Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 26. března 2021 07:23

nellielovett

diky. to je taky moje jedine vysvetleni toho zvratu, ale stejne mi to prijde prehnane. ti rodice prece nebyli zadni tvrdaci a nechali by ji odejit k tomu klukovi i jen tak, ne?

a tve vysvetleni druhe pulky dava smysl, to me nenapadlo. To asi byl takovy znak i te dane doby, ze se holky vdavaly brzo, aby se dostaly od rodicu zmenily se v podoben nestastne manzelky...

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 05. dubna 2021 14:30

Prosím není tu nějaké knižně bazarové vlákno ? Měla jsem nejasný dojem, že kdosi zakládal, ale nemůžu najít . Chtěla jsem si přečíst/koupit//půjčit nějaké svoje srdcovky z fantasy/space opery, ale z knihoven zmizly, v obchodech vyprodané, a na tematických serverech pouze poptávka, tak pro bych chtěla hodit udičku i tady. 

Online Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 05. dubna 2021 14:39

Isca asi založ, myslím, že knihobazar tu není (a hodil by se)

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 05. dubna 2021 15:07
Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 05. dubna 2021 15:17

coralline Díky moc, mezi porcováním parfémů by mě to fakt nenapadlo hledat :-) 

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 05. dubna 2021 17:30

Isca Též jsem se divila, co to dělá zrovna tam Akorát jsem taky měla dojem, že to tu bylo, tak jsem zkusila pohledat.

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 05. dubna 2021 22:17

Trujkunt - detektivní příběhy z Jablunkovska. Co mám ohlasy, tak místní oceňují znalost reálií, gorolština je fajn a nebije tak do očí jako třeba nářečí v Šikmém kostelu. Jenom mi to připadá takové hrozně těžkopádné, editor to měl lehce proškrtat. Jsou to vlastně tři povídky s jednou hlavní postavou a některé popisy se zbytečně opakují.

Ale za Velikonoce jsem přelouskala rozhovor Palána s bratry Floriánovými (Být dlužen za duši) a  bylo to hrozně zajímavé. Už jsem od Palána četla rozhovor s Reynkovými (Kdo chodí tmami), ale tohle mi připadalo lepší.

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 05. dubna 2021 23:16

Isca já to tu nedokázala umístit, kaju se

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 07:52

Zu A já to neumím přemístit, případně založit, takže vedeš :-) 

Offline Aranel
Avatar
4495 příspěvků moje polička 07. dubna 2021 10:24

coralline To jsem možná neměla vidět...!!

Online Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 12:20

Já čtu ten Zuzanin dech od Katalpy a přijde mi to fakt hodně smutný..nejspíš je to tim, jak člověk už dopředu ví, jak moc blbě to dopadne..?

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 12:52

Četl tu někdo už Nevidím ani tmu? Já teď objednala.  A přihodila díky OUNZ i Zuzanin dech. :-)

Online Anema
Avatar
829 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 15:43

Ounz jo, já to před nedávnem poslouchala jako četbu v rádiu a přišlo mi to hrozně smutný až mrazivý už v těch šťastných letech. Vždycky mě takhle napadá ten úryvek z Nohavicovy písničky: "jěštěže člověk nikdy neví, co ho čeká".

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 15:55

Ounz ja jsem z toho mela ten pocit- porad cekam, az to prijde. A konec jsem necekala

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 10. dubna 2021 13:48

Ounz Na tu se chystam, ale z presne toho duvodu ji porad lehce odsouvam. Takhle na me pusobilo Vyhnani Gerty Schnirch, uzasna kniha, ale uplne prodchnuta beznadeji. 

Offline tina
Avatar
5865 příspěvků moje polička 13. dubna 2021 20:03

Tulipe dekuju ti za tip na Backmana, posledni vecery se dost bavim:)

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 10:05

Na ČRo byla teď nedávno moc hezky načtená Liška v dámu (loňská Magnesia Litera za prózu), fakt jsem si to užila. A i když úroveň četby tomu podle mě dost prospěla, určitě by se mi to líbilo i jen tak. Takovej hravě a lehce napsanej kouzelnej příběh o těžkých věcech. A o mezidruhové lásce! 

Teď doposlouchávám Faju od Stehlíkové a trochu mě to něčím rozčiluje, jak se tu teď vedle probírají hanlivý výrazy pro děti, tak tadyhle hlavní hrdinka mi občas připadá jako pěkně přechytralej a votravnej fakan. :)) Ale v rámci žánru furt fajn oddechovka a třetí díl si určitě dám taky.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 10:12

A když už jsme u té Magnesie Litery, četli jste z toho letošního výběru někdo něco? Já z prózy jen Smrtholku (a tu teda doporučuju moc, to mi přišlo fakt skvělý, i když dost bolestivý a nepříjemný), o Hořavovi jsem slyšela v Liberatuře a moc mě to nenalákalo (asi že o tom hovořil zrovna Jan Němec :D).

Na seznamu mám pak Špitálníkovou s KLDR, Chmurdálii, z naučné pochopitelně Hilského Shakespeara, co ho beztak stejně nikdy nepřečtu, i Desatero smyslů. Ale třeba ty debuty roku i veškerej zbytek prózy, o tom jsem snad ani nikdy neslyšela, stojí tam něco ještě za pozornost?  

Offline Aranel
Avatar
4495 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 11:09

Karoleena Já si z tý Smrtholky zase nic nepamatuju, kromě svítivě žlutý obálky. Ten Štindl se dá, ale čekala bych i větší pecku.

Skvělá je Alžběta Luňáčková. Debut, kterej vznikal dlouho a těžce a dostalo se mu extrémní péče ze všech stran.

A na tu Špitálníkovou se taky moc těším, mám to koupený, ale zatím na to nedošlo.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 16. dubna 2021 12:38

Karoleena Ja jen Spitalnikovou a ta je fakt skvela. Jinak ani nevim, co je nominovano a stejne ctu spis takovy ten ctenarsky mainstream.

Za posledni dobu Dlouhou trat a v navaznosti Vzpominky co neuleti od Andronikove. Obe slusna depka, nektere povidky fantasticke jine kapku slabsi. Dale jsem precetla Z podruci islamu, skvost z Levnych knih. Autorka je neuveritelne silna zena a nebylo to lehke cteni, i kdyz je kniha starsi, je velmi aktualni svoji problematikou. 
Vcera jsem zdolala Zuzanin dech a bylo to velmi dobre, smutne, napinave....ale tak nejak podobna sablona jako jine knihy (treba Hana). 

Jinak tu vetsina cte same hodnotne knihy. Ja to musim vzdy prolozit odsypajicim thrillerem nebo historickym romanem.