Oblíbená vykuřovadla a esence

06. zaří 2014 22:18
Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 02. ledna 2017 17:58
Reakce na paktofonika:

Ale ten s paličkami nehorí...

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 02. ledna 2017 19:39
Reakce na Fleur:

slniecko 

To viem, že ten s paličkami nehorí. Ale sú dosť slabé, alebo som ešte nenašla také kde by vôňa nebola cítiť iba pri prechode okolo. Vzhľadom k tomu, že mám veľký byt chcelo by to niečo čo sa viac nesie priestorom. Asi zvážim katalytickú lampu. Vedľa vo vlákne mi boli doporučené Lampe Berger. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 10. listopadu 2017 12:34

Uvítala bych tip na nějaké kvalitní olejíčky do aromalampy. Nejvíce používám olejíčky Salus - vanilku, heřmánek, měsíček ... 

Které máte oblíbené, prosím, vy?

Online RoSa
Avatar
8184 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 13:27
Reakce na Dalia:

Dali, Salus je asi nejkvalitnější značka olejíčků - cokoliv jsem kdy koupila jiného, byly to vyhozené peníze.

Nejraději mám Litsea Cubeba a Aloe Orange.

Pěkné jsou taky jejich vůně Pohoda a Vášeň - nenech se odradit tím přiblblým názvem, obě voní fakt moc hezky! Jo a koukám, že mají i vůni Iris, tak tu jsem zatím nezkoušela, musím to napravit.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 14:00
Reakce na RoSa:

Iris mám zbyteček od nějaké jiné značky a voní moc pěkně. A shodou okolností jsem si dnes Iris od Salusu objednala v jednom obchodě ve Znojmě, kam chodívám. A když už jsem tam byla, tak jsem si koupila olejíček Violka (Salus) a dva vosky Yankee Candle do lampy - vanilku a levanduli. 

Tebou zmiňované olejíčky jsem ještě nezkusila, ale očichám je. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33667 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 14:05
Reakce na Dalia:

já mám nejradši bergamot.

Yankee candle už radši nekupuju, strašně mě z nich bolí hlava, speciálně z bílých, měla jsem jen vosky

Offline Sweet Potato
Avatar
34798 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 14:19
Reakce na Dalia:

Dávala jsem tu nějaké tipy zhruba před rokem, Saloos je solidní. Směsím bych se vyhýbala. Záleží na tom, jestli ti jde jen o příjemnou vůni, nebo i o účinek.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 15:03
Reakce na Potrefenáhusa:

Já zatím ujíždím hlavně na vanilce. Ale líbí se mi také mateřídouška, měsíček, violka a jsem moc zvědavá na iris.

Sweet Potato Nikdy jsem se po účincích vůní nepídila, ale je pravda, že směsi mě nijak zvlášť nelákají. Preferuji jednodruhový olej. 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 00:12
Reakce na paktofonika:

Mohu doporučit Lampe Berger a aktuálně jsem nadšená z difuzéru Jo Malone Pine & Eucalyptus.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 08:17
Reakce na RoSa:

Tak Iris od Salusu už mám a je mi moc příjemný. 

Online RoSa
Avatar
8184 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 08:30
Reakce na Dalia:

a jak voní? (jasně, po kosatci ) .... dá se přirovnat k nějakému parfému?

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 12:45
Reakce na RoSa:

Voní mi lehce krémově. Možná mi nejvíce připomíná typ kosatce, jaký mám v Modré hodině. 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 10:23

máte někdo zkušenost s pryskyřicí elemi - moooc mi voněla nezapálená v 1907ce. koukala jsem na vykuřovadla rymer a mám velkou touhu spolu s balzámem tolu a něčím dalším objednat. ale znám se, zas toho nakoupím moc a třeba i zbytečně, co s tím potom :-)

těch 20g vypadá jak - jaké množství? a asi bych nechěla uhlíky, ale netuším, jak nejlevněji nahradit tu vykuřovací pícku?

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 11:39

alibi tú piecku nahradzujem tak, že dám na normálnu aromalampičku namiesto hornej misky kus alobalu (podľa mňa stačí hocijaká tepluvzdorná keramika, alebo podobný materiál - ale ak by som použila niečo iné, asi by som nechala medzeru pri obale, aby mohol prúdiť vzduch), pod to dám normálne čajovú sviečku a na alobal položím živicu. Ja si zvyčajne pálim benzoin.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 12:07

slniecko a jak prosím tě vypadá to množství 20g - je velikost třeba vlašského ořechu? a do té horní mističky aromalampičky se lije pod ten alobal voda? 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 12:51

Tak som Ti to odvážila, ale Benzoe môže vážiť inak, ako Elemi. Voda nie, ja teda ale zväčša používam aromalampičku, kde sa dá miska zložiť. Ale už som to robila aj na takej, kde nie. v každom prípade, aj nad tou miskou ten alobal natiahnem, nevykladám ju, aby medzi keramikou a alobalom bola vzduchová vrstva. A dávam od oka pár kryštálov.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 12:59

slniecko jáj, to je super názorné. moc děkuju

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 13:02

slniecko K čomu by si vôňu benzoe prirovnala?? 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 13:06

alibi nie je začo! Aspoň som pri tej príležitosti narazila na myrhu, ktorú som ešte ani neskúsila, tak dnes pôjdem na to.

paktofonika jemnejšia sladšia živica.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 13:10

slniecko právě jsem si naskládala košík u Rymera a mám tam za tisícovku bez pošty. to není dobré :D