Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 11. října 2022 08:44

Já pletu hlavně ty věci z jednoho kusu, jinak je to důležitý u těch "strihu"

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 11. října 2022 08:46
Reakce na Mulen:

Potrefenáhusa Díky. Jinak bohužel našla jsem teda další oblast, kde se dá nezřízeně utrácet

​jo, tak za vlnu je to brutus a je to fakt fetiš  ale jinak celá ta oblast včetně tradičních zemi a výrobců vlny je úplně bozi a pletení je fakt terapie

Offline Mulen
Avatar
4245 příspěvků moje polička 11. října 2022 08:50

Potrefenáhusa to potvrzuju. Začlo mě to hrozně bavit. Tak doufám, že mě to nepustí po pár týdnech, jak se u mi často stává. Už mám zakázky od dcera a synovce na čepičky

Takže se třeba svetr vyblokovává před sešitím? Dík za ukázku.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 11. října 2022 08:53

Mulen jj, vyrovnas a natvarujes to do toho střihu 

ale ona každá pletenina po namoceni a vytvarovani vypadá o 100% lip 

Offline Mulen
Avatar
4245 příspěvků moje polička 11. října 2022 09:04

Tak super, dneska možná dopletu zadní+boční díly, tak to zkusím.

Offline Kan
Avatar
7006 příspěvků moje polička 11. října 2022 14:03
Reakce na Mulen:

Potrefenáhusa Díky. Jinak bohužel našla jsem teda další oblast, kde se dá nezřízeně utrácet

​Neměla jsem v ruce jehlice asi dvacet let, teď musím něco uštrykovat a teda ty ceny v galanterce za obyč. akrylovou přízi, jako jsem dost překvapená.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 11. října 2022 16:29

Kan o tom doufám Mulen nepíše!

Offline Mulen
Avatar
4245 příspěvků moje polička 11. října 2022 16:54

Potrefenáhusa Kan ja nakoupila pres Drops. A koukala jsem na Vlnene sestry a tam jsoubty ceny zas jeste jinde.

to jsem se chtela zeptat, je to velky rozdil Drops a Vlnene sestry?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 11. října 2022 17:01

Mulen jakoby je...ale Drops má taky skvělý příze 

vlneny sestry maj ty fetiše už 

Offline Mulen
Avatar
4245 příspěvků moje polička 11. října 2022 17:03

Potrefenáhusa no to teda. Uz jsem mela lecos v kosiku ale musim brzdit. Ale chtela bych aspon tu duhovou ponozkovou

Offline Kan
Avatar
7006 příspěvků moje polička 11. října 2022 17:27
Reakce na Potrefenáhusa:

Kan o tom doufám Mulen nepíše!

​Vím, že nepíše o umělé přízi,  jenom jsem překvapená cenou u něčeho takového.

Offline Mulen
Avatar
4245 příspěvků moje polička 11. října 2022 18:11

Kan kolik tam stalo klubíčko?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 11. října 2022 18:24

Kan oni navrch v těch galanteriich ani slusny materialy nemaj, max par klubicek merina v miminkovských barvách za dvojnásobný ceny než e-shopy 

Offline Mrs.Robinson
Avatar
438 příspěvků moje polička 11. října 2022 22:14

Mulen Já to blokování dělám tak, že ten úplet suchý rozložím a překryju namočenou vyždímanou utěrkou. Ten úplet jen provlhne, ale na srovnání okrajů i oček to funguje skvěle a nepřipadá mi to tak drastické, jako praní.

Po nějakých 15 letech nepletení jsem upletla dva svetry z merina od Dropsu (Merino extra fine). Po prvním vyprání to byl skutečný šok, strašně se ten svetr vytáhl-v mokrém stavu byl dlouhý 90cm z původních 60, do šířky podobně. Ale dopadlo to dobře, vrátil se do původního stavu (nakonec v sušičce) Takto to je při každém praní, ale už nepropadám panice. Tak nevím, jestli to je běžná vlastnost pletení z vlny nebo si se mnou takhle zahrává jen ten Drops.

Offline continuity
Avatar
33722 příspěvků moje polička 11. října 2022 22:47

Mrs.Robinson drop merino je hodně pružné, jiné drops příze to tolik nedělají. 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 11. října 2022 23:08

Mrs.Robinson continuity Imho je to běžná vlastnost merino vlny. Udělalo mi to merino od různých značek, nejen Drops. Vlna z jiných plemen ovcí od různých výrobců mi to nedělá. Respektive netvrdím, že se to ani nehne, ale tyto výrazné psí kusy dělá fakt jen merino.

Mulen Skvělé, že ses dala na pletení, pak se pochlub.

Jinak já mám radost, mám vymyšlené pletené dárky k vánocům a mám pocit, že to bude trefa do černého. Teď to jen stihnout uplést.

Offline Mulen
Avatar
4245 příspěvků moje polička 11. října 2022 23:10

Mrs.Robinson tu mam zrovna na detskou cepici, tak snad to dopadne dobře. Ale ma omak je tak prijemna..

Jinak ten svetr jsem namocila a vymackala. Asi to bude schnout dlouho a pry to divne smrdi. S uz upletenou cepici jsem to udelala taky,  ale ta mi nekam pred doschnutim zmizela. Podezrivam decka

Offline Mulen
Avatar
4245 příspěvků moje polička 11. října 2022 23:13

Panenka az najdu tu cepici, pochlubim se.

Samozřejmě uz mam v planu uplest spoustu veci, taky model te lodi a mám nějaký látky na šití. Budu snad muset nechat prace nebo tak..

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 11. října 2022 23:18
Reakce na Mulen:

Budu snad muset nechat prace nebo tak..

​No to by nedostatek času na ruční práce řešilo.Ale taky už jsem u sebe zjistila, že plést úplně celé dny mě nebaví (čeho je moc, toho je příliš), tak do té práce furt chodím.

Offline Mulen
Avatar
4245 příspěvků moje polička 11. října 2022 23:23

Panenka to ja bych to prave stridala . Taky to nevydrzim moc dlouho v kuse, boli z toho ruce a prsty. Nevim, jestli se neda zvyknout.

Ale ja se bohuzel znam, za par mesicu si najdu jinou vasen a k pleteni se vratim zas za deset (dvacet?) let jako posledne. A takhle se mi ty konicky periodicky točí..