Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Samantha
Avatar
1707 příspěvků moje polička 10. prosince 2018 10:31
Reakce na Sweet Potato:

dzizisketa Mne Trhlina kapku zklamala, asi moc velká očekávání. Dočetlas už do konce?

​Já tedy s velkým sebezapřením. Je to jedna z mála knih, které jsem po přečtení zapůjčila a již nevyžadovala zpět.

Edit: tedy půjčuji , to ano, ale hlídám vrácení

Offline 711990
Avatar
17102 příspěvků moje polička 10. prosince 2018 13:00

ice mycelium se nepocita?;)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33645 příspěvků moje polička 10. prosince 2018 13:04

711990 sem se zrovna koukala a ten poslední díl maj přesunutej na březen

Offline 711990
Avatar
17102 příspěvků moje polička 10. prosince 2018 13:06

Potrefenáhusa achjo...zrovna vcera jsem rikala ze kdyby mi jezisek mel jen jednu jedinou vec nadelit...tak Mycelium;))) akorat mam obavy ze ani ten brezen, ale tak pristi vanoce :-/

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33645 příspěvků moje polička 10. prosince 2018 13:13

711990 nedělala bych si zbytečný naděje...

mně se ještě líbil Kostičas, ale asi je to spíš pro holky

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 10. prosince 2018 13:33

711990 Mycelium mě napadlo, tak ho asi koupim. Teda jako Jantarové oči...

Offline 711990
Avatar
17102 příspěvků moje polička 10. prosince 2018 13:37

Potrefenáhusa tyjo to vypada dobre, mam rada dystopie;)

jinak pro teen vek je skvela Ursula Le Guin.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33645 příspěvků moje polička 10. prosince 2018 13:39

711990 já taky právě

Offline continuity
Avatar
33545 příspěvků moje polička 10. prosince 2018 17:19

ice a mycelium bych se vykaslala. hlavne ty dalsi dily jsou strasne psychologicke a nimra se to v charakterech, na to pubertaka neuzenes. 

kdyz uz neco od ceskeho autora tak rozhodne Algor. je to takova hodne space opera, je tam vsechno: tvrdak hlavny hrdina, krasna princezna, akce a navic to neni uplne blbe. 

nebo pak neco z Cyberpunku: W. Gibson nevim jestli zacinat Neuromancerem , jestli od nej nic necetl. ale ten spatnou knihu ani nema. je tam hodne slangu (neplest s nadavkama), takovych ruznych kyborgickych vylepseni. to by se mu mohlo libit. 

Offline continuity
Avatar
33545 příspěvků moje polička 10. prosince 2018 17:27

ice jeste me napadl Ljukjanenko vsechny hlidky, pokud to nema ta bych zacla tou prvni. Myslin, ze je to Nocni. To jsou takove spis fantazy s upirama a vlkodlakama, ale ne jako stmivani.

Jaste by sel Stalker od bratru Strugackych, ale je to dost vykopavka. Zas je na to tema gamesa, par let zpet.

Z fantasy urcite i Zaklinac,

Ze sci fi urcite Duna, a Enderova hra.

Jenom ne Mycelium :)

Offline brrr
Avatar
9996 příspěvků moje polička 10. prosince 2018 17:50
@ice Kronika královraha od Rothfusse, škoda že stále chybí poslední díl.
Online Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 10. prosince 2018 22:05

dzizisketa velkej dik za komisare erlendura, o vikendu jsem dala dva a skvele u toho zrelaxovala, uz se tesim na dalsi.

Offline 711990
Avatar
17102 příspěvků moje polička 10. prosince 2018 22:32

continuity to uz je po nekolikaty, co Mycelium hrozne kritizujes....proc?

Offline continuity
Avatar
33545 příspěvků moje polička 10. prosince 2018 23:36

711990 ja jsem poctive dala ctyri dily a ta kniha nikam nevede, hlavni postavy se porad motaji v kruhu a to mne hrozne vytaci. a co mi na tom vadi uplne nejvic, ze je to kniha s uplne uzasnym potecialem, ten svet je bozi a mohla to byt fantasticka kniha, kdyby to ukocirovala. ale pribeh uplne autorku prerostl a vymklo se ji to z rukou. zamorila to postavami a svety, ktere jsou uplne mimo jeji kontrolu. navic ma dle mne trochu grafomanske sklony. kdyby si sedla na zadek a proskrtala kecy, ktere nikam nevedou + vedlejsi dejove linky, se kterymi si nevi rady, tak to mohla byt fantasticka kniha (nebo pet). 

no jsem poucena a nezacinam uz cist nic, co neni dopsane (vyjimka je ten Hlavka s Vybiralovou, ale tam jsem zacla jeste pred Myceliem. navic mam temne podezreni, ze pokud nebudou dost durazni muze to dopadnout stejne, ale alespon ten pribeh zatim nekam smeruje a i po tretim dilu me to porad bavi).

jako ctete si co chcete, pro mne za mne. ja mam ze sci-fi nacteneho opravdu hodne, a myslim si, ze pro mladeho dospivajiciho je kopa lepsich knizek, ktere ho budou bavit a pribeh v nich se uzavre jeste za jeho zivota. 

Offline 711990
Avatar
17102 příspěvků moje polička 11. prosince 2018 09:41

continuity hele a znas ten pribeh za tim? Tj. ze to mela napsane jako jednu dlouhou knihu, rekli ji, ze to ma seskrtat, potom zase ze na dily...a kvuli tomu ten pribeh vlastne nekolikrat musela prepsat.

Jako neberu ti, ze se ti to nelibi, to je v pohode. Spis mi prijde, ze ty problemy za tim vycitas autorce, pricemz z casti za to muzou problemy s vydavanim u nas...

Ja jsem vuci tomu nekriticka, cetla jsem zatim vse trikrat a porad jsem nadsena:)) a uz se tesim, az bude fakt jisty ten dalsi dil, ze si prectu vsechno cele zas od zacatku:D 

Offline Isca
Avatar
4448 příspěvků moje polička 11. prosince 2018 12:34

ice Není to úplně nejnovější, ale ještě mě napadla série o Honor Harringtonové .  Hlavní hrdinka je sice ženská, a řeší se tam i vztahy mezi postavami a politika, ale je to nadupaný popisy techniky a strategií. 

Offline rasaNori
Avatar
7703 příspěvků moje polička 11. prosince 2018 22:33

Wanda von Dunajew jako kdysi vasnivy ctenar hororu jsem se brutalne bala pri bivakovani v Bulharsku, kolem furt nekdo chodil a pes vedle me jen tak temne a vystrasene vrcel (rano se vyjevilo, ze kamarad mel hnacku a behal celou noc na zachod a musel daleko od nas...), trhlinu jsem docetla ke krokum na druhem poschodi a zavrela. Meknu...

Offline rasaNori
Avatar
7703 příspěvků moje polička 11. prosince 2018 22:49

ice larry niven - prstenec, super kniha, co stoparuv pruvodce galaxii? Opet doporucuju cokoliv od Gaimana. Plus teda dračí úsvit od Anne McCafrrey - začíná to jako sci fi a dalsi romany uz jsou fantasy. Pak to stejné Přistání od M. Z. Bradley, zbytek serie zase fantasy.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 12. prosince 2018 00:17

tak trhlinu jsem přečetla, dobře se to čte, je to dost působivě napsané, vlasy hrůzou mi nevstávaly, ani se nebojím po tmě, ale jako kniha super, splnila účel... díky za tip :-)