Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 16. října 2022 22:57

Dadoo Anema diky. Ja jsem prave zkousela zacit odshora na čtyřech jehlicich a vubec mi to nešlo, furt mi ty jehlice vypadavaly.  Tak mozna zkusim od spicky.

Anema Ponozky vypadají moc hezky.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 17. října 2022 08:08

Mulen Možná jste spojily tři témata... a) od špičky vs. shora, b) ponožkové jehlice vs. kruhové jehlice a technika magic loop, c) po jedné vs. obě najednou. Kombinovat se to dá fakt různě napříč. Osobně preferuji obě najednou na magic loop, ale směr je mi úplně jedno. 

Pokud je problém s vypadáváním ponožkových jehlic, máš příliš volná oka. Pomůže buď víc utahovat nebo zkusit jiný materiál jehlic - dřevěné a nebo bambusové by mohly být lepší než kovové,  protože po nich oka tolik nekloužou. Magic loop ti imho s tímto moc nepomůže - bude ti to padat na koncích v té otočce lanka taky, jen ti místo jehlice na zem sjedou oka ze svého místa na lanku a budeš řešit, kde je konec resp. půlka řady. I když to by se dalo řešit umístěním značkovačů asi. Ale změna směru pletení nepomůže určitě, tam budeš mít oka stejně volná jako jindy (pokud nezačneš řešit právě tu volnost ok a budeš plést stejně volně jako jindy).

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 17. října 2022 08:24

Panenka měla jsem kovové, z těch to fakt klouže a asi teda moc volná oka.

Online continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 17. října 2022 09:06

Mulen zkus ten nagic loop a kruhové jehlice, já na jiných vůbec nepletu. furt lepší hledat prostředek než nahazovat ztracená oka. A značkovač to elegantně řeší. 

Navíc se líp uschovává ta se rozdělaná práce. 

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 17. října 2022 09:15

continuity zkusím to. V nejhorším to potřetí vypářu

Offline Anema
Avatar
841 příspěvků moje polička 17. října 2022 09:19

Panenka ty jo, dají se plést obě ponožky od shora naráz? To by se mi velmi hodilo! Zkoušela jsem to na palčácích a nešlo mi to nahodit, furt mi to nevycházelo.... Tak jsem je zkoušela plést obě naráz zvrchu, ale tak se mi zase nelíbí palec v protisměru... Nemáš prosím nějaký návod, jak se to nahazuje? 

Offline Anema
Avatar
841 příspěvků moje polička 17. října 2022 09:29

Mulen já utahuju hodně a stejně mi to z ponožkových furt padalo, byly teda kovový... Miluju kruhové jehlice a magic loop. S tím se fakt nic nestane, i když mi na to šahaj děti nebo to nosím to všude s sebou, s pečlivostí úschovy se moc nepářu. Půlku řady kdyžtak označíš, ale po tom lanku mi to většinou nikam nesjíždí a smyčka nemizí.

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 17. října 2022 09:43

Anema zní to tak jednoduše :)

Magic loop je vlastně normální krohová jehlice, jen si to lanko popotáhnu podle potřeby?

Já jsem teď pletla ve vlaku i v autobuse. Až na to, že mi hned uteklo klubíčko vpod sedačky, to šlo krásně

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 17. října 2022 11:31

Anema Jestli vládneš anglicky, zadej si vyhledat "magic loop socks two at a time", vyjede ti spousta odkazů. Případně přidej "top-down". Nepamatuju se už, podle kterého odkazu jsem se to tehdy učila. Česky se asi toho Googlu ptám blbě, vyjíždí mi především odkazy na knihy nebo na ponožky od špičky. 

Mulen Ano, přesně tak, protahuješ kruhovou jehlici. A v dopravě pletu taky často. Nechávám si klubko v pytlíku v batohu, aby mi neutíkalo. Hůř se tahá ta nit teda, často si musím kus vytáhnout a pak znovu a znovu, vždycky když ten vytažený kus dopletu, ale preferuju to před honbou za klubky po vagónu.

Offline Anema
Avatar
841 příspěvků moje polička 17. října 2022 14:14

Panenka děkuju, najdu si to. Jsem se do toho tehdy tak zamotala, že jsem usoudila, že to nejde .

Online continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 17. října 2022 16:17

Mulen

Příště si zkus vytáhnout tu nit, která je vevnitř klubka. Někdy vytahnes třeba dva metry příze než to najdeš, ale to se za pár minut splete. Netočí se to a neutíká. 

Klasická klubíčka to neumí, ale pokud nebyla vlna v pradenech a nepremotavala si ji, tak to jde téměř vždy. 

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 17. října 2022 16:32

continuity tohle byla bohuzel premotana klubicka.

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 22. října 2022 09:00

Muj první svetr. Ještě nemam knofliky a mozna by mohl byt sirsi, ale dopletla jsem ho!

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 22. října 2022 09:00

A čepice,  to me bavilo moc.

Online Kan
Avatar
7083 příspěvků moje polička 22. října 2022 09:50

Mulen To je super, seš úžasně manuálně zručná.

Online continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 22. října 2022 10:06

Mulen ty jsi fakt talent na ruční práce. Krása. 

Online continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 22. října 2022 10:07

Vypadá to, že mi bude na svetr scházet jedno klubíčko.

Offline Sweet Potato
Avatar
34885 příspěvků moje polička 22. října 2022 12:17

Mulen Ty jsi fakt strašně šiková!

Offline monis
Avatar
571 příspěvků moje polička 22. října 2022 12:41

Mulen teda ty jedešz čeho jsi pletla ten svetr? Má moc hezkou barvu...

Offline Mrs.Robinson
Avatar
440 příspěvků moje polička 22. října 2022 13:20

Mulen Ten svetr se ti moc povedl. A barva se mi líbí moc. To a ta čepka s ovcema je boží