Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline MP Marge
Avatar
5752 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 02:13

Jinak kdyz uz je rec o strasidelnych pribezich - u jake knizky jste se kdy opravdu baly? Ja se priznam, ze me spis vydesi film nez knizka, a to ctu thrillery a horory po kilech. Ale pamatuju se, ze jsem na stredni precetla "Rbitov zviratek" od Kinga a to me vydesilo tak, ze jsem se bala jit v pondeli rano do skoly. Mela jsem totiz praxi v berounske nemocnici, coz znamenalo vstavat ve ctyri a jit na nadrazi dolu kopcem, kde bylo po prave strane pole a po leve zahrady a les. Byla jsem z knizky tak rozklepana, ze jsem si vubec nedovedla predstavit tu cestu absolvovat... Ale mela jsem stesti! Maminka totiz Rbitov cetla prede mnou, a kdyz jsem ji vysvetlila situaci, tak ani necekla, sedla ke stolu a napsala mi omluvenku  (Podotykam, ze maminka byla z tech rodicu, co diteti dovoli zustat doma jen kdyz ma ctyricitku )

Ted uz jsem znacne otrla, ale nedavno jsem narazila v knihovne na Anglicana, Adam Nevill, co napsal "The Ritual" (byl podle toho natocenej film)  a ""No One Gets Out Alive", a muzu rict, ze jsem mela husi kuzi a v noci se mi o tom zdalo... Jestli se tady nekdo u cteni rad boji, tak vrele doporucuju!!!

Offline Proč ne Eva
Avatar
408 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 07:02

MP Marge rozhodně Řbitov zvířátek. Bála jsem se jít i v noci na záchod. King má neuvěřitelnou fantazii.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 09:07

MP Marge taky me vzdycky spolehlive vydesil king, jinak asi z ctiva nic. jednou jsem ale videla nejakyho fredieho krugera s to me strasi doted, vim ze je hafo dilu, ale ani zanic!

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 09:12
Reakce na analfabet:

Mutziputzi Možná jsem jen nějak nedůvtipná, ale není na obálce překlep v autorově jméně?

​a jo, no nazdar, ještě jsem to neotevřela, že by bylo inside třeba vysvětleno proč, jinak by to byl teda šlendrián!

EDIT: tak na knížce je to správně, Dobrovský má zvláštní produktový fotky zřejmě...

Offline tv
Avatar
3540 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 11:01

MP Marge Ja se u knih rada bojim, diky za tip. Sledovat horory nemuzu, ale ctu to rada. Muj brat Kinga sbira, takze jsem neco precetla. Rbitov zviratek bozi, ale nejvic jsem se bala po Prokleti Salemu. V noci jsem si prikryvala krk perinou, aby me nekousl upir. A kdyz jsem sla v noci na zachod, skakala jsem z pestele aspon pul metru do dalky, to same na postel. Mela jsem letiste a vespod nic nebylo, takze tak prostor na dva lidi nejmin! Bala jsem se, ze kdyz normalne polozim nohu na zem, neco me za ni chytne. Proste . Ale historka s omluvenkou je bozi, valim se tady smichy.

Mate nekdo jeste tip na dobre horory?

Offline Pinot Noir
Avatar
24484 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 11:03

tv Horory nečtu, ale že mě něco chytí za nohu, když ji spustím z postele, se bojím celý život 

Offline tv
Avatar
3540 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 11:19
Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 11:41
Reakce na MP Marge:

Jinak kdyz uz je rec o strasidelnych pribezich - u jake knizky jste se kdy opravdu baly? Ja se priznam, ze me spis vydesi film nez knizka, a to ctu thrillery a horory po kilech. Ale pamatuju se, ze jsem na stredni precetla "Rbitov zviratek" od Kinga a to me vydesilo tak, ze jsem se bala jit v pondeli rano do skoly. Mela jsem totiz praxi v berounske nemocnici, coz znamenalo vstavat ve ctyri a jit na nadrazi dolu kopcem, kde bylo po prave strane pole a po leve zahrady a les. Byla jsem z knizky tak rozklepana, ze jsem si vubec nedovedla predstavit tu cestu absolvovat... Ale mela jsem stesti! Maminka totiz Rbitov cetla prede mnou, a kdyz jsem ji vysvetlila situaci, tak ani necekla, sedla ke stolu a napsala mi omluvenku  (Podotykam, ze maminka byla z tech rodicu, co diteti dovoli zustat doma jen kdyz ma ctyricitku )

Ted uz jsem znacne otrla, ale nedavno jsem narazila v knihovne na Anglicana, Adam Nevill, co napsal "The Ritual" (byl podle toho natocenej film)  a ""No One Gets Out Alive", a muzu rict, ze jsem mela husi kuzi a v noci se mi o tom zdalo... Jestli se tady nekdo u cteni rad boji, tak vrele doporucuju!!!

MP Marge Mňa kedysi v ranej puberte strašne bavilo čítať knihy o rôznych záhadách (UFO, zmiznutia ľudí a tak podobne), to ma vtedy dokázalo vydesiť zaručene, no dnes by som sa asi na väčšine z toho bavila. 

Inak z toho čo som čítala za posledných pár rokov ma asi najviac dokázala vydesiť tá Trhlina a ešte teda Strach od rovnakého autora. Skúsim nadhodiť pár ďalších tipov.

Slušný nášup bolo Metro 2033 (Dmitry Glukhovsky), postapokalyptický horror, kde ľudia prežívajú v tuneloch moskovského metra. Malo to perfektnú atmosféru, chvíľami desivú fakt dosť, bohužiaľ dva ďalšie diely stáli už dosť za prd (odporúčam zostať u prvého).

Inak som zistila, že na mňa v horroroch najviac funguje tma, zima, izolácia (a z toho ľuďom začína hrabať)... takže ideálnym prostredím je hlboký les alebo polárne oblasti. Keď sa navyše ešte prelína realita s fikciou, tak úplne chrochtám blahom. Napríklad Terror od Dana Simmonsa (stratená Franklinova výprava), to je dokonalá kniha. 

A dosť dobrý horror je aj osud Djatlovovej výpravy. O tej som nedávno čítala knihu, ktorá ale nevyšla česky (Donnie Eichar - Dead Mountain), kde sa autor snaží podať nejaké vedecké vysvetlenie a celkom sa mu to podarilo. Nechcem pre prípadných záujemcov prezrádzať, ale odporúčam.

Offline analfabet
Avatar
2 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 11:42

Mutziputzi Aha, uf, díky za informaci. Já jsem zatím na produktovkách k českému vydání viděla Seara všude.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 13:33

MP Marge Já moc horory nečtu, ale tak před deseti lety mi kamarád půjčil Kruh od Koji Suzukiho, je to předloha k filmu, akorát že mnohem lepší, ten americkej film je jen velmi volně inspirovanej bych řekla, u toho jsem se bála fakt hrozně moc, četla jsem jen za světla a když byl někdo jinej doma a ideálně i se mnou v místnosti :D Je to napsaný hrozně sugestivně, úplně mě to při čtení pohlcovalo, co pár stránek jsem vždycky musela vzhlídnout od knihy a ujistit se, že jsem doma a že to je jenom vymyšlený. Nakonec jsem přečetla celou sérii Kruh-Spirála-Smyčka i jeho sbírku povídek Temné vody, jsou to podle mě výborný knížky a určitě doporučuju, ale jako bála jsem se strašně!!

Online Lama_z_Lana
Avatar
6125 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 13:44

A dosť dobrý horror je aj osud Djatlovovej výpravy. O tej som nedávno čítala knihu, ktorá ale nevyšla česky (Donnie Eichar - Dead Mountain), kde sa autor snaží podať nejaké vedecké vysvetlenie a celkom sa mu to podarilo. Nechcem pre prípadných záujemcov prezrádzať, ale odporúčam.

​Tyjo, tak by mě fakt zajímalo. Djatlovova výprava mě vždycky strašně děsila

Offline tv
Avatar
3540 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 14:11

Karoleena O tech knihach jsem slysela, ale kdyz jsem se je snazila sehnat, byly beznadejne vyprodany. Zkusim jeste zapatrat, diky za tip!

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 14:14

MP Marge diky za tip, mam strasidelne pribehy rada. Ale nemuzu si (krome Kinga,ktery tu uz zaznel) na nic vzpomenout. Prijemne me mrazilo u nekterych povidek od Raye Bradburyho, z knizek treba Smrt je vzdy osamela. Nebo klasika od Levina - Rosmary ma detatko,ale nebala jsem se u toho. Kdyz mi bylo 11, byly u nas ve tride popularni Stopy hruzy, tenkrat jsem precetla snad vsechny (a strasidelne mi to prislo), ale nikdo soudny nad 12 let by to asi necetl:)

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 14:17

Wanda von Dunajew to s djatlovovou vypravou bx me taky zajimalo moc, svyho casu jsem o tom dost precetla. Nechces sem to vysvetleni hodit zabeleny, abx si ho kdyztak mohli precist jen zajemci? Hlasim se jako prvni 

Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 15:57

Nezvládla jsem teď přečíst Kde kvete tráva od Han Kang. Jednak mě to děsilo, ale hlavně hrozně skličovalo, takový příběh bez záblesku naděje... Nevím, jestli se k tomu ještě vrátím.

Offline MP Marge
Avatar
5752 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 16:13
Reakce na Lama_z_Lana:

​Tyjo, tak by mě fakt zajímalo. Djatlovova výprava mě vždycky strašně děsila

Lilly_Ku Ja jsem napred neveda, o cem je rec, tak jsem si toho Djatleva vygooglovala a tim si vzpomnela, ze o nem vlastne vim - pred casem jsem videla film, ktery byl volne zalozeny na te udosti. Pamatuju se, za zacatek byl super, ale pak ze to zvrhlo a ke konci mi to prislo jako priserna kravina. Ale diky filmu jsem si vyhledala info o te vyprave a z toho tedy mrazilo po zadech vic nez z celeho filmu...

Offline MP Marge
Avatar
5752 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 16:15

MP Marge taky me vzdycky spolehlive vydesil king, jinak asi z ctiva nic. jednou jsem ale videla nejakyho fredieho krugera s to me strasi doted, vim ze je hafo dilu, ale ani zanic!

Proč ne Eva Ano, na Kinga je spoleh! Ja ho miluju a mam vsechny jeho knizky, ale priznam se, ze jsem se mockrat zamyslela nad jeho dusevnim zdravim 

Offline MP Marge
Avatar
5752 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 16:16

Wanda von Dunajew Dekuju za tip, to Metro vypada dobre! 

Offline MP Marge
Avatar
5752 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 16:18
Reakce na Karoleena:

MP Marge Já moc horory nečtu, ale tak před deseti lety mi kamarád půjčil Kruh od Koji Suzukiho, je to předloha k filmu, akorát že mnohem lepší, ten americkej film je jen velmi volně inspirovanej bych řekla, u toho jsem se bála fakt hrozně moc, četla jsem jen za světla a když byl někdo jinej doma a ideálně i se mnou v místnosti :D Je to napsaný hrozně sugestivně, úplně mě to při čtení pohlcovalo, co pár stránek jsem vždycky musela vzhlídnout od knihy a ujistit se, že jsem doma a že to je jenom vymyšlený. Nakonec jsem přečetla celou sérii Kruh-Spirála-Smyčka i jeho sbírku povídek Temné vody, jsou to podle mě výborný knížky a určitě doporučuju, ale jako bála jsem se strašně!!

​Hele, to jsem taky cetla, tu trilogii - s filmem to melo spolecneho snad opravdu jen ten nazev, ale jinak vyborne vymyslene i napsane. Ale nebala jsem se...

A najdu si ty povidky, dekuju 

Online continuity
Avatar
33703 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 16:20

Wanda von Dunajew MP Marge pokud se vam povedlo bat se u Metra, tak je od Glukhovskeho celkem dobry jeste Soumrak.Nejvic se mi libi budoucnost, ale to uz je vyslovne sci fi