchat vice ci mene "prznenou" cestinu? Nejsem si jista, jaky je duvod,ale u kolegu slovaku mam taky radsi, kdyz mluvi a pisou slovensky. 

slniecko no já ti rozumím, slovenštinu slyším ráda, a kdybych přece jen něco nechápala tak se zeptám. na zpotvořelou češtinu jsem od dob súdruha husáka aspol prostě alergická. cojávim finovi bych nerozuměla finsky ani mrť takže když se bude snažit o česká slovíčka, budu potěšena. toť vše

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 21:57

continuity no super

baltik viktorka_od splavu viete čo, ale ako nad tým rozmýšľam, tak som si uvedomila, že to platí aj opačne!!!

V čom to môže byť ? Husák by bol vysvetlením jedným smerom...a ľahko by sa to vysvetlilo deťom, ale takto, hm....no čím viac nad tým uvažujem, tým viac nechápem

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 22:01

slniecko já si opravdu myslím že to je tím, že ti rozumím. takže pokud by ses snažila mluvit česky, nemáš k tomu žádný důvod, je to zbytečný a navíc tím jak jsou si ty dva jazyky podobné, tak to pomíchání nepůsobí jako snaha nebo nějaká roztomilost, ale jako parodie, schválnost

Offline Garfie
Avatar
23903 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 22:19

slniecko Ja bych rekla, ze je to jak pise viktorka_od splavu, proste uplne zbytecne, me by ani nenapadlo mluvit na Slovensku slovensky a vubec to neocekavam od Slovaku tady, mozna by mi prislo, ze me povazuji za totalne blbou, kdyz si mysli, ze bych jim nerozumela  A to navzdory tomu, ze muj muz-Slovak mluvi v CR cesky...;-)

Offline Lamicka
Avatar
13348 příspěvků moje polička 04. listopadu 2019 09:34

Gellnerova To ma opravdu kazdy jinak. Ja mam rada velka mesta, rikam, ze mi je Praha mala . Berlin jsem si zamilovala od prvniho okamziku, byla jsem tam 4x, minuly rok jsem si rikala, ze tacilo a ted uz bych zase jela znova . Urcite tam chci vzit deti. Me vzdycky fascinovala historie Berlina, takze jsem tam plno veci pochopila, bavi me tam lidi, styl, pestrost. Muz je architekt, tak hodne chodime po zajimavych stavbach nebo treba i rezidencnich ctvrtich, bavi me ty kontrasty. Ja treba nejsem nadsena z Vidne, pro me to je nudne mesto. Budapest me treba vubec nelaka.  

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 04. listopadu 2019 09:39

Lamicka a v Budapešti bylas? mně přišla senzační, taková vylepšená Praha. Ale mně se líbilo i ve Vídni, byla jsem tam jednou týden u spolužačky, která tam byla na Erasmu a fakt dobrý