Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Aranel
Avatar
4522 příspěvků moje polička 10. března 2021 10:24

Ounz Běguni jsou hrozně zvláštní, ale jak píše Jos , taky mi z toho několik pasáží utkvělo a vracím se k tý knize.

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 10. března 2021 22:57

nausi díky, kouknu se.

Offline Magráta
Avatar
7774 příspěvků moje polička 17. března 2021 14:20

nellielovett četla jsi od Kariky tu Smršť? líbilo se ti to? 

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 17. března 2021 15:21

Magráta Nečetla, v obchodě jsem sáhla po Na smrt, aniž bych se přečetla, o čem to je. Je to teda dost brutální, ale mě jeho styl psaní baví. Čte se to dobře. Na Smršť kouknu.

Já mám teď v košíku tohle, ale čekám až naskladní v Brně.

Offline Magráta
Avatar
7774 příspěvků moje polička 17. března 2021 15:28

nellielovett to vypadá zajímavě (já od něj četla jen Trhlinu)

Offline olte
Avatar
411 příspěvků moje polička 17. března 2021 20:30
Reakce na Magráta:

nellielovett četla jsi od Kariky tu Smršť? líbilo se ti to? 

​to je novinka?

Offline Magráta
Avatar
7774 příspěvků moje polička 17. března 2021 20:43

olte ano, z roku 2020

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 17. března 2021 20:52

Potrebovala by som pomôcť s názvom knižnej série. Čítala som ju už dávnejšie, tak si pamätám len matne o čom bola a neviem si spomenúť ani na mená žiadnych postáv. Jednalo sa ale skôr o fantasy a podľa mňa určenú pre staršie decká. Hlavnou postavou je chlapec, na začiatku asi 12-14? ročný, ktorý  žije vo svete, kde ľudí mimo osídlených miest napádajú po zotmení  obludy/démoni. Ten chlapec je sirota a pošlú ho vyučiť sa do dákej pevnosti, kde sa má spolu s ďalšími učňami/vojakmi učiť rozsvecovať lampy, aby ľudia mohli cestovať aj po zotmení. Slúžia spolu v akýchsi čatách, sú tam chlapci a myslím 1 dievča, nakoniec si ho ako sluhu najme bohatá šľachtičná. Chlapec v jednej z kníh zistí, že nemá úplne ľudský pôvod. Séria má viacero dielov.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 17. března 2021 21:01

Právě jsem zjistila, že Host má v edičním plánu na srpen první díl space opery Memory Called Empire od Arkady Martine, v češtině to zdá se vyjde jako Vzpomínka zvaná říše, četla jsem na to samou chválu, tak mám radost. Ale kdybyste mi to tak v tom srpnu někdo připomněli... :) 

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 17. března 2021 21:16

nellielovett Ounz Hlásím dočtené Děti Volhy. Doporučuji ke čtení. Neznám tedy první román autorky, tak nemohu srovnávat, ale každopádně si ho seženu a přečtu též.

Kniha o osudech povolžských Němců plyne pomalu a vypráví o neradostných věcech velmi poetickým jazykem. Dost dobře mi pasuje k momentálnímu bezčasí, které prožíváme...

Offline Ounz
Avatar
19842 příspěvků moje polička 17. března 2021 21:23

eM mně se ta Zuleika děsně líbila, ale vím o lidech, kterým moc ne. No asi se mi to trefilo do vhodný nálady. Děti volhy si ale určitě přečtu, díky za info.

já teď čtu Jmenuji se Maryte..

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 17. března 2021 23:01

eM já to nevydržela a už jsem si ji koupila, ale zatím nečetla. Zulejka se mi líbila moc. Díky za info.

Jinak jsem přečetla Úzkosti a jejich lidé, které mi doporučila Tulipe,až na ten přebal je to hezká knížka.

A koupila jsem novinku od L.Bineta, který napsal Sedmou funkci jazyka. A na to se teda těším.

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 17. března 2021 23:14

nellielovett to jsem rada! Ten přebal je fakt odpudivý, ja to četla v aj a ve ctecce 

Od Bineta Civilizace? Tu taky mám, vypadá zajímavě, těším se. Ja teď čtu hrozne pomalu, dvě stránky v posteli a spím :)

Offline brrr
Avatar
10031 příspěvků moje polička 17. března 2021 23:30

nellielovett Tulipe Na Civilizace se taky chystám, zapomněla jsem je hodin minule do košíku a je mi blbé si po pár dnech objednávat znova. Zatím mám co číst, tak chvíli počkám.

Offline continuity
Avatar
33761 příspěvků moje polička 17. března 2021 23:32

Karoleena díky za info. Muž si tyto věci hlídá, já mu řeknu.

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 17. března 2021 23:45

Tulipe Splnilo účel, takže díky.) 

Ano, Civilizaci. Já se teď celkem rozečetla, ale musela jsem si zakázat netflix apod.

brrr a co jsi teď objednávala?

Offline baltik
Avatar
4433 příspěvků moje polička 18. března 2021 06:59

Mne se asi Zulejka libila o kapku vic nez Deti volhy, ktere byly misty az moc poeticke/nadprirozene

Jinak jsme prave taky objednala, typickou sestavu, ktera je ted na IG: Svolení, Lada u ledu, Dívka  žena jiné, Gwilanina harfa

Offline brrr
Avatar
10031 příspěvků moje polička 18. března 2021 07:25

nellielovett většina byla pro děti, pro sebe Náš Coney Island, ale nějak se neumím začíst. Zatím mi to připadá docela ukecané a takové lehce klišoidní.

Offline Danny
Avatar
11 příspěvků moje polička 18. března 2021 08:23

DrowRanger napadá mě Hraničářův učeň nebo Píseň krve. Ikdyž v té druhé asi hlavní hrdina nebyl sirotek. Už si to moc nevybavuju.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 18. března 2021 08:25

Ja ted docitam Valka je mym osudem a je to sila, doporucuju vsema deseti, vubec ta kniha nebyla nikde videt. A zacla jsme s prvni audioknihou, Stin vetru. Uz jsem ji kdysi cetla, ale pozapomnela. No a je to opet famózní. Thrillery a krimi mezitim sem psat nebudu, to mam na oddech.