Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline black cat
Avatar
113 příspěvků moje polička 09. prosince 2019 11:25

Panenka ze zbytků - moc pěkné, byl by někde návod? Že bych ještě stihla vnučce uplést.

Online Korsičanka
Avatar
12850 příspěvků moje polička 09. prosince 2019 12:41

Panenka Taky se přimlouvám za návod - díky

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 09:07

Potrefenáhusa Tak to je fakt, že to ovlivní, ale ty už to o sobě víš a umíš s tím pracovat... Navíc, já to teda pochopila, že continuity to nevychází zejména (či jenom?) u toho Dropsu, což jsem mohla i blbě pochopit teda.

continuity To je dost síla teda s tím pánským svetrem. Dítě chtělo taky svetr plést, našla jsem něco jednoduchého a právě taky na Dropsu, ale teda po přeměření rozměrů jeho oblečení a zkontrolování rozměrů z nákresu v návodu jsem mu to přepočítala na velikost o jedno menší než je nejmenší uvedená. Jen teda doufám, že poměry budou ok, páč ještě toto mu hlídat, aby se to pro pána krále nemuselo třeba párat a přeplétat... To by mi to dítě asi pěkně demotivovalo.

black cat Korsičanka Díky! Jsou to cuffs ze Sublimity Cowl and Cuffs by Sylvia Harding

Online continuity
Avatar
33792 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 11:11

Panenka nevychazi u dropsu, ale z jiných návodu jsem pletla spíš inspirativne, abych věděla na kolik ok mám vubec zacit .

Já teda všechno průběžně zkouším, tak se s tím dá celkem pracovat.

Co mě fakt prekvapilo, že ten trup byl prilis dlouhy , ale k sedlu jsem musela na výšku přidávat a celkem dost, asi 10cm. No možná mám jenom ramenateho chlapa. 

Ale byl to celkem starý návod myslím.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 12:01

continuity Tvůj styl pletení mě fascinuje! - ta "jen inspirativní" část teda... Je fakt, že jsem tak taky dost pletla, ale u mě to bylo tím, že jsem neměla návody, takže jsem to tak nějak vymýšlela úplně na vodě podle obrázku a samozřejmě pak dost párala - právě než jsem přišla na to, na kolik to asi tak nahodit a tak. Ale škola to byla velká, to zas ne že ne. No tak tedy budeme průběžně hojně zkoušet, jen aby to dítě pak nemuselo párat...

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 18:08

hezký večer, mám dotaz ohledně těch tlustých pletených dek. Nezajímá mě, jak se to plete, to nedám, ale mám si vybrat dárek k Vánocům a docela by se mi ta deka líbila. Dneska jsem ji byla okouknout na živo a docela mě překvapilo, že je taková nepříjemná do ruky. Máte s tím někdo zkušenost, jak to vypadá po nějaké době používání? domácí zvířata nemáme, ale máme děti. děkuji

Offline black cat
Avatar
113 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 22:22

Panenka Díky!

Online continuity
Avatar
33792 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 22:27

MaeGandal z čeho to je? To bude to nejzásadnější.

Online continuity
Avatar
33792 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 22:33

Panenka já taky párám, ale mě na tom stresuje jediná věc a to, že se mi nepovede chytnout všechna oka. Hlavně v těch složitějších proproplétaných vzorech, kde se oka různé kříží. 

Jinak mi to tolik nevadí. Například, že bude blbě ta čepice, jsem viděla víceméně hned, ale jak jsem nikdy žádnou nepletla, chtěla jsem to zkusit rovnou celé. Můžu být nakonec řada, že je alespoň někomu.

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 19:09

continuity tak jsem to byla dnes znovu okouknout a je to 100% polyester. Takže nic nebude, na to je to dost drahe

Online continuity
Avatar
33792 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 21:57

MaeGandal proto to bude tak nepříjemné na omak. 

Online continuity
Avatar
33792 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 21:58

MaeGandal kolik vlastně stala?

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 15:01

continuity 75 eur, ale rikala jsem  si, že když se rozdělíme a půlku dostanu jako  dar, že by to šlo, ale jenom než jsem si sáhla 

Online continuity
Avatar
33792 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 17:51

MaeGandal no já jenom jestli taky není ta dira na trhu, jak s Potrefenáhusa hkedame něco, co lze plést na násadě od koštěte

Cena je strašná, za necelých 100 euro máš luxusní vlněnou deku, normálně tkanou. 

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 19:05

continuity no, ja jsem si prave myslela, ze je to z vlny. Ale pak mě překvapila na omak. Tak jsem se zeptala tady a šla teda okouknout složení 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33788 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 19:39

continuity MaeGandal No podle mě na to bude strašná spotřeba materiálu, proto ty strašný ceny, mne se teda ty deky hrozne libej, ale nevim, z čeho to vyrobit 

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 19:41

Potrefenáhusa já jsem si tu tlustou přízi + jehlice jak násady od koštěte objednala už někdy vloni na Ali... teď je to u tety, která čeká na moje pokyny co s tím... původně jsem myslela vestu nebo tak, ale asi z toho bude deka nebo předložka

Online continuity
Avatar
33792 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 19:52

Potrefenáhusa teď jsem zvážila ten klippan a ta deka nemá ani celé kilo. To má stejne full metal jacket. 

Asi to bude o něco víc na té tlusté vlně, ale ne o tolik. 

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 14. prosince 2019 00:15

Na YT je kopa tutorialov na tieto deky, spotreba medzi 3-5 kg... to je poriadne závažie už. A nie je to lacná záležitosť, materiál určite tak od 3k vyššie keď človek nechce kúsavú hrôzu alebo umelinu... 

Mne sa to teda nepáči, tak aspoň ušetrím

Online continuity
Avatar
33792 příspěvků moje polička 14. prosince 2019 00:52

Wanda von Dunajew čo chces robit s trojkilovou dekou? To človek poobede zaspí na gauci a sníva sa mu, že ho zavalila lavína.