databáze 142566 vůní od 9484 značek a 1805 parfumérů

Shalimar Cologne Guerlain

Shalimar Cologne
značka: Guerlain
parfumér: Wasser, Thierry
rok: 2015
určení: pro ženy
hlava: bergamot, citrón, limetka, grep
srdce: frézie, růže, jasmín
základ: vanilka, kosatec, bílé pižmo
Diskuze:
Komentáře k vůni (9)
Avatar
ModestMourek (12.9.2020 )

Úvod z hořkého trpkého bergamotu a aromatické citrónové kůry přechází přes nasládlou sametovou vanilku z Habit Rouge EdP na směs hřejivého pudrového kosatce a zemitého pačuli. Příjemná kolínská, až mi dojde Habit Rouge EdP bude mi připomínat guerlainovskou vanilku. Výdrž se pohybuje kolem 2 hodin.

Avatar
daniela (06.6.2018 )

Narodil se Shalimar,
veselme se,
z citrónu, vanilky, vykvet nám,
radujme se.

Z života čistého,
z rodu královského,
nám, nám narodil se!

Přesně to se mi chce zpívat, když se voním Shalimar Cologne. Je nový, přitom vzešel z královského rodu Shalimarů. Má z něj jen některé rysy, jak to u potomků bývá, oproti zvyklostem u lidí ale zdědil to lepší. Citrusy v začátku, kdy už se rýsuje i překrásná vanilka, typická spíše pro závěr vůně. Je to taková chuťovka, jako vanilkové sušenky s citrónem. Vůně se během pár vteřin usadí a je lahodná, není třeba čekat, ani neruší akordy, které jsou občas patrné v klasickém Shalimaru v úvodu. Po rozvonění je podobně hladká a chladivá jako Eau de Shalimar, takže vmžiku zapomenu na vánoční koledy i vanilkové rohlíčky, a užívám si vůni v letním počasí.

Při nošení Shalimaru Cologne jsem si (kromě Eau de Shalimar, které je podobný nejvíce), vzpomněla i na další vůně Guerlain. Přidávám k tomu otazníky, protože nevím, jestli mě nešálil nos:
Samsara EdP - voní jinak, ale v obou je část s podobnou konzistencí, jako hladký a hutný krém ?,
Chamade EdP - nečekaně se mi (jednou) zjevil před očima, tedy před nosem, ten typický pudrový základ ?,
Myrrhe et Délires - ta vůně byla nesladká - jako by sládla, ale zastavila se napůl cesty. U Shalimar Cologne mám někdy stejný pocit - při zesládání (to je slovo) se zastaví a ustrne na chvíli v nesladké fázi ?.

Každopádně, Shalimar Cologne se ihned stala jednou z mých TOP letních vůní. Milý malý Shalimare (Fleur to vystihla výborně, klidně by ses mohl jmenovat Le Petit Shalimar), ať jsi tu s námi co nejdéle!

Avatar
Dalia (14.3.2018 )

Květinový Shalimar ... úvodní jiskřivé citrusy postupně mizí do nenávratna a zůstává jen květinovo-vanilkový závoj bez typicky shalimarovského kouře.
Něžná, prosluněná, hladivá krása s velkou výdrží.

Avatar
Mitzi (19.5.2016 )

Podle mého mínění nejnositelnější Shalimar. Vůně naprosto současná a přitom důstojně navazující na to nejlepší z původního vzorce. Pro mě ideální v tom, že ho znatelně cítím i přesto, že vůbec není výrazný pro okolí. Ano, jsem sobec, chci vonět hlavně pro sebe ;-)
Jiskřivé citrusy (o které se už snažil Eau de Shalimar) tu jsou dovedené k dokonalosti.
Mrzela mě nesehnatelnost původní "Lux" od Mony di Orio, až citrusy v Shalimaru Cologne mi umožnily najít důstojnou náhradu. Díky protipólu, který citrusům vytváří hebká vanilka a "nezapálená vonná svíčka" Route de la Soie tak jedinou chybou je obava z ukončení výroby. Tohle je TAK dobrá vůně, že ve mě vyvolává upřímný strach, že tu je jen na chvilku.

Editace po 2 letech - jediné, co mě opravdu mrzí, že právě z této odnože Shalimaru neudělali ve firmě svého mazlíka a nezačali mu dávat půvabné převleky, jaké dostává Shalimar Souffle. Za prvé - mně by se líbilo mnohem více, kdyby si tyhle dvě odnože prohodily odstín. A za druhé - měla bych důvod si dělat zásoby. Nežijeme ale ve světě na přání. Takže jsem nesmírně vděčná, že se tahle verze stále vyrábí. A po letech je v mainstreamu zase něco, čeho bych mohla mít klidně litr bez obavy, že se mi stihne zkazit.

Avatar
dynda (19.5.2016 )

Všechno už asi bylo řečeno, tak jen přidám krátkou informaci. Tenhle Shalimar má tu nejjedlejší vanilku ze všech. Rohlíčky, pudink, vanilinový cukr hledejte právě tady.

Avatar
jerry (15.7.2015 )

Citronky s čerstvě naříznutou kůrou a kapkou citrusového oleje, které postupně začaly jemně sládnout do nasládle "hedvábné" vůně se strouhnutou oloupanou mandlí.

Avatar
Fleur (12.6.2015 )

Tenhle Shalimar je tak milý, že se musím krotit, abych o něm nepsala v samých zdrobnělinách. Perlivá citronáda a vanilkové rohlíčky - jako kdyby se někdo rozhodl upéci vánoční cukroví uprostřed horkého léta. Kosatec je jemný a drží vůni v mantinelech původního Shalimaru. I když celá vůně je sytá, ve výsledku působí něžně. Slovo "cologne" v názvu je pro mě vysloveně zavádějící, neboť vzbuzuje představu něčeho ostře osvěžujícího, zatímco Shalimar Cologne je konejšivá vůně. Je to spíše takový Le Petit Shalimar, Shalimar vhodný i pro děti.

Avatar
wendulka (29.5.2015 )

Po všech variacích na Shalimar z posledních let (s výjimkou těch vanilkových) jsem byla hodně skeptická, s čím u Guerlainu přijdou, zejména mě děsila frézie ve složení. No naštěstí v obou případech byly obavy zcela zbytečné. Tohle je shalimarovský bergamot, jak se sluší a patří, dokonce je tu i sladká limetka z Eau de Shalimar, ale především je tu jiskřivý, ledově vychlazený přírodní citrón ze Shalimaru Legere s kouskem kandované citronové kůry.

Květinová složka tu skutečně jako ve správném Shalimaru hraje tak třetí housle, jen lehký dotek jasmínu s růží, když se hodně soustředíte, ale dál od kůže už je zcela neurčitá a především žádná frézie, jupí :) . Navíc se velmi rychle ztratí v oblaku bílého pižma a sladkém coca-colovém koncentrátu (ten, co se rozřeďuje vodou) ze Shalimaru Souffle. Jenže zatímco v umělohmotném gumovém Soufflé nabírá na obrátkách, tady ta zkaramelizovaná sladkost ustoupí vanilkovým rohlíčkům ze Shalimaru Legere (už druhá připomínka).

Je fakt, že tu chybí to kadidlo, které v Eau de Shalimar vnímám alespoň podprahově, ale ten tón meruňkových pecek ze svíčky Route de la Soie, co je tu místo něj a o němž psala domenica v recenzi, ten tu opravdu je (tímto ještě jednou děkuji za možnost seznámení se). Tady jsou to ale spíš pecky z hodně přezrálých, ambrou rozvařených meruňek, ve svičce jsou čerstvější. A co je ještě moc příjemné, že v drydownu tohle teplé, dřevitě-ambrové ovocné sladko osvěží několik okvětních plátků vzdušného kosatce.s nyní již mnohem jemnějším (už ne tak hustě pudrovým jako ve střední části) pižmem.

Avatar
domenica (23.5.2015 )

Tak tohle je velká radost a samé dobré ingredience: 2 díly Shalimaru Light + 1 díl Eau de Shalimar + 1 díl Shalimaru Souffle de Parfum + 2 díly Route de la Soie = Shalimar Cologne. :-)
Budu hodně zvědavá na názory milovníků klasického Shalimaru. Podle mě se Shalimar Cologne části z nich bude líbit, části bude líbit hodně a zbytek aspoň neurazí. Po dlouhé době lze říct, že tohle JE odnož Shalimaru.
Recenze s fotkami na bogu Guerlinade:
http://guerlinade.cz/2015/05/19/guerlain-shalimar-cologne-recenze/