Oblíbená vykuřovadla a esence

06. zaří 2014 22:18
Offline žluťásek
Avatar
7533 příspěvků moje polička 21. listopadu 2016 22:11
Reakce na Sweet Potato:

Ta Nivea mě samozřejmě hned nadchla, ale našla jsem ji jen v nějakém jediném pochybném e-shopu, něco jako Nízkéceny.cz, Levnézboží.cz nebo nějaká taková adresa. To mě teda trochu odradilo.

Offline Sweet Potato
Avatar
34708 příspěvků moje polička 21. listopadu 2016 22:17
Reakce na žluťásek:

To zní fakt pofidérně. Zeptáme se Slniečka.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33439 příspěvků moje polička 26. listopadu 2016 13:43
Reakce na žluťásek:

Já jsem si na tebe včera vzpomněla, jak ses zajímala o tu Niveu parfém - já jsem včera zkoušela Chloe Love (nechápu, jak mi mohla tak dlouho unikat, ale já nesnáším tu klasickou Chloe, tak jsem se jí vyhýbala) a přijde mi úplně úžasná, já bych to přesně popsala jako krémovou vůni čistoty (trochu mi takhle voní sprchový gely fenjal)- akorát teda bych se bála vybírat vůni jako těhotná a s kojencem bych parfém taky asi úplně neužila (ty malý mimina jsou stejně nejlepší vůně na světě)

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 26. listopadu 2016 14:24
Reakce na Sweet Potato:

Mám vzorku od Mitzi, ktorá kúpila flakón v Nemecku. A ja sa po nej asi kuknem v Rakúsku.

Potrefenáhusa Chloé Love je nádherná, ak myslíš túto:

http://www.parfumanie.cz/database/detail/love-chloe-chloe

Ak myslíš Love Story, tak to je tiež príjemná vôňa, aj keď teda ide trochu mimo mňa, zaraďujem ju medzi "šampónovky". Ale áno, navodzuje ten pocit práve umytých vlasov.

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 26. listopadu 2016 17:46
Reakce na Sweet Potato:

Pomerančový list má v nabídce jaká značka? Předem děkuji za odpověď.

Já mám nejraději geránium.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33439 příspěvků moje polička 26. listopadu 2016 17:49
Reakce na slniecko:

Ano,myslim Love, Chloe. Love story mi taky nevoní.

Offline Sweet Potato
Avatar
34708 příspěvků moje polička 26. listopadu 2016 23:25
Reakce na Ronna:

Určitě Karl Hadek.https://eshop.karelhadek.eu/pomerancove-listi-etericky-olej

Geranium považuju za jeden z nejužitečnějších EO, protozánětlivý, protistresový. A navíc i hezky voní.

Offline Emi
Avatar
1037 příspěvků moje polička 27. listopadu 2016 11:04
Reakce na Sweet Potato:

Jaké geranium používáš? V biooo vidím 2 druhy: Geranium růžové bourbon a Geranium.

Offline žluťásek
Avatar
7533 příspěvků moje polička 27. listopadu 2016 12:17
Reakce na Potrefenáhusa:

Já jsem si na tebe včera vzpomněla, jak ses zajímala o tu Niveu parfém - já jsem včera zkoušela Chloe Love (nechápu, jak mi mohla tak dlouho unikat, ale já nesnáším tu klasickou Chloe, tak jsem se jí vyhýbala) a přijde mi úplně úžasná, já bych to přesně popsala jako krémovou vůni čistoty (trochu mi takhle voní sprchový gely fenjal)- akorát teda bych se bála vybírat vůni jako těhotná a s kojencem bych parfém taky asi úplně neužila (ty malý mimina jsou stejně nejlepší vůně na světě)

Tak jsem si ji našla na e-shopu a když jsem uviděla tu cenu, tak asi budu předstírat, že těhotenství a voňavé miminko a žádný parfém vůbec nepotřebuju

Offline Sweet Potato
Avatar
34708 příspěvků moje polička 27. listopadu 2016 12:30
Reakce na Emi:

Jen Geranium (Pelargonium graveolens), to druhé jsem ani neznala. Na první letmé kouknutí na ty odkazy žádný velký rozdíl nevidím.

Offline Emi
Avatar
1037 příspěvků moje polička 27. listopadu 2016 23:01
Reakce na Sweet Potato:

Děkuji. Taky mi to připadalo vlastně stejné 

Offline Leisha
Avatar
79 příspěvků moje polička 02. prosince 2016 18:05
Reakce na Emi:

Jaké geranium používáš? V biooo vidím 2 druhy: Geranium růžové bourbon a Geranium.

Růžové geranium je trochu víc podobné růži, i se často v aromaterapii používá jako levnější náhrada (i účinkama může růži v některejch případech nahradit, častějc než obyčejný geranium). To klasický - graveolens - je zelenější, víc tý typický muškátový vůně. Která je ta pravá, záleží na vkusu každýho jednotlivce, vlastně se dost znatelně lišej.

Offline Emi
Avatar
1037 příspěvků moje polička 03. prosince 2016 21:24
Reakce na Leisha:

Děkuju, takže teď potřebuju oboje 

Offline Sweet Potato
Avatar
34708 příspěvků moje polička 04. prosince 2016 09:39
Reakce na Leisha:

To by nebylo špatné, mít čím nahradit drahou růži.

Nevíš, jaký je původ? Botanicky je to totiž pořád stejný kakost, tedy g.graveolens, nikde jsem nenašla, jestli je to nějaká varieta?

Offline Leisha
Avatar
79 příspěvků moje polička 04. prosince 2016 10:45
Reakce na Sweet Potato:

Pelargonium graveolens var. Roseum. Aspoň tohle píšou na tom od Nobilisu...

Offline Leisha
Avatar
79 příspěvků moje polička 04. prosince 2016 10:51
Reakce na Emi:

No vlastně... asi jo ;-)

Já takhle potřebuju taky leccos. Tři různý varianty máty, čtyři různý eukalypty.... když ono každý je jiný, to je pak těžký :-)

A ono to samozřejmě růži nenahradí, rozdíl je znatelnej.  Ale v některejch případech skoro jo....

(dávám si ho do koupele když potřebuju tu růžovou náladu, na to by mi růže přišlo škoda. Zrovna tak jako místo santalu používám amyris. Ale někdy holt má růže svý místo a opodstatnění... )

Offline Sweet Potato
Avatar
34708 příspěvků moje polička 04. prosince 2016 11:07
Reakce na Leisha:

To jsem nějak přehlédla, dík. 

Offline žluťásek
Avatar
7533 příspěvků moje polička 20. prosince 2016 20:15

Neodolala jsem v bylinkářství olejíčku od Saloosu s vůní melounu. Až doma jsem si všimla, že má hnědý oválek a je to syntetický vonný olej, nikoliv přírodní. Jsem trochu naštvaná, ale tak božsky voní, že ho teda asi vezmu na milost :)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 01. ledna 2017 19:51

Poprosila by som o radu:

Rada by som si domov kúpila difuzér. Nie taký s paličkami(jo vyjadrujem sa ako trubka :) ale elektrický na použitie s olejmi. Nechcem totiž domov nič čo horí. Rozmýšľala som aj nad katalytickou lampou, ale tá sa tiež zapaľuje tuším.  Neviem či taký difúzer má účinok, či to prevonia, čo by mal mať, aká značka je najlepšia, na čo si mám dávať pozor. Hľadala som zmienku o tom v diskusii ale nič nenašla. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 02. ledna 2017 17:34
Reakce na paktofonika:

Difuzér s dřevěnými tyčinkami se nezapaluje - vůně se odpařuje prostřednictvím tyčinek.

Katalytická lampa se zapálí, nechá se krátce hořet (od 30 sekund po 2 minuty), aby se nastartovala katalytická reakce. Potom se plamen sfoukne a vůně se šíří do prostoru bez ohně.

S elektrickým difuzérem zkušenosti nemám.