Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Friga
Avatar
1575 příspěvků moje polička 03. března 2024 17:56

andulka01stroj pusobi dobre, Brother by mela byt stale jeste kvalitni znacka. Jen mi prijde, ze nema kolik mista napravo od jehly. To pak zalezi, co planujes sit, jestli ti bude stacit nebo ne. Ten overlockovy steh je, pokud vim, lepsi cikcak na zacisteni okraju latky, ale zkusenost s nim nemam, mam overlock jako samostatny stroj. 

Offline andulka01
Avatar
10741 příspěvků moje polička 03. března 2024 20:06

Friga moc děkuji, vybírám pro maminku, stro musí být prehledný, přišel mi tenhle ok. Na ten prostor u jehly ještě kouknu 

Offline Friga
Avatar
1575 příspěvků moje polička 03. března 2024 20:19

andulka01 prehledny vypada, ta sirka je jedine, co me trklo, ze by mohl byt problem. Ale spousta veci se da ruzne otocit nebo sit z druhe strany, nemusi to vadit. 

Offline Myrtila
Avatar
3017 příspěvků moje polička 03. března 2024 21:16

andulka01 Vypadá velice dobře, popravdě, kdybych si kupovala nový stroj, šla bych asi taky do nějakého Brotheru z této řady Innovis. Mně připadá, že vpravo je místa dost, ono je stejně lepší si od začátku tu látku natočit tak, aby se toho tou dírou protahovalo co nejmíň (říká ta, co tudy naposledy rvala povlak na dvoupeřinu ).

Možná bych se zkusila zeptat maminky, jestli chce šít i pružné a jemné materiály, pak by se jí možná hodila regulace přítlaku patky, nebo se podívat, jestli na tento stroj jde dokoupit kráčející patka. 
Jinak různé typy stehů se hodí, ale podle mé zkušenosti se dají i ty pružné materiály dobře šít i obyčejným cikcakem (steh č. 4), nebo tříkrokým rovným (steh č. 10). Ta nabídka stehů celkově mi přijde úplně dostatečná. 

Offline Friga
Avatar
1575 příspěvků moje polička 04. března 2024 12:38

Myrtila je mozny, ze ja jsem s tim prostorem vedle jehly rozmazlena, muj soucasny stroj ma 20 cm a i stary mel urcite vic nez 16 cm. Kracejici patka je dobry napad, s pritlakem patky jsem se nikdy nenaucila pracovat, stary stroj to mel zaseknuty a novy ma moznost minizdvihu po 0,1 mm, to pouzivam celkem dost. Regulace pritlaku asi funguje podobne? 

Offline Friga
Avatar
1575 příspěvků moje polička 04. března 2024 12:44

andulka01 jeste k tomu pritlaku patky, se starym strojem jsem usila v podstate cokoli, co jsem si zamanula, i kdyz ten pritlak regulovat nesel. Jen to bylo slozitejsi. 

Offline Myrtila
Avatar
3017 příspěvků moje polička 04. března 2024 13:26

Friga No, taky mám právě stroj, kde se přítlak regulovat nedá, ani na něj není kráčející patka, a docela často s tím bojuji. Proto je to to první, na co u stroje koukám. A donutilo mě to koupit si overlock, takže aspoň ty rovné švy úpletů mám hezké, ale lemování bývá už náročnější. S tou regulací by se nemělo stát, že se pod patkou látka hrne, nebo natahuje. 

Offline Friga
Avatar
1575 příspěvků moje polička 04. března 2024 14:17

Myrtila jasne, u me bylo hlavni motivaci koupit novy stroj siti knoflikovych direk. Mela jsem stroj po babicce, sil jinak velmi dobre, ale hezke knoflikove dirky neumel. Sila jsem je budto v ruce nebo jsem delala vypustkove. Ve vyberu konkretniho modelu pak hrala roli kolenni paka na zdvih patky, blokovy podavac latky, ten minizdvih patky a automaticka knoflikova dirka, kdy clovek do specialni patky vlozi knoflik a stroj podle usije dirku ve spravne velikosti. Veci jako zapositi na miste a automaticky odstrih nite jsou prijemny bonus. Ten minizdvih patky bude teda fungovat stejne jako zmena pritlaku, jen ja teda zmacknu cudlik a pak to zase tim zmacnutim vypnu. 

Offline Myrtila
Avatar
3017 příspěvků moje polička 04. března 2024 15:16

Friga To máš už teda dost nadupaný stroj Můžu se zeptat, který konkrétně?

Taky mám stroj po babičce, na moje šití zatím dostačující, a hlavně, pokud bych chtěla nějaký obdobný, jenom přidat ten přítlak patky (a k tomu by tam bylo obvykle i to automatické zapošití, odstřižení a další funkce, co se pak už tak nějak vyskytují spolu), byl by už docela drahý, tak sice u toho lemování trochu skřípu zubama, ale jinak jsem s ním spokojená

Offline Friga
Avatar
1575 příspěvků moje polička 04. března 2024 15:33

Myrtila mam Juki DX7, jsem s nim velmi spokojena, ale stal uz docela dost. Koupila jsem si ho jako darek ke tricetinam :) Pri vyberu noveho stroje jsem si prave rikala, ze kdyz si koupim nejaky levnejsi, bude ve vysledku skoro stejny jako ten stary, ze si vlastne moc nepolepsim, takze jsem se rozhodla zainvestovat vic. 

Offline Myrtila
Avatar
3017 příspěvků moje polička 04. března 2024 15:49

Friga No jako... ten je! právě podobně přemýšlím taky, že kdybych si měla kupovat obdobný, jen novější, tak do toho vlastně investovat ani nemusím, takže až mi odejde, nebo fakt nebude stačit, pořídím si nějaký mnohem lepší

Juki jsem si pořídila overlock, a když jsem ho kupovala, v tom obchodě mi říkali, že Juki dává do hobby strojů motory a nějaké funkce z průmyslových, takže to jsou hodně silné a spolehlivé stroje. Mně šlo hlavně o to, aby nebyl složitý na obsluhu, což opravdu není, a prošil cokoli, což prošije

Offline Friga
Avatar
1575 příspěvků moje polička 04. března 2024 16:44

Myrtila to, ze Juki pouziva do domacich stroju prvky z prumyslovych, byl duvod vyberu znacky. A model se pak uz vybral sam, proste ten nejlepsi Overlock mam Babylock Imagine, ten se uz myslim nevyrabi, mam ho uz dost dlouho. Tam zase hralo roli to, ze ma snadne navlikani a automaticke nastaveni napeti niti. Premyslim, ze bych si prikoupila i coverlock, ale ten od Babylocku, ktery se mi libi (ma taky automaticke nastaveni napeti niti), stoji 1900€, coz je hodne, mozna si ho koupim k petatricetinam, pokud po nem budu porad jeste touzit. 

Offline Myrtila
Avatar
3017 příspěvků moje polička 04. března 2024 17:01

Friga Jo jo, na babylock mě paní taky lákala, ale byl dost nad můj vnitřní finanční limit (tady v ČR cca 27000 Kč), hlavně teda protože jsem se vracela k šití po milionu let a nevěděla jsem, jak dlouho mě to bude bavit. Nakonec mě stroj stál cca 2/3 toho, co jsem do něj hodlala dát, a jsem s ním moc spokojená a šiju na něm docela dost. 
Coverlock, to už je zase další level, no

Offline Friga
Avatar
1575 příspěvků moje polička 04. března 2024 17:57

Myrtila ty Babylocky stoji hodne, ja jsem se tenkrat rozhodovala podle ruznych clanku a diskusi na netu, kdy dost lidi psalo, ze si koupili overlock, ale moc na nem nesijou, ze navlikani niti a nastavovani napeti je takova pruda, ze to radsi usijou na normalnim stroji. Prislo mi jako blbost si koupit stroj, ktery pak nebudu moc pouzivat. Je taky mozny, ze dneska jsou i normalni overlocky nekde jinde, ja ten svuj mam cca uz 8-9 let. 

Offline Myrtila
Avatar
3017 příspěvků moje polička 04. března 2024 19:46

Friga Je to možné, že se to s časem posunulo a jsou dneska snazší na použití a soužití. Když jsem si ten stroj vybírala, tak jsem té paní říkala, že tak drahý stroj kdyžtak až příště, a ona se smála, že jestli se teď naučím zacházet s obyčejným overlockem, babylock už potřebovat nebudu ale ten můj je, jak jsem pochopila z uživatelských recenzí, opravdu z těch nejjednodušších, co se navlékání a nastavování týče. 

Offline Friga
Avatar
1575 příspěvků moje polička 05. března 2024 08:46

Myrtila to je asi pravda, ze kdyz se to clovek nauci, ze asi jednodussi zas tak nepotrebuje. Ale na lepsi se dobre zvyka, ted ten muj Juki (jmenuje se Tellervo po jedne byvale finske prvni dame) me rozmazlil, na tom se sije tak dobre a miluju kolenni paku, ze cloveku uvolni ruce. Ja jsem teda celkove clovek, co ma rad ruzne vychytavky a vylepseni, na siti mam velky arzenal ruznych pomucek a do konicku rada investuju. Ted se snazim nejak vymyslet zarizeni siciho pokoje, kdyz ho konecne mam. Ale zatim je tam desnej bordel, nemam moc cas, studuju pri praci vysokou a obcas je to zahul. 

Offline Myrtila
Avatar
3017 příspěvků moje polička 05. března 2024 21:11

Friga Tak to jsi dobrá, když si při tom zvládáš ušít oblečení typu kabát (v jiném vlákně)

Šicí pokojík teď mám, ale je to jenom dočasné, pak tam bude dětský pokoj. V něm provizorní mini stolek, kuchyňskou židli a 1 ikea komodu na látky Kam se vejdu pak, to zatím nevím, možná na mě zbyde kousek místa ve skládku, je tam aspoň okno. Stříhat to budu chodit asi na chodbu

Offline rozarka
Avatar
3983 příspěvků moje polička 06. března 2024 08:01

Myrtila ja to mám opačně, šicí pokoj z dětského :)

Ale jako asi každý koníček...bobtná to a zabírá to místa víc a víc. Jeden stroj, overlok, roztažené prkno na žehlení, panna....

Offline Myrtila
Avatar
3017 příspěvků moje polička 06. března 2024 08:37

rozarka Bobtná to, no Mě teda trochu drží při zemi to malé dítě, všechno musím po použití hned uklízet, aby mi to nesbalil, nebo nepoužil (a třeba zase nepočmáral křídou látky, jako maminka, a tak ), tak si dost vybírám, co vlastně potřebuju, ale přesně - overlock, řezací podložka, prkno, žehlička... a pokojík je skoro plný. 

Offline Friga
Avatar
1575 příspěvků moje polička 06. března 2024 09:39

Myrtila kabat jsem usila uz pred dvema lety! Studovat jsem zacala ted v lednu. Ted uz skoro dva mesice siju decku na pribornik v obyvaku a jeste nemam hotovo Ja se snadno unavim, moc se nezvladam dlouhodobe soustredit a jsem celkove zmatena a roztrzita. Ale pomalu ale jiste tu decku usiju. Mne bobtnaji zasoby latek, myslim, ze mi soucasna zasoba vydrzi tak minimalne 10 let a porad objevuju novy a novy latky, ktery bych si mohla koupit