Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline 711990
Avatar
17125 příspěvků moje polička 08. července 2020 20:05

Prosperina ja cetla Katyni od Kohouta strasne brzo a nedavno jsem nekomu vypravela, jak je to super knizka o holce co studuje na katyni no...jako taky se mi to libilo, ale asi mi "trosku"unikl ten smysl:)

Offline brrr
Avatar
10010 příspěvků moje polička 08. července 2020 21:20

viktorka_od splavu Zrovna Saturnina naši kluci zbožňujou, ale máme ho načteného od Svatopluka Beneše a to je vážně super.

Offline brrr
Avatar
10010 příspěvků moje polička 08. července 2020 21:21

711990 No tak zrovna s Katyní jsem to měla úplně stejně, akorát když jsem ji četla poprvé, tak mi bylo asi 16 A stejně jsem to nepochopila.

Online Gatita
Avatar
7145 příspěvků moje polička 08. července 2020 21:58

Ted jsem cetla Konec rudeho cloveka a teda zajimave to bylo. Dost toho pro me bylo nepochopitelne, ale to je tim, ze o sssr a jeho konci vim kulove. A ta mentalita...Posledni ctvrtinu jsem tedy nestihla docist (knihu jsem musela vratit), ale predpokladam, ze to byly porad ty same hruzy a rozcarovani dokola, ty osudy mi zacaly splyvat dost brzy. Shodou okolnosti jsem tesne predtim cetla Imperium od Kapuscinskeho a kombinaci techto knih doporucuji, zajimave licuji. 

Offline JankaM
Avatar
2394 příspěvků moje polička 09. července 2020 10:16

Čte tu někdo Keleovou-Vasilkovou? Já jako oddechovku a pořád se divím, že si všechny ženské od rodin v jejích knihách stěžují na to, že musí každý večer obstarat děti, vařit teplou večeři a žehlit. Také mám rodinu, ale teplé večeře vedu jen v podobě párku nebo vajíček a žehlím jednou za měsíc, když muži dojdou košile .   

      

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 16. července 2020 16:55

Včerejší autorské čtení Radky Denemarkove tady. Chystá dvě nové knížky - roman z 19. století a pak reflexi letošní korona-krize, jak ji zažila na Tchaj-wanu a v Evropě. Máme se na co těšit. 

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 16. července 2020 17:31

Prosperina No já jsem po přečtení Egypťana Sinuheta (kterej se mi líbil hodně)  v cca 12 letech sáhla po vedle stojícím titulu s podobně starověce znějícím jménem, a to  Tak pravil Zarathustra. V okamžiku, kdy to táta zjistil  a rval mi ji z rukou, jsem už usoudila, že je to stejně divně napsaný a proti Sinuhetovi nuda. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 16. července 2020 17:32

dala jsem se zlákat výbornými ohlasy na šikmý kostel a jsem teda trochu zklamaná... 

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 16. července 2020 17:32
Offline brrr
Avatar
10010 příspěvků moje polička 16. července 2020 17:46

nolita No, mě to taky úplně nenadchlo. Připadalo mi to lehce jako červená knihovna.

Offline brrr
Avatar
10010 příspěvků moje polička 16. července 2020 17:47

Prosperina Nakonec jsem si od Novikové koupila V zajetí zimy. Je to taková pohádka, ale dobře se četla (a vydrželo mi to ve vlaku do Phy a zpět).

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 16. července 2020 18:09

Na doporučení neteře Ghost Bride, je to taková romantická zábavná duchařská historka z Malajsie konce 19. století, psaná hezkou celkem jednoduchou angličtinou. Jen musí jedna pochopit, že "junk" nemá nic společnýho s junk food, ale je to prostě a jednoduše džunka.  

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 16. července 2020 18:23

brrr no skoro jo...

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 16. července 2020 19:51

Před pár dnama jsem dočetla Vzdělanou od Tary Westover a úplně jsem to zhltla, je to sice místy tak po americku přepjatý, což mi úplně nevyhovuje, ale příběh jako takovej to v tomhle případě naštěstí přebil. Kdo rád autobiografie o dětství a dospívání v rodině paranoidního náboženského fanatika kdesi na americkém venkově, tak doporučuju :), pro mě to byla zas jedna z těch záležitostí, kdy jako tak nějak člověk tuší, že to bude strašlivý, a pak se začte a postupně zjišťuje, že to je ještě mnohem horší... 

Offline Vilemina
Avatar
2264 příspěvků moje polička 16. července 2020 20:18

Karoleena dočetla jsem to včera a taky mě ta realita dostala. Cetlo se to výborně.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 16. července 2020 21:16

Karoleena Hmm, ted jsem precetla ukazku a asi si to stahnu cele... diky za tip!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 16. července 2020 22:34
Reakce na Karoleena:

Před pár dnama jsem dočetla Vzdělanou od Tary Westover a úplně jsem to zhltla, je to sice místy tak po americku přepjatý, což mi úplně nevyhovuje, ale příběh jako takovej to v tomhle případě naštěstí přebil. Kdo rád autobiografie o dětství a dospívání v rodině paranoidního náboženského fanatika kdesi na americkém venkově, tak doporučuju :), pro mě to byla zas jedna z těch záležitostí, kdy jako tak nějak člověk tuší, že to bude strašlivý, a pak se začte a postupně zjišťuje, že to je ještě mnohem horší... 

​Díky za tip, vypůjčím si v knihovně. 

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 17. července 2020 06:29

Karoleena taky je tam zajimavy ten rozdil ve zpusobu skolstvi, nechci nejak spoilerovat, takze tak nejak neurcite, ale myslim, ze v ramci naseho skolstvi by se s takovou prupravou tak daleko nedostala

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 17. července 2020 10:00

baltik To me taky zarazilo, ale stejne je dost zvlastni, ze nekdo ,,pologramotny" to muze v USA dotahnout tak daleko (samozrejme jaderna vedkyne by se z ni asi nestala ani tam). Taky nechci spoilerovat, ale nektere situace mi prisly mozna az neuveritelne, ale cetlo se to dobre.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 17. července 2020 10:10

Jos baltik Já si taky právě v průběhu četby říkala, že to přece není možný, aby se to vůbec takhle mohlo celý odehrát, ale pak po tom doslovu jsem dočista znejistěla, nehledě teda na to, že jsem se pak probírala recenzema a říkám si, že být to nějak významně přibarvený, tak by na to určitě někdo přece poukázal, že to takhle nefunguje... No asi úplně jinej svět.