Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 17:34

Ounz Fakirka diky, taky si prectu. 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 17:34

Ounz Fakirka diky, taky si prectu. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 12. ledna 2021 17:40

Karoleena Dik. Mne prave na tech "lehcich" knihach vadilo minimum faktu a moc slov casto o nicem (nebo jak to rict)...takovy filozoficky podton. Ze tema zajimave, ale ja mam radeji naloz faktu nebo reportazni styl (Absyntovky treba). No mam tu miliardu neprectenych veci i tak, i tech absyntovek. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30568 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 00:31
Reakce na moora:

Druhy spanek od Roberta Harrise, ktery jsem na doporuceni pana knihkupce prihodila k nakupu. Do pulky docela dobry, pak uz to slo jen z kopce... 

​Je to blbý? Mně připadá Harris docela zábavnej a tohle jsem nečetla... tak jestli to má cenu vůbec?

Jinak kašlu na novinky, jdu s dobou a vytáhla jsem znova Deník morového roku. Abych nezatrpkla a nemusela si zoufat

Offline moora
Avatar
7521 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 11:19

barbucha je to takový nedotažený, povrchní, konec je divně useknutej, chybí nějaký vysvětlení / rozuzlení (a to já nesnáším :) )

jestli chceš, půjčím (jako za koupi dle mého nestojí)

Offline barbucha blogger
Avatar
30568 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 11:22

moora 

Dík, radši teda zůstanu u toho moru

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 09:02

Já bohužel fakt nemám dost času, abych na Parfu víc přispívala, ale čtu ji celkem pravidelně, a teď jsem si na základě doporučení tady objednala Prokopovy Slepé skvrny a od J.D. Vance Americkou elegii.

Jen jsem nahlédla a nemůžu se dočkat, až budu mít čas si k tomu sednout na delší dobu.

Díky moc všem za tipy, je fakt, že si musím hrozně moc vybírat - knihovna přes celou jednu stěnu pomalu ve dvou řadách mě nutí ke střízlivosti :), ale tady jsem neodolala a dobře jsem udělala.

Offline Vilemina
Avatar
2264 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 20:18

dnes dorazily, tak se těším na čtení.

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 23:39

Z Možností milostného románu, které jsem četla tak před rokem, jsem byla rozpačitá, chvílema se mi to moc líbilo a chvílema mě to strašně rozčilovalo. Ale teď jsem si dala Němcovu prvotinu Cesta světla a to teda bylo o několik levelů lepší než Mmr. Osobně bych tedy uvítala v závěru víc Drtikola jako duchovního učitele, ale to už by pak kniha musela být tlustá jako Brilka. Pro mě to je ale i tak jedna z nejzajímavějších knih současné české literatury.

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 23:44

Já úplně zapomněla na tohle vlákno

Offline eM
Avatar
1379 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 23:46

bram Souhlas naprostý, Dějiny světla se mi taky líbily mnohem víc. Já ty Možnosti MR dala jen jako audio (kracena verze), to bylo fajn, od knížky jsem zběhla. Ještě doporučuju jeho povídky Hra pro čtyři ruce. 

Offline eM
Avatar
1379 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 23:48

nellielovett To jsou furt samy nákupy v COSu a na knížky se zapomíná  

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 23:56

eM No to právě ne, Cosí vlákno sleduji, ale držím se a koupila jsem jen jedny šaty:) 

Offline Sweet Potato
Avatar
34805 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 13:15
Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 13:52
Reakce na Vilemina:

dnes dorazily, tak se těším na čtení.

​Pandemie je ta od Kubala?

Edit, už vidím že ano:-)

Offline Gatita
Avatar
7134 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 21:54

Torrah

Na Slepe skvrny jsem se tesila, ale nesedlo mi to. Prislo mi, ze to ma potencial, Prokop toho hodne vi, ale napsane to bylo tak nejak....divne. Veci, kterym rozumi, bere na zacatku podle me dost smahem, coz je skoda. Tam by mi nevadilo, kdyby byl min zkratkovity a vysvetlil pro blbecky, nebo dal vic podrobnosti.  A vylozene mi vadilo, ze tam nedal sem tam nejake graficke znazorneni, a to na grafy a kolace normalne vubec nejsem. A teda nevim, jestli jsem za ten rok doma nejak zhloupla, coz teda nevylucuju, ale nektere vety mi neprisly zrovna nejsrozumitelneji zformulovane. Necetlo se mi to dobre. No, uvidis. Tohle je spis do priznani:))

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 22:37

Za tohle vlakno jsem moc rada, jsou tu fakt dobry doporuceni.

Precetla jsem si tu Americkou elegii. Bylo to zajimavy, ale hodne me iritoval preklad - struktura vet i vyber slov.

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 07:45

Lilly_Ku tak tu jsem zatím nečetla, pustila jsem se do Slepých skvrn a je to teda drsné čtení. Hodně věcí vím, něco jsem tušila, ale takhle shrnuté... no, nebudeme to tu mít ještě jednoduché. A není divu, podepsalo se na tom dnešním stavu spousta předchozích vlád - což je jasné, ale horší bude, jak z toho ven.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 08:01

Torrah ty slepe skvrny jsou urcite zajimave, ale bohuzel jsem je nesehnala jako eknihu :(

I kdyz si troufam si rict, ze si obsah zhruba dokazu predstavit, stejne bych si ji fakt chtela precist.

Offline continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 08:28

Lilly_Ku Slepé skvrny jako ebook mají určité na Alze.