Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Candance
Avatar
5347 příspěvků moje polička 17. července 2020 10:18

nolita ja to chtela uz vickrat koupit tchyni, bo vyborne recenze a vzdycky to po nahlednuti vratim, ze mu tam neco nesedi

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 17. července 2020 10:31

Karoleena A taky me fascinovalo, co vsichni v te rodine prezili, vcetne toho nedonosence, o kterem byla zminka, ze se narodil doma. Asi vsechno nemusi byt uplne pravda, i u nas byla kauza s jednou knihou z gulagu, a autorka si to pry cele vymyslela (necetla jsem teda). 

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 17. července 2020 14:45

Isca

brrr Hm, to zni dobre. Mozna si jeste ve chvili relativniho klidu rozsirim obzory, dok za tip.

Offline continuity
Avatar
33639 příspěvků moje polička 17. července 2020 16:16

Jos Kdyby si vymyslela knihu, to se dá pochopit, umělecká licence.  ale ona delala besedy, jak tam byla a vymyslela si to nakonec komplet celé. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 18. července 2020 09:54

Dalia přečetla jsem všech 5 dílů Porodní baby a moc se mi to líbilo. Nejvíc, že je to všechno na reálných základech, skutečně historický podložené. Proto jsem četla i ty doslovy. Moc zajímavé!

Nechtěla bych v té době žít. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. července 2020 10:40

Dadoo Mám přečtené zatím dva díly, ale ostatní tři už mám doma půjčené. Takže se do nich pustím hned, jak dočtu rozečtenou detektivku.

Ano, taky čtu doslovy a zajímavé to tedy je. Život ve středověku ani mě rozhodně neláká, tedy z pohledu dnešní doby. Ale každá doba má své.

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 18. července 2020 13:38

Dalia Od akej autorky, autora je? Všetky diely sa volajú rovnako? Pozerala som pod týmto názvom, ale vyhľadalo mi to niečo z konca 2. svetovej vojny.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. července 2020 14:23
Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 18. července 2020 14:50

Dalia Ďakujem.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 18. července 2020 15:00

Dalia Dadoo Na porodní bábu se asi taky podívám. 

Dočetla jsem Hanu, ta se mi líbila moc a stáhla jsem si Tiché roky, tak jsem zvědavá.

Jinak jsem si nějakým omylem stáhla Povídky ze seznamovacích víkendů a dovolených, jako audioknihu. Větší horor jsem už dlouho neslyšela. Autor je trochu úchylný (asi), povídky jsou bez pointy (kolikrát) a skoro všechny o jeho seznámeních a jeho sexuálních zkušenostech. Načtené je to naprosto katastrofálně, což ještě umocní tu hrůzu. Bohužel to bylo jediné, co jsem na dovolenou měla v mobilu stažené a signál nikde, tak jsem to doposlechla. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 18. července 2020 15:31

Renusatko přečti. Je to to, čemu se říká velký historický román. Ovšem Roman na skutečných historických základech. Autorka se drží dějin. O to je to nahlédnutí do historie zajímavější.

Třeba krizové výpravy, politikareni. 

Navíc se to krásné čte. 

Zhltala jsem všech pět dílů jak malinu. 

Je dobře si přečíst i seznamy postav, chronologie událostí a jiné faktické údaje, uvedené na začátku a konci každého dílu. 

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 18. července 2020 22:06

Renusatko Mornštajnovou mám moc ráda. Nejvíc se mi líbila Slepá mapa. Ale všechny knihy byly pěkné. 

Líbí se mi i Hájíček. Plachetnice na vinětách už čeká na stolku. Spolu s Šikmým kostelem, do kterého mě tak trochu přemluvil knihkupec. 

A teď čtu a zároveň doporučuju Jsou světla, která nevidíme. Asi bych po ní také nesáhla, ale doporučila neteř.

A před tím jsem četla Osvětimský orchestr a také skvělé.

Offline Fakirka
Avatar
2107 příspěvků moje polička 19. července 2020 11:02

ionicera Jsou světla, která nevidíme  znám a moc se mi to líbilo.

Teď čtu Rozluštěno od nějakého Číňana. Je to o matematice a trochu se topim v těch jménech. Jako vždy ku u asijských knížek. Ale zatím dobrý.

Offline Gatita
Avatar
7145 příspěvků moje polička 24. července 2020 16:50

Ted jsem docetla Vrany od Dvorakove a dobre to bylo. Misty me dost mrazilo, protoze jsem mela spoluzacku, na kterou take rodice nebyli asi uplne hodni...

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 24. července 2020 17:03

Gatita taky dobrý, ale mne to prislo az moc zjednodusene, jak se k te dceri chovali a vubec.. fakt děsný, jak oba rodiče, ale hlavne ta matka premyslela! Nejake duvody mohly byt naznacene, trochu vic psychologie tech rodicu. Strasna predstava teda, ze to takhle nekdo doma ma... :(

Offline Gatita
Avatar
7145 příspěvků moje polička 24. července 2020 17:15

Tulipe Ty postavy nejsou nijak extra vykreslené a nejde to moc do hloubky, to máš pravdu. Musela jsem si toho půlku domyslet, ale nepřišlo mi to špatné. Moc se mi ale líbila ta dvojí perspektiva a atmosféra domácího dusna, vybavila se mi ta spolužačka, kterou rodiče cepovali tak, že ji snad ani nemohli mít rádi. A jako námět k zamyšlení také dobré, i když do té příšerné matky mám doufám hoooodně daleko.  

Online 0zero7
Avatar
10782 příspěvků moje polička 24. července 2020 19:04

Karoleena super. Tu mam uz dyl na seznamu! A jeste The polygamists daughter. 

ted jsem docetla The girl who loved Tom Gordon. Super to bylo, celou dobu jsem byla v tom lese s devitiletou holcickou. A pak Survivor od Palahniuka. Taky dobry, klasicky sokovej element, zajimavej pribeh, ty jeho sokoveci uz neprekvapi, ale cetlo Se to dobre. 

Offline Ounz
Avatar
19828 příspěvků moje polička 24. července 2020 19:35
Reakce na Tulipe:

Gatita taky dobrý, ale mne to prislo az moc zjednodusene, jak se k te dceri chovali a vubec, jak hlavne ta matka premyslela! Nejake duvody mohly byt naznacene, trochu vic psychologie tech rodicu. Strasna predstava teda, ze to takhle nekdo doma ma... :(

​no tak teď sem zvědavá, jaký to tam (doma) měla!

Offline Candance
Avatar
5347 příspěvků moje polička 24. července 2020 19:37

Ounz ja taky a zaroven se bojim, co kdyz se tak chovam i ja?

Offline Ounz
Avatar
19828 příspěvků moje polička 24. července 2020 19:38

Candance No, tak leda si to přečíst :)