Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 20:32

Mha Nó, vědma nejsem, ale dojem z použití slov , frází, obratů  v tvých příspěvcích . ..jako bych četla svoje (a a možná i tvoje ) oblíbené knížky  další tip je tohle,  a neříkej, žes to četla.

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 22:11
Reakce na Mha:

Prosím doporučte mi knihu, která bude útěšlivá a klidná, nějaký opak severské detektivky. A kdyby v tom nebyl holokaustDekuji 

​Cokoli od Josteina Gaardera, třeba Loutkář. Malá noční žranice od J. Šimáčka. Vlčí ostrov od L. Rolstadové.

Nejsou to teda žádné velké novinky, ale snad splňují zadání :)

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 22:15
Reakce na nonemy:

Já bych zase prosila, jestli nemáte tip na něco napínavého, strašidelného, u čeho se budu bát, ale není to horor, ani detektivka? Něco jako Trhlina, nebo Terror, ty se mi líbily moc.

​Může být "mrazivá dystopie", jak se píše na předsádce? Ostrov od S. H. Björnstadóttir - četla jsem loni před začátkem pandemie a nebylo mi u toho úplně dobře...

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 22:50

Mrakoplas je to taková jednohubka, nenáročná, ty vtipné situace jsou dost přitažené za vlasy, ale čte se to lehce. Nic, bez čeho by člověk nemohl být. Ale já teď nic komplikovaného, co vyžaduje větší soustředění, momentálně nedávám, takže pro moje mdlé myšlení je to ideál

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 23:14

Pinot Noir niečo také by sa mi asi hodilo, ja stále čítam niečo depresívne, vôbec neviem prečo . Práve som začala ten Príbeh o Áste a náladu mi to veru nevylepsilo! Mdlé myslenie mám tiež.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 23:59

eM dystopie já ráda! Ale toto jsem myslím viděla zfilmované, to už pak nemůžu číst, když vím jak to dopadne. Ale děkuji za tip, podívám se, jestli je to ono.

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 00:03

nonemy To je o Islandu, který zůstane z neznámých důvodu odříznuty od zbytku světa. A na ostrově je víc lidi, než je země schopna uživit... 

Je to ono?

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 00:37

Ja zacala cist Honzlovou a mam uz asi pul roku rozectene Dce sestry. Mam unaveny mozek a nejdou mi ty mistni vztahy a skupiny.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 09:12

eM není, super, hned zkusím sehnat, děkuji

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 24. ledna 2021 09:40

nonemy Terror, to byla kniha, ktere se v zanru asi nic nevyrovna. Treba ta Trhlina mi proti tomu prisla jako hodne slaby odvar (cetla jsem ji nastesti driv). Z strasidelnejsich me napada Stin vetru, je tam ale spis takova magicka atmosfera, clovek se uplne neboji no. Fajn byli jeste Zimni lide, to byla takova soft ducharina. No a klasika Jama a kyvadlo je asi noseni drivi do lesa. 

Zato odpocinkove cteni asi nedoporucim. Mam tu par stovek prectenych i neprectenych svazku, ale i ty moje pohadky jsou drasticke

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 10:19

Torrah Dcera Hotel rychle přečetla a předala mně. Čtení přesně pro kočkofily.

Offline Luisiane
Avatar
32 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 11:06

Jako milou oddechovku doporučuji Zahradu kouzel- čtu ji, když na mě padne nějaký splín, je to hrozně milá a kouzelná knížka.

https://www.databazeknih.cz/knihy/zahrada-kouzel-56528

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 24. ledna 2021 11:37

Isca Dvousetkilovy havajsky extremistaTo si musím přečíst.

A jinak obraty a fráze ... Teď budu po sobě dvakrát číst, než odešlu, jestli neplacam koniny. Mě napadlo, že se známe, ale na nikoho jsem nepřišla.

A má oblíbená knížka začíná Pan Sova byl doma.

Děkuji všem za tipy. @Luisiane viktorka_od splavu eM

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 11:49

Mha Napadla mě Mafie matek. Je to taková jednohubka na nedělní odpoledne, děj je plytký až červenoknihovní, ale smála jsem se u toho nahlas.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 24. ledna 2021 12:01

OliveOyl Jeje, děj plytký, to je to, co potřebuju. Diky

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 12:25

Jos souhlasím, Terror radim do své top desítky, skvělá kniha. Na doporučené mrknu, děkuji.

Offline Estara
Avatar
502 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 12:56

nonemy Já jsem pořád přemýšlela, ale Jos mě pošoupla. Kromě zmíněných Zimních lidí ještě Pozvaní od stejné autorky, anebo Dumasův klub od Péreze-Reverta. Jako na toho Simmonse to nemá, on Simmons je celkově asi trochu jinde, špatné ale nejsou.

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 13:03

Sweet Potato už je i další díl :) teda druhý a poslední, další nebude. Teda zatím určitě ne.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 13:06

Estara moc děkuji. Čím víc tipů, tím lépe, už nevím, co bych cetla