Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 18. března 2021 10:38

baltik Ladu u ledu teď čtu. Je to trochu zvláštně napsaný, ale docela se mi to líbí.

Dívka, žena jiné jsem rozečetla, než jsem knihu zabalila pod stromek jako dárek a určitě plánuji dočíst.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 18. března 2021 13:47

Danny tak sa mi ju podarilo dohľadať, je to séria Tetovaní krví od D. M. Cornisha, inak odporúčam, páčila sa mi.

Offline Gatita
Avatar
7134 příspěvků moje polička 18. března 2021 14:52

Vydali ted cesky Pul zluteho slunce. Pred dobou jsem to cetla a dost se mi to libilo. Tak kdyby nekoho zajimal roman z obdobi Biafry...

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 18. března 2021 17:18

Gatita mam cerstve precteno :)

Offline Gatita
Avatar
7134 příspěvků moje polička 18. března 2021 17:43

baltik mne to prislo zajimave, takze jakmile jsem to videla dnes v knihkupectvi (na eshopu tedy), tak jsem sem hned spechala s doporucenim

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 18. března 2021 18:15

Gatita To bych si určitě chtěla přečíst, i Purpurový ibišek mám na seznamu! A ten novej Binet mě taky moc láká... Akorát jsem se teď brutálně zavalila literaturou faktu a chtěla bych to všecko napřed dočíst, než začnu cokoli dalšího, to už by pomalu chtělo nějakou čtenářskou dovolenou, aby to člověk stihl... :/

Offline Stará existence
Avatar
251 příspěvků moje polička 18. března 2021 18:19

Gatita Karoleena A četly jste Amerikánu od stejné spisovatelky?

Offline Gatita
Avatar
7134 příspěvků moje polička 18. března 2021 18:29

Stará existence necetla, rozecetla jsem pak akorat ten ibisek, ale nedocetla (v te anglictine mi to moc nejelo a mela jsem dost jinych veci, tak jsem to nakonec odlozila). Pul zluteho slunce se mi ale libilo moc - pribeh, dobre napsane, clovek se neco dozvedel o tom konfliktu a tak, mam takove klasicke knihy moc rada.

Offline Stará existence
Avatar
251 příspěvků moje polička 18. března 2021 18:36

Gatita Amerikána je výborná, jinak jsem od ní nečetla nic. Příbuzná četla teď ten Ibišek, byla natěšená po Amerikáně a moc se jí to nelíbilo. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 18. března 2021 19:04

Stará existence Mně se Amerikána líbila hodně, Ibišek dostala přítelova mamka k Vánocům a trochu pak brblala, že už to je na ni příliš mnoho tragických osudů najednou. Ale ta zas nečetla Amerikánu, takže srovnání nemám ani zprostředkovaný. Hmhm, tak možná začnu tím Sluncem... 

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 18. března 2021 23:06

Gatita k Biafre má Forsyth Příběh Biafry, je to teda spíš faktografické ( takže dost šílené). Tou dobou tam delal reportéra, je to psané hodně z pohledu Biafranu (a teda protibritske). 

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 19. března 2021 05:24

Stará existence ja bych rekla, ze to pul zluteho slunce je amerikane vic podobne nez ibisek. Je tam taky hodne faktu, ze se clovek neco dozvi o datem problemu/historii a soucastne je tam i ten romanticky motiv. Takze komu se libila amerikana slunce doporucuju, stejne jako vsem tem, ktere maji rady knihy o historii podane pres pribehy lidi.

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 25. března 2021 13:56

Dočetla jsem tu Jmenuji se Maryte, trvalo mi to dýl, protože jsem četla s pauzama, jinak je to krátkej příběh (tak na jedno odpoledne), je to jen jeden z mnoha osudů, spousta postav se tam jen mžikne a člověk se nedozví jak dopadly. Myslím, že ale i to bylo záměrem, lidi se tenkrát prostě ztráceli..

rozhodně to stojí za přečtení, ale úplně veselý to teda není (jak tu onehdá někdo sháněl)

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 25. března 2021 14:14

Zase kratke shrnuti toho zajimavejsiho za posledni dobu:

Valka je mym osudem- silne, strasne svedectvi o valce v Syrii (a mene i o Libyi), dostalo me to snad skoro vic nez Svedectvi z KLDR.Hned jsem si objednala predchazejici knihu Ve valce.

Konklave (R.Harris) - skvele ctivy roman o probihajici fiktivni volbe papeze, az na uplny zaver me to pohltilo. Harris fakt umi psat!

Dlouha trat (hanisova) - mam rozecteno a je to teda emocionalni naloz. Houbarka byla taky uplne perfektni. Cetl tu nekdo Rekonstrukci? Stoji za to nebo budu zklamana. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 25. března 2021 14:45

Jos U Dlouhe trate mi pri koupi doporuculi necist vic nez dve povidky najednou, dobra rada to byla. Houbarka se mi libila moc, Rekonstrukci porad nejak odolavam a vlastne nevim proc. 

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 25. března 2021 15:18

Jos díky za připomenutí, já jsem si tu Rekonstrukci zapomněla přečíst :-) Houbařka se mi líbila moc a četla jsem i Anežku, ale Houbařka mi byla bližší

Online Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 25. března 2021 16:12

Jos me se Rekonstrukce moc nelibila

Offline Pinot Noir
Avatar
24425 příspěvků moje polička 25. března 2021 17:45

Jos Mně se Rekonstrukce dobře četla, ale ze závěru jsem byla spíš rozpačitá a celkové vyznění mě nějak neuspokojilo, nebo jak to říct. Houbařka podle mě mnohem lepší.

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 25. března 2021 17:52

Jos houbarka byla jednoznacne nejlepsi.

A cetl nekdo Lada u ledu? nellielovett ? Ja jsem to naprosto nepochopila. Proc tu nemoc prejmenovala? Proc je to napsane tak jaksi obhrouble? Proc zacatek je popsany pomalu po minute a pak je zvrat, coz nevim, proc jako ta hlavni postava udelala a pak najednou je to tak jen ve zkratce?

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 25. března 2021 20:12

baltik Mně to ze začátku docela bavilo, ten obhroublý jazyk mi nevadil. Ale taky jsem to celé nepochopila.

Ten zvrat v půlce knihy.. pochopila jsem to tak, že chtěla odejít z domu, aby nebyla pod dohledem rodičů. Jenže nakonec ji i ta její nemoc opustila a z ní se stala 20letá nešťastně provdaná holka, která toho už moc nedokáže, nezažije (spolužačky na školách, manžel chodící často na pivo, atd) ?