Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Kan
Avatar
7006 příspěvků moje polička 12. října 2022 07:17
Reakce na Mulen:

Kan kolik tam stalo klubíčko?

​Asi kolem devadesáti korun 100g. Já šla teda hlavně po barvě, jelikož mám něco oplétat, ale umělé to bylo, protože mi obsluha řekla, že je to akrylík. :D  S tou galantérkou jsem hodně spokojená, třeba kloboukovou gumou v metráži, měli celej covid, nebo rozčesávací Bobbinu na Macrame, to jinde vůbec nevedou.

Offline Mulen
Avatar
4245 příspěvků moje polička 12. října 2022 07:19

Kan diky a kam chodis?

Offline Kan
Avatar
7006 příspěvků moje polička 12. října 2022 07:20

Mulen U nás, v Třebíči.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 12. října 2022 07:20

Mulen Zvyknout se dá určitě. Ruce mě snad nikdy nebolely. Záda občas, to pak vím, že musím vstát a změnit na chvíli činnost. Ale když je toho moc, tak mě to pak přestane bavit. Prostě dovolenou strávit jen pletením (a jídlem a spaním) nelze, po dvou třech dnech je to otrava. Prostě to chce i jinou činnost na střídání a ta činnost musí být i celkem dlouhá.  Výlet,  kultura, sběr hub, pletí zahrady... whatever, ale aspoň na dvě hodiny, lépe na půl dne. Pak tu druhou půlku ráda strávím pletením. Ale ne celé dny plést, to mě bude bavit jen ten jeden den a druhý už moc ne, třetí otrava. Neumím si představit se pletením živit, mít termíny, muset to dodělat do XY, muset celý den plést a další taky a další a další. Brrr. Jak pletu fakt hodně a ráda, tak toto bych nechtěla. Obdivuji ty designéry typu Andrea Mowry, Stephen West apod, co chrlí jeden i dva návody měsíčně- tj. museli to vymyslet,  uplést,  nechat otestovat, napsat návod, nechat projít tech-editing, udělat tomu propagaci... a to si ještě myslím,  že ne všechny nápady se takto zúročí (kolik projektů asi skončí vypáráním v půlce?). Kdy to všecko dělají? Pletou i ve spaní nebo co? Jo, Joji Locateli přiznává, že plain knitting na jejích modelech jí plete maminka (ona to vymyslí, začne, vytvaruje a na hladkou nudu dá uplést mamince). Mají i ostatní takové "maminky", jen to nepřiznavají (nebo ne takto otevřeně)? No ale ani s maminkou bych to asi nechtěla... Sorry za filosofické okénko.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 12. října 2022 09:05

Panenka mne to vymejsleni přijde neuvěřitelně narocny, furt dokola parat a zkouset...nebaví mě ani plest jeden projekt víckrát 

no a ty nudný dlouhý hladky kusy, to není nic pro mne 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 12. října 2022 09:16

Já teď pletu merino detskej svetr ze zbytku malabriga, ale jde mi to jak psovi pastva a zima se už nějak přiblížila 

Offline Mulen
Avatar
4245 příspěvků moje polička 12. října 2022 10:04

Panenka Potrefenáhusa No nápodobně, to vymýšlení a zkoušení, jestli to funguje, musí být něco. 

Mě se líbí, že plést můžu vlastně kdekoli, ve vlaku, k našim jsem si to vzala a nevadí mi plést třeba jen čtvrt hodiny a pak jít dělat něco jiného.

A určitě vím, že nechci nic uplést manželovi, ani synovi asi ne (protože kdo má ty plachty plést). Ten svetr, co zatím pletu, je moje životní dílo zatím. Už mi chybí jen rukávy

Potrefenáhusa Moc hezky to vypadá. To je jeden z mých plánů, plést svetr odshora. Asi zkusím zatím pro osmiletou dceru.

Offline Mulen
Avatar
4245 příspěvků moje polička 12. října 2022 10:05

Kan tak to je daleko. Tam posílám jen žádosti o vyjádření

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 12. října 2022 10:11

Mulen ty kusy vcelku jsou nejvíc nej (ale já strašně nerada pletu obrace)

panskyho nic nepletu, to fakt odmítám, přesně, práce jak na kostele a pak to skončí někde na dne skříně, protože v tom bude vedro nebo to bude kousat 

Offline Mulen
Avatar
4245 příspěvků moje polička 12. října 2022 10:17

Potrefenáhusa můž má takhle svetr od mé babičky. Časem se roztáhl do neuvěřitelných rozměrů, ale občas si ho obleče

Online Anema
Avatar
830 příspěvků moje polička 12. října 2022 10:18

Potrefenáhusa ty jo, já nedávno zjistila, že u dlouhejch hladkejch kusů můžu číst knížku, takže mě to naopak teď baví moc a vypadá to, že upletu první svetr v životě. Dětskej teda.

Ale jinak mě opakování už upleteného taky neba, největší utrpení je vždycky druhá rukavice. Aspoň, že ponožky jdou plést obě naráz. Jo a obrace pletu taky nerada, proto mě asi tak baví ty kruhový jehlice.

Offline Mulen
Avatar
4245 příspěvků moje polička 12. října 2022 11:18

Kde kupujete vlnu, kromě Vlněných sester a přes odkazy na Dropsu?

Offline monis
Avatar
571 příspěvků moje polička 12. října 2022 13:19

Já nakupuji ještě na vlnu.cz, kromě Dropsu mají příze Knitting for Olive, sice za šílený prachy, ale ty příze jsou úžasný.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 12. října 2022 13:57

Potrefenáhusa Jeden projekt víckrát je běs - obvykle tam udělám strašně chyb jen proto, že mám falešný pocit, že to mám "v paži", a tudíž čtu nepozorně návod. 

To Malabrigo je co za barvu? Moc se mi líbí. (I když teda vím,  že zrovna tady je to s tou konzistencí barevných odstínů dost blbé)

Mulen Jo, i 10 minut v metru dokážu plést.

Na chlapy taky nepletu. A vůbec si vybírám, kdo je "knitworthy". Jeden čas jsem nepletla ani dětem, nesnášela jsem to hrubé chování k výrobkům, nad kterými jsem strávila výrobou hafo času. Až když si zkusili sami něco uplést, pochopili, co mě na tom štve. Od té doby se vždy s úctou ptají, jestli budu ochotná jim něco uplést- a chovají se k tomu taky líp. 

Anema Vypadá to krásně!

Mulen Kromě Vlněných sester mám zkušenost s Yarn Queen, Woolpoint, mojeklubko, Mountainfibres

Offline Mrs.Robinson
Avatar
438 příspěvků moje polička 12. října 2022 14:00

monis Knitting for Olive jsen neznala, ale hned se mi to zalíbilo, hlavně ty odstíny barev. Které z těch vln/přízí máš vyzkoušené?

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 12. října 2022 14:02

Mrs.Robinson Pure Silk na letní triko je

Offline Mulen
Avatar
4245 příspěvků moje polička 12. října 2022 14:15
Reakce na Panenka:

Potrefenáhusa Jeden projekt víckrát je běs - obvykle tam udělám strašně chyb jen proto, že mám falešný pocit, že to mám "v paži", a tudíž čtu nepozorně návod. 

To se mi stává hlavně u vaření.

Offline Mulen
Avatar
4245 příspěvků moje polička 12. října 2022 14:16

Panenka Mrs.Robinson monis jinak super, porozhlédnu se, kde zas utratím další peníze

Offline monis
Avatar
571 příspěvků moje polička 12. října 2022 14:19

Mrs.Robinson  Pure Silk a Heavy Merino, oboje super

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 12. října 2022 14:19

Mulen tohle hobby je fakt dokonala černá dira, ale zase ti nebude zima!!!!