Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 15. března 2018 17:50

A ještě jeden. Zlodějka knih, četl ste někdo?

Offline Fakirka
Avatar
2114 příspěvků moje polička 15. března 2018 17:51

Ounz až na to přijdeš, cytneš se za hlavu. Fakt primitivní název. Nevím,jestli chceš jasnější nápovědu, ale taky to děláš každý den.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 15. března 2018 17:52

Fakirka je mi to jasný úplně. Zkusim ještě chvíli vydržet a když tak se kouknu  díky

Offline Fakirka
Avatar
2114 příspěvků moje polička 15. března 2018 17:56
Reakce na Ounz:

A ještě jeden. Zlodějka knih, četl ste někdo?

​viděla jsem film. Dobrý. Knihy bývajímještě lepší.

a teď já, četli jste někdo pokračování knihy Šantaram?

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 15. března 2018 19:40
Reakce na Ounz:

A ještě takový trochu otčko ale zajímá mě to. Stane se vám někdy, že na vás kniha nějak víc zapůsobí, až jako ‘zasáhne’ (nechci bejt melodramatická), jakože o ní zpětně pořád přemýšlíte a nejste sto začít něco dalšího a klidně ‘byste četli dál’ tu danou knihu?

​Mi se to stává. Většinou, když to skončí jinak než bych chtěla. Ale popravdě mi se to stává i u filmů, naposledy poslední Star wars (viděla jsem asi před měsícem). Kolikrát to není nic hlubokomyslného (viz poslední SW ), ale stejně mě to "rozloží".

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 15. března 2018 19:46

brrr tak starwars sem ani neviděla (se přiznam) ale u knih jo a ani nemusí končit jinak, než bych si přála..

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 15. března 2018 20:26

Ounz Já nejsem extra SW fanoušek, jen jsme si s mužem udělali pár večerů s filmy, aby už je konečně taky viděl. A jestli to bylo tím, že jsem je viděa tak zhuštěně Každopádně jsem SW dávala jak příklad, protože mě jak naschvál žádná zasahovací kniha nenapadá.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 15. března 2018 20:33

brrr já jen, že právě to nemůžu s tebou porovnat, ten pocit, panč sem je neviděla :)

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 16. března 2018 09:10
Reakce na Ounz:

A ještě jeden. Zlodějka knih, četl ste někdo?

​Já jsem četla a můžu doporučit. Film byl taky dobrej.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 16. března 2018 09:20

coralline díky

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 16. března 2018 10:00
Reakce na Ounz:

A ještě takový trochu otčko ale zajímá mě to. Stane se vám někdy, že na vás kniha nějak víc zapůsobí, až jako ‘zasáhne’ (nechci bejt melodramatická), jakože o ní zpětně pořád přemýšlíte a nejste sto začít něco dalšího a klidně ‘byste četli dál’ tu danou knihu?

​jo, mně docela často. a nepustí mě to, dokud si to nedovymyslím dál podle svýho:-) až si to nějak pro sebe uzavřu. buď když mě ta knížka hodně vtáhla, nebo když konec není úplně dle mé představy, případně obojí

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 16. března 2018 10:36

Já ani nedovymýšlím, ale někdy si říkám co bylo pak!?

Offline Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 16. března 2018 10:54

brrr jo u SW se mi to stalo taky a u některých knížek mám pak takový pocit prázdnoty nebo jak bych to popsala... a někdy si třeba musím dát pauzu než začnu číst něco dalšího (nebo si v mezidobí přečtu něco Christie nebo Nesba :-))

Offline Malvin
Avatar
1034 příspěvků moje polička 16. března 2018 11:14

Ounz To se mi stává často. Po dočtení si domýšlím, jak to bylo dál nebo si obsah knihy uzpůsobím, jak bych to chtěla já. Většinou si tam "dopíšu" novou postavu (mne) nebo se vtělím do některé, co byla v ději. A pak to v hlavě přepíšu, a to i opakovaně a s různými konci.  Někdy mi příběh v hlavě leží docela dlouho. V té době čtu většinou nějakou oddychovku, povídky nebo náučnou knihu. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 16. března 2018 11:17

Malvin já vlastně, když se do některé postavy nedokážu "vtělit", tak tu knížku nedočtu...Ounz no a jak to můžeš nechat bejt? když nevíš co bylo pak:-)) si to prostě domyslím a pak teprv jsem spokojená, když už vím:-)

někdy se mi to stává i u filmů, ale to jenom zřídka, málokterý mě tak veme jako kniha, asi že jsou moc "doslovné" nebo jak to říct, prostě ve filmu pro mě není už místo

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 16. března 2018 11:39

viktorka_od splavu no, necham bejt..některý věci člověk prostě nezmění :) ale o některých knihách přemýšlím dlouho

Online Sweet Potato
Avatar
34879 příspěvků moje polička 16. března 2018 17:24

Ounz U některých knih jsem zvědavá, jak skončí. U jiných si přeju, aby nikdy neskončily.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 16. března 2018 18:13

Sweet Potato přesně řečeno!

Offline Černá kočka
Avatar
1324 příspěvků moje polička 16. března 2018 18:29
Reakce na Ounz:

A ještě jeden. Zlodějka knih, četl ste někdo?

​První jsem se do té knihy nemohla začít, trvalo mi tak tři měsíce než jsem přečetla prvních 80 stránek a pak se to zlomilo a zbytek jsem dočetla během dvou dnů. Doufám, že se k ní ještě někdy vrátím, bylo tam něco co na mě dost zapůsobilo, jestli ji přečteš, tak ti pak napíšu, dopředu bych to neprozrazovala.

Četl jste někdo Tatéra z Osvětimi? Doporučili byste tu knížku?

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 16. března 2018 18:43

Ounz některé knihy jsou opravdu až zážitek, takže mě pak mrzí, že jsem knihu dočetla. A ano, pak nad ní docela dlouho přemýšlím a klidně bych si ji dala znovu a nebo alespoň protáhla o x stran. U filmů to nemívám.