Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 22:02

Simon Montefiore: Sašenka

(carské a stalinské Rusko)

Offline Garfie
Avatar
23915 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 22:16

711990 Jee, tak to je super! Uzijte si to a napis dojmy!!! 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 13:09

Garfie Pouští a pralesem!!! Netušila jsem, že se to ještě dneska čte.  

Dlooouho jsme se ségrou používaly větu Nebrečím, jen se mi potí oči

Co Lovci kožišin? Znáte?

Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 16:11

Nelíbily by se 10ti-letým holčičkám knihy od Pullmana (série Jeho temné esence, nebo tak nějak). Teď vyšel první díl série, která se odehrává před těmi Esencemi, koupila jsem ho klukům. No, mě to bavilo, kluci to ve dvou třetinách vzdali, ale uznávám, že 6 a 8 je na ty knihy ještě málo.

A ještě bych doporučila mírně strašidelného (fakt mírně) Warrena XIII., ty ilustrace jsou super:

Jo a HILDA!!!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33698 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 16:13

brrr teda Jeho temné esence miluju, ale 10 let mi na to přijde ještě dost málo 

Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 16:22

Potrefenáhusa No, přiznávám, že jsem při předčítání satanům musela půl stránky přeskočit, protože tam šlo o nějaký sex s jeptiškou

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 17:06

brrr Vidíš, Zlatý kompas by se myslím líbit mohl. 

Nebo nějaký “dětský” Pratchett. 

Offline MP Marge
Avatar
5741 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 18:06
Reakce na Mohučanka:

Garfie Pouští a pralesem!!! Netušila jsem, že se to ještě dneska čte.  

Dlooouho jsme se ségrou používaly větu Nebrečím, jen se mi potí oči

Co Lovci kožišin? Znáte?

​Ja znam Ja jako mala hrozne hltala vsechny ty knihy z edice Odvahy a dobrodruzstvi. A pamatuju se, ze u tech detskych dobrodruznych knizek me vzdycky hrozne stvalo, ze ziju v dobe, ktera detskym dobrodruzstvim uz moc nepreje! Pripadalo mi jako hrozna krivda, ze me by nasi nenechali stanovat s partou kamaradu nekde v lese, nebo jezdit na plachetnici (a to jsme ani nemeli tu plachetnici!) 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 18:09

MP Marge já jsem hltala všechny dobrodružný knížky, verneovky, mayovky.. Lovce kožešin pochopitelně, a Pouští a pralesem mám doteď, tu knížku miluju... a asi to bude ten důvod proč jsem jako malá toužila být klukem:-) jasně, v ransomovkách byly i děvčata, ale stejně byly takový.. nudný, vždycky ta hlavní dívčí hrdinka byla taková "správná", vzorná, pilná a poslušná, bleeee

Offline MP Marge
Avatar
5741 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 18:12

viktorka_od splavu

Presne, a ja mam teorii, ze z toho se prave vyvinul ten jev, kteremu se tady ted vysmivame, kdy se devce snazi od te ocekavane role distancovat a byt tedy radsi klukem. 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 18:24

viktorka_od splavu no a právě v Lovcích kožišin je Angelina Regina, snad si to jméno správně pamatuju, a ta utekla z klášterní školy, aby mohla jezdit se psím spřežením, lyžovat a věnovat se správě rodinného majetku, na rozdíl od svého bratra, který se raději věnoval hře na housle a literatuře.

Edit: v nadšení jsem přehlédla, že tu knihu znáš. Tak pardon

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 18:50

Mohučanka tak tuhle neznám, já myslím Lovce kožešin od Flose, a od něj se mi teda ale asi vůbec nejvíc líbili Lovci orchidejí

ale to všecko jsem četla na základní škole, takže je dost možný že už si prd pamatuju a ta dívčí hrdinka tam byla:-)

MP Marge jj tak to asi bude

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 19:01

viktorka_od splavu jojo, je tam

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 20:56
Online nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 28. dubna 2019 07:26

Hodiny z olova... neni to uplne prijemne cteni, ale za me vyborna kniha...

Offline Řvousenka
Avatar
722 příspěvků moje polička 28. dubna 2019 15:47

Teorie podivnosti - výborná kniha, navíc příjemné čtení

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 28. dubna 2019 18:52
Reakce na nolita:

Hodiny z olova... neni to uplne prijemne cteni, ale za me vyborna kniha...

​Dík za tip, stahla jsem si. Teď jsem četla dost starší věci, zkusím se zas přepnout do současnosti...

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 02. května 2019 08:42

Dočetla jsem Denní a Šerou hlídku a dobrý, asi se nakonec pustím i do dalších :)

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 02. května 2019 20:16

Precetla jsem tu novou knizku od Morstajnove a nevim, jsem asi trochu zklamana. Jak Hana a Slepa mapa mi prisly, ze popisuji osudy rodiny a na pozadi historii statu, takze rikaly, ze to od sebe neni oddelitelne a ze o osudu cloveka rozhoduji i treba malickosti, tak tady je to takove vykonstruovane, jako by si obracene rekla, co chce rict a k tomu vystavela ten pribeh. Ale samozrwjme se to cte lehce a rychle. Jsem zvedava na dalsi recenze. 

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 03. května 2019 20:22

Jeste posloucham na Ceskem rozhlase Dny opusteni od Eleny Ferrante a to je teda hodne divne, silene se to rype v pocitech opustene zeny, ktera se teda uplne sesype (az tak, ze ji treba umre pes na otravu, protoze ona neni schopna odemknout byt a vzit ho k veterinari) soucasne jsou tam sexualni a sproste popisy. Uz se blizim ke konci, doufam, ze se sebere :)