Oblíbená vykuřovadla a esence

06. zaří 2014 22:18
Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 19. zaří 2014 23:10
Reakce na MirkaU:

Včera jsem si na tebe vzpomněla, protože jsem zrovna četla o růži. Samotná prý jako vykuřovadlo příliš vábně nevoní. Místo toho tam bylo doporučení smíchat čistý esenciální růžový olej s arabskou gumou. To ale nebude zrovna levná záležitost...

Dává to ale smysl. Když si vezmeš, že na jeden litr oleje je potřeba 5 tun okvětních lístků, v jednom poupěti toho asi tolik na uvolnění vůně nebude...

Offline Leisha
Avatar
79 příspěvků moje polička 20. zaří 2014 10:04
Reakce na la.reina:

Tak já za sebe můžu arménské papírky jen doporučit - mám je od drahouška @Ef, a jsou fantastické. Aby ne, když jejich autorem je můj oblíbenec Francis Kurkdjian, že? Mám je moc ráda hlavně když se potřebuju zbavit kuchyňských výparů, které se mi nepodařilo vyvětrat.

Jinak jsem (zatím poměrně dobře utajovaný) pyroman par excellance - u nás něco hoří, čoudí nebo doutná v jednom kuse. Nejraději mám asi kadidlo (spíš nasládlé, citrusové moc nemusím). Květy růže a jasmínové květy se mi také neosvědčily.

Když jsem s vykuřováním začínala a nevěděla jsem přesně co a jak, tak jsem zapálila uhlík a vydatně jsem ho zasypala asi vrchovatou lžící kadidla. Bydlím v bytě o podlahové ploše cca 24 m čtverečných, takže je vcelku nabíledni co následovalo. Musela jsem spolknout svou hrdost a otevřít okno dokořán. Pak už jsem jenom trnula, jestli někdo z všímavých okolojdoucích nebude volat hasiče případně ochránce zvířat.

No a dnes jsem narazila na tuto značku: http://www.aromaspa.cz Píší, že jejich vonné oleje jsou 100% z esenciálních olejů... no, já  nevím (a ráda bych znala váš názor a/nebo zkušenosti), ale přijde mi zvláštní, že mají vůně, které se prý podobají designérským parfémům a nebo některé, které si nedokážu představit, že by měly přírodní původ (např. Baby powder). Máte někdo s jejich výrobky zkušenost?

Zkušenost s nima nemám, ale nevěřím tomu.

Když odhlídnu od toho, že většinu těch vůní by bylo velmi těžký, spíš nemožný udělat z přírodních éterickejch olejů (ale kdo ví, třeba by to někdo šikovnej zvládnul), tak to prostě neodpovídá cenově. Všecky vůně za 121 Kč? Do toho by se mohli s přírodníma esencema vejít u citrusů, některejch bylin a některejch dřev, tak nejvejš. A co jsem koukala na ceny těch surovin, co je občas nakupuju (jako že himalajská sůl, rhassoul, bambucký máslo a jiný oleje a vosky), tak je maj třeba dvakrát i víckrát dražší než se to dá v takhle velkým balení sehnat jinde. Jestli stejnou cenovou politiku maj i u těch vonnejch olejů, pravděpodobně nebudou za nic stát ani ty citrusy.

Offline benvenuta
Avatar
56 příspěvků moje polička 20. zaří 2014 13:32
Reakce na Ayuri:

Ešte že pekne voňajú nezapálené, že? Ja ich využijem aj bez pálenia.

Pozerám, že ten zošitok La Rose naozaj robil Kurkdjian... No, nejak to neviem dostatočne oceniť.

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 20. zaří 2014 19:13
Reakce na benvenuta:

Áno, nezapálené voňajú krásne, len slabo, skúsim ich vložiť medzi prádlo.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 27. zaří 2014 16:10

kupovala som si nejaké bylinky a keďže mali v e-shope za príjemnú cenu aj kryštalický benzoin, tak som si trochu prišupla k nákupu...

 

no a teraz nejako neviem, čo s tým... 

 

ako sa to dá použiť?

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 27. zaří 2014 18:03
Reakce na slniecko:

Krystalický?

Myslíš krystaly kyseliny benzoové nebo tohle?:

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 27. zaří 2014 18:52
Reakce na Hoolinkah:

 toto:

http://www.predajbylin.sk/benzoe_zivica/index.html

a áno, vyzerá to zhruba ako ten obrázok

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 27. zaří 2014 19:02
Reakce na slniecko:

Benzoin se poměrně snadno taví, takže pokud máš aromalampičku (kvalitní, dobře vypálenou...aby nepraskla), vylož vrchní mističku alobalem, trošku benzoinu na to nasyp (můžeš ho trochu nadrtit, lépe se roztaví) a normálně lampičku zapal.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 27. zaří 2014 19:18
Reakce na Hoolinkah:

super! dnes večer to vyskúšam, dám vedieť výsledok!

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 27. zaří 2014 22:29

Funguje! Nedala som pre istotu misku vôbec, položila som tam iba "mištičku" vytvorenú s alobalu. Krásne sladko vonia...teraz špekulujem, čo to spraví, ak do tej rozpustenej živice kvapnem aj nejaký aromaolejček...

...alebo s čím by sa to dalo kombinovať?

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 28. zaří 2014 17:37
Reakce na slniecko:

Dá sa to kombinovať aj s olejčekmi, ale pozor, mne sa to už pár krát vznietilo  Ja benzoe kombinujem s  rôznymi bakhoormi. Dobrá je aj tonka.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 28. zaří 2014 17:50
Reakce na Ayuri:

A to potom páliš na takej tej mriežke, alebo sa dá takto na alobale?

Ja som tam včera šupla borovicový olejček a chvalabohu sa nič nevznietilo.

Z tonky sa pália tie bôby, alebo čo?

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 28. zaří 2014 18:19
Reakce na slniecko:

Pokud pálíš pryskyřici na mřížce/sítku, je potřeba tam dát ten alobal. Jinak se pryskyřice do sítka zapeče a už ji z něj nikdy nedostaneš.

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 28. zaří 2014 18:22
Reakce na slniecko:

Ja mám vykurovaciu piecku, má mriežku, na ktorej sa to dá páliť aj priamo, ale ja na ňu dávam ešte aj alobal. Dá sa tak páliť všetko. Ale tonku pálim aj priamo na uhlíku v  malej kadidelnici.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 28. zaří 2014 23:14

Dievčatá, ďakujem!

Čiže systém alobal nad aromalampou sa dá páliť všetko, alebo na niektoré veci je nutný ten uhlík? (napríklad na suché byliny, alebo na tú tonku)

"Kadidelnica" znamená ohnivzdorný podklad, alebo musí spĺňať ešte niečo?

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 29. zaří 2014 09:55
Reakce na slniecko:

Ja mám túto kadidelnicu: http://www.ekoobchod.eu/produkt/vykurovadla--vonne-tycinky--pomocky-pre-vykurovanie/pomocky-pre-vykurovanie/kovove-kadidelnice/kadidelnica-so-sitkom---vacsia/97-35-102-522/    a podobnú vykurovaciu piecku ako je táto:   http://www.ekoobchod.eu/produkt/vykurovadla--vonne-tycinky--pomocky-pre-vykurovanie/pomocky-pre-vykurovanie/vykurovacie-piecky/vykurovacia--piecka---aromalampa--raku-slonovinova-kost/97-35-103-511/   náješ tam aj rôzne vykurovadlá.  Inak vonia keď páliš na uhlíku a inak v piecke. Na uhlíkoch sa živica hneď spečie a samozrejme dymí, takže treba vetrať. V piecke to máš bez dymu. Ale napríklad bakhoor potrebuje uhlík, inak to nie je to pravé orechové.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 29. zaří 2014 15:29
Reakce na slniecko:

Na dřevo a byliny stačí dokonce jen sítko bez alobalu.

Teoreticky všechno, ale prakticky se ne všechno tak dobře rozvoní. Mně třeba dělá problémy Sal. Musím ho jedině nadrtit na prach a nejlépe smíchat s něčím, co se taví lépe. To samé guggul. Uhlíky ale nepoužívám kvůli Kukadelníkovi (a taky nemám ráda kouř), tak ses tím musím smířit.

Mám tu samou vykuřovací pícku jako je ve druhém odkazu od Ayuri. Ta je taková multifunkční. Existují další kadidelnice přímo pro uhlík: kalichy, misky, misky se sítkem, závěsné...

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 29. zaří 2014 19:28

a dá sa niekde kúpiť len tá sieťka?

že guggul a sal...

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 29. zaří 2014 20:03
Reakce na slniecko:

Samostatne sa sieťka asi kúpiť nedá.                                                                              Ako kombinácia k benzoinu  ma  ešte napadol Sandarak, keď sa pomaly taví na sitku, vydáva veľmi príjemnú  citrusovo-balzamickú vôňu. 

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 29. zaří 2014 20:14
Reakce na slniecko:

To asi ne, ale naše bytná používá kráječ na vajíčka.