Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 04. prosince 2017 21:23

Nič, ale tak človek s tým ani veľmi neráta, je to skôr zábava:).

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 04. prosince 2017 22:28
Reakce na coralline:

Já jsme nad tím taky přemýšlela, že těch knih, co chci vlastnit, až tolik není, a vymyslela jsem, že kdybych vyhrála, tak bychom se tu o tu výhru podělili. Akorát že žádnej mail nepřistál, tak asi nic :-).

Offline Malvin
Avatar
1033 příspěvků moje polička 04. prosince 2017 22:37

Nic jsem nevyhrála a vybrat bych si uměla. Třeba mi chybí několik knih ze série Zmizelá Praha a tybych měla ráda doma na polici.

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 05. prosince 2017 06:50
Reakce na coralline:

ja myslim, ze bych teda taky mela problem vybrat si 100 knih, protoze si celkem prubezne vsechno co chci, kupuju

Offline černá káva
Avatar
1911 příspěvků moje polička 05. prosince 2017 15:57

Chtěla bych moc poděkovat za tip na knížku Nomádi a Rusové. Nejde mi to jednoduš dohledat a znova pročítat celé vlákno je zdlouhavé, tak se moc omlouvám.

Ale jsem moc ráda, že to doporučení zde bylo. Konečně se mi daří chápat Rusy, jejich elitu, lid , politiku. Je to ale na opakované čtení.

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 06:18

Včera jsem dočetla Muž se srdcem kovboje. Jak normálně western nemusím, tak tohle se četlo skvěle. Moc hezká kniha.

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 07:25

Precetla jsem:

Skleneny zamek - diky za tip odsud, hodne zajimave osudy, jen mi tam je konci chybelo trochu vice emoci, vysvetleni, jak se citili, podivam se jeste na film

Ohnicky vsude kolem - dobre vystavene a napsane, ale malicko podobne predchozi jeji knizce jak formou (nejdriv je konec a pak se postupne dozvidame, proc k tomu doslo) tak i motivy (rasismus, osamoceni v ramci rodiny, chtit neco jineho nez rodice...).

Losos v kaluzi - pozitivne me to prekvapilo, dobre napady, jen ten konec byl takovy sladkobolny

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 09. prosince 2017 18:06

Plníte niekto knižnú výzvu 2017? Ja som zatiaľ vždy plnila akurát výzvy na Goodreads, ale tam je "výzvou" akurát počet kníh, ktorý si človek sám stanoví... a s tým zadaním mi to teda príde o dosť dobrodružnejšie, aj keď je tam len 20 kníh. 

mysmat
Avatar
10. prosince 2017 07:23

V bulletinu knikhkupectví (který jsem zase zavčas nevyhodila a teď mě to bude stát velké peníze )

jsem u jedné upoutávky četla výzvu "děti, tuto knihu nepůjčtujte svým rodičům, už vám ji nevrátí..."

Tak nejdřív mě napadlo,  že těm dětem pěkně pletou hlavu, to je pořád "hezky se rozděl" a "nebuď takový sobec" a teď najednou toto...

Ale mají pravdu, já tedy svoje knížky půjčuji pouze

a) svojí mámě (mám jej domácnost na dosah)

b) své dlouholeté kamarádce (pracuji s ní a vím, že vrací, ale i tak u ní díky stěhování zmizela jedna knížka) 

c) výjimečně svému příteli (ale pouze pokud mám dvě vydání, protože on prostě nevrací, ale je to přítel... takže si potom koupím jinou)

A vy, dámy, jste taky sobeččci nebo knižní altruisti?

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 10. prosince 2017 10:19

mysmat Ja by som aj požičala, rada šírim dobrú literatúru ďalej... akurát mám asi smolu na ľudí, čo nevracajú. Väčšinou som sa musela o vrátenie prihlásiť a to ma nejak neba (hlavne keď odpoveď po x mesiacoch bola "jee, ja ešte nie som ani v polovici. Úplne som na to zabudla." )

mysmat
Avatar
10. prosince 2017 12:08

Wanda von Dunajew 

jj, jak někomu může nová knížka vydržet několik měsíců, to nechápu...

Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 10. prosince 2017 12:45

mysmat no, to by si musela vidieť môj nočný stolík. Vezmem knihu, nadšene sa začítam, druhý deň to isté len s ďalšou knihou....keď to už nedrží na kope, manžel to odprace potichu pri utieraní prachu do knižnice a ja hľadám, ktoré som to mala rozčítané, pri tom padnem na nejakú, ktorá ma v tej sekunde zaujme viac, zoberiem si ju na nočný stolík....

A do toho si prirátaj 2 deti, takže rýchlosť čítania je vždy dva riadky - prerušenie niečím životne dôležitým - a dookola.

mysmat
Avatar
10. prosince 2017 13:00

slniecko 

pochopila jsem tu argumentaci, ale nechápu, jaký je potom z toho užitek

to, co popisuješ, jak jako bys jedla najednou čokoládu, okurku, zmrzlinu, šunku, pralinku, sýrové chipsy... prostě - nejseš těhotná ?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46067 příspěvků moje polička 10. prosince 2017 13:01
Reakce na mysmat:

to, co popisuješ, jak jako bys jedla najednou čokoládu, okurku, zmrzlinu, šunku, pralinku, sýrové chipsy... prostě - nejseš těhotná ?

Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 10. prosince 2017 13:40
Reakce na mysmat:

slniecko 

pochopila jsem tu argumentaci, ale nechápu, jaký je potom z toho užitek

to, co popisuješ, jak jako bys jedla najednou čokoládu, okurku, zmrzlinu, šunku, pralinku, sýrové chipsy... prostě - nejseš těhotná ?

Nie...ale to, čo mi popisuješ mi vôbec nepríde divné .

Milujem poriadne čínske reštiky s tým otáčavým vnútrostolom, kde si naberáš vždy z každého kúsok .

Offline coralline
Avatar
2156 příspěvků moje polička 10. prosince 2017 14:00

slniecko Já tohle nechápu. Když mě knížka zaujme, tak ji chci dočíst a nezačnu číst jinou, dokud s ní neskončim. Jako ne že bych nikdy v životě neměla rozečteno víc knížek najednou, ale byly to maximálně dvě, obvykle proto, že jedna byla fakt velká bichle a nechtěla jsem ji tahat všude s sebou.

Takže co tě pudí vzít druhý den jinou knihu?

Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 10. prosince 2017 14:12

coralline povaha ?

Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 10. prosince 2017 14:30

Ešte ma napadlo, že v poslednej dobe strašne málo čítam beletriu. Takže ma nemá ako ťahať dej .

Ale aj tak tá eklektickosť a nestálosť - nevideli ste moju parfémovú policu ?

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 10. prosince 2017 14:49

slniecko pokiaľ to nie je beletria, tak sa tomu ani moc nedivím, vlastne to mám rovnako.. jak to nemá dej, tak som v kýbli a kniha mi kľudne leží rozčítaná aj niekoľko mesiacov 

mysmat
Avatar
10. prosince 2017 17:06

Wanda von Dunajew 

OT , ale teď jsem si všimla tvého profilového obrázku, moc se mi líbí  

má to i větší velikost , poslala bys mi odkaz? (pokud ještě víš, kde jsi ho získala...)