Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Sweet Potato
Avatar
34844 příspěvků moje polička 04. května 2019 07:09

baltik Poslouchala jsem to taky a vzdala po 5.nebo 6.díle (když zmlátila Ota) strašně, ale strašně mne hrdinka štvala, tak jsem to radši utla, než dojde k nějakým dalším hrůzám.

Offline baltik
Avatar
4430 příspěvků moje polička 04. května 2019 20:03

To jste udelala asi dobre, uz se to jen zhorsovalo :) pripada mi jakoby to napsal nekdo uplne jiny nez genialni pritelkyni, jen italii a zenskou hrdinku to ma spolecne

Offline Lamicka
Avatar
13362 příspěvků moje polička 06. května 2019 21:21

Docetla jsem Eleanor se ma vazne skvele. Diky za tip, sedlo mi to.

Offline Ounz
Avatar
19840 příspěvků moje polička 06. května 2019 21:41

Dočetla sem tu Mokrou rybu, dobrý to bylo. Teď mam klasickej problem, že nevim co, protože jich tu mám několik ve frontě..

Offline baltik
Avatar
4430 příspěvků moje polička 07. května 2019 07:09

Docetla jsem A jak se vam libim ted, zadna velka literatura, ale dobre se to cetlo a jsou tam soucasne "insta" problemy

Offline Gatita
Avatar
7165 příspěvků moje polička 07. května 2019 07:25

Ounz

Precetla jsi to v te nemcine? Jestli jo, jsi dobra!

Offline Ounz
Avatar
19840 příspěvků moje polička 07. května 2019 08:08

Gatita jojo a ještě mám jeden díl. A čte se to dobře, je to dobře srozumitelný

Offline Gatita
Avatar
7165 příspěvků moje polička 07. května 2019 08:34

Ounz ale stejne dobry! Mam ted uz nekolikatym rokem rodelanou spanelstinu a nikam se neposunuji, prectu si max nejakou hispanskou verzi casopisu zena a zivot

Mam hroznou averzi ke zkracene/zjednodusene cetbe, to mi hrdost nedovoli, ale na nic jinyho nemam.V ostatnich jazycich jsem na tom lip,ale i tak to konci temi nejpitomejsimi thrillery, ktery bych se stydela cist cesky. 

Offline Ounz
Avatar
19840 příspěvků moje polička 07. května 2019 09:06

Gatita no, jako tohle je taková nenáročná detektivka, četlo se to ale fakt dobře, předtím sem zkusila něco, to bylo tak pitomě napsaný, že mě to fakt nebavilo. Ono to docela pomůže i v tom jazykovým vzdělání, to se člověk naučí i nějaký ty frázičky (ehm  ). Ale taky sem to četla dýl, než běžně čtu knihu, víc sem se na to soustředila a občas se měco pro upřesnění vyhledávala. Dám si teď asi českou pauzu a pak se pustím do další..

Offline Gatita
Avatar
7165 příspěvků moje polička 07. května 2019 09:21

Ounz jo jo, mozna zkusim tip od baltik , to bych snad mohla zvladnout. 

Offline Ounz
Avatar
19840 příspěvků moje polička 07. května 2019 10:04

Gatita určitě

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 07. května 2019 10:35

Dny opuštění jsem zrovna včera dočetla a přišlo mi to výborně napsaný, úplně mě to strhlo, chtěla jsem původně jen nakouknout do knížky a nakonec jsem ji odložila až nad ránem dočtenou, to postupný hroucení osobnosti, ze kterýho sem tam probleskovaly naprosto světlý chvilky, když už si člověk myslel, že se z konečně toho vyhrabe, ale nakonec to spíš byly předzvěsti naopak ještě horších stavů a pádů do hlubin, který budou následovat vzápětí... Poměrně dost mě fascinuje, jak se na popisu několika měsíců života ženy, kterou zrovna opustil manžel, dá vyřádit.

Naopak Tiché roky od Mornštajnové mě na začátku chytly hodně, detektivní pátrání po předcích mě navnadilo, ale tak od půlky mě to nadšení opustilo, páč už nikdo po ničem najednou nepátral a veškerý neznámý mi byly jednoduše naservírovaný v jedné z dějových linek, čímž se ten příběh jako celek jaksi rozsypal a rozpliznul. Ale četlo se to dobře a úplně blbý to zase není.

Offline Ounz
Avatar
19840 příspěvků moje polička 07. května 2019 12:38

Karoleena četla si Němci od Katalpy? Určitě jo, ale kdyby náhodou ne, tak tam to pátrání taky je a ta kniha se mi dost líbila, přečetla sem i tu druhou od ní

Offline Gatita
Avatar
7165 příspěvků moje polička 07. května 2019 12:46

Ounz nemce jsem cetla, bylo to opravdu ctive,ale jako celek me to vubec neoslovilo, postavy se mi nejak nezdaly a prislo mi to takove nesoudrzne. Ale i tak me to nutilo obracet stranky bez pauzy na kavu.

Offline Ounz
Avatar
19840 příspěvků moje polička 07. května 2019 12:57

Gatita já sem právě nebyla nijak natěšená, takže mě to příjemně překvapilo. 

Offline Gatita
Avatar
7165 příspěvků moje polička 07. května 2019 13:00

Ounz u me to bylo naopak, v te dobe jsem jeste nepouzivala ctecku, tak jsem si knizky moc nekupovala - fakt malo a po superpeclivem vyberu a nadsenych recenzich.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 07. května 2019 13:20

Ounz Ha, nečetla ještě, ale válí se mi to ve čtečce, tak možná je ta chvíle! 

Jo a ještě jsem si vzpomněla, kdysi jsem držela v knihkupectví v ruce knížku Začít znovu a asi jsem byla zrovna úplně mimo sebe, protože jsem si z anotace vyvodila, že to je young adult sci-fi, takže jsem si to pak taky pořídila do čtečky, jenže to vůbec nebylo žádný sci-fi, ale něco jako 50 shades of grey, ale s děckama z vejšky. A bylo to fakt HODNĚ MOC špatný, ale kdybyste se někdo chtěli zasmát nebo vzteknout nad romancí nejvíc nejstereotypnějšího párečku děsně ukecaná holka, co si všude po pokoji rozmisťuje svíčky a světýlka + tzv. rozbitý zamlklý chlapec se sixpackem co po vztahovém traumatu z minulosti nesnáší všechny holky, tak asi doporučuju...

Offline Ounz
Avatar
19840 příspěvků moje polička 07. května 2019 13:28

Gatita já čtečku mam a používam ji hrozně málo (i na cestu si nakonec vezmu radši tu papírovou ). Knihy kupuju, když sem v dospívání neměla zas tolik peněz, tak sem chodila do knihovny a lovila v antikvariátu

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33751 příspěvků moje polička 07. května 2019 13:31

Ounz nemá kindle taky německej výkladovej slovník?

Offline Ounz
Avatar
19840 příspěvků moje polička 07. května 2019 13:35

Potrefenáhusa nevim? (Aaa  )