Oblíbená vykuřovadla a esence

06. zaří 2014 22:18
Offline RoSa
Avatar
8165 příspěvků moje polička 29. zaří 2014 20:25
Reakce na slniecko:

a dá sa niekde kúpiť len tá sieťka?

že guggul a sal...

A co třeba toto?

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 29. zaří 2014 20:30

Alebo by sa dali použiť plátky Mica, ale len na spaľovanie bylín, na živice sa nehodia.     http://carodejnickyobchod.sk/index.php?route=product/product&path=57_60&product_id=50

Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 29. zaří 2014 20:38

Perfektné! Zajtra zbehnem do obchodu  !

Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 29. zaří 2014 20:40
Reakce na Ayuri:

no, aj to je pekné, elegantné...len k tomu aj poštovné...rada by som do tohoto zatiaľ príliš veľa neinvestovala, lebo mám už plno rôznych krabíc s ekvipmentom na kadečo, čo potom použijem raz, alebo dvakrát, tak som si povedala, že odtraz už len to, čo postupne zistím, že používam pravidelne...

Offline alalu
Avatar
56 příspěvků moje polička 13. října 2014 13:16

Slniecko,ja som doposial robila vzdy vsetko v aromalampe.

Jediny raz som skusala na miske s pieskom ,a fungovalo to taktiez.(tie serepeticky su na to velmi pekne a aj sikovne,ale ak nechces moc do toho investovat staci i tak s miskou)

Celu Zimu a Jar som vykurovala so salviou a styraxom.(dokonca som ich dala aj do starsej aromalampy a naplnila vodou a slo to tiez len to bolo jemnesie)A nechala som to i ako vyparovac v nej cely den.Moj mm totiz moc nerad tuto vonu-i ked si myslim ze oproti myrhe je to uplne najemnejsia verzia vykurovadiel.

Uz mam vsak na ceste cedrove drievko a ine podobne,tak sa aj tesim ze skusim daco nove.

Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 13. října 2014 14:46
Reakce na alalu:

Akože suché bylinky a živicu do vody?

Offline alalu
Avatar
56 příspěvků moje polička 13. října 2014 20:40
Reakce na slniecko:

Ano,presne tak....

Offline alin
Avatar
34 příspěvků moje polička 13. listopadu 2014 22:36
Reakce na alalu:

Aromalampu som nikdy neskúšala, len misku s pieskom. Najprv som kúpila kovovú. Tú neodporúčam, lebo prepáli aj podložku, na ktorej bude stáť :). Kamenná je lepšia.

Kadidlá som začala nakupovať kvôli ovoniavaniu už dávnejšie, páliť som ich začala len nedávno. 

(pre mňa je zábavná aj návšteva samotného ezoterického obchodu ... všeličo sa tam podozvedám. Minule som sa opýtala niečo ku kadidlám a dostala som odpoveď, ktorú som naozaj nečakala. Pán si myslel, že to chcem na "obradné" účely ... ale ja som v tejto oblasti úplne mimo. Vysvetlila som, že sa zaujímam výlučne o vône :-). Aj keď jeden nikdy nevie... ). 

Offline RoSa
Avatar
8165 příspěvků moje polička 09. ledna 2016 21:03

Dneska jsem zaskočila do obchodu A LA MAISON v Palladiu a donesla jsem si další náplň do katalytické lampy: Anti Tobacco - výborná! Jalovec, cedr, borovice. Ještě mě zaujala Oud Night Tea, ale tu zase příště.

Taky jsem si tam koupila olejíček do aromalampy s vůní vypraného prádla - voní pěkně, čistě. Za zkoušku by stál i Woodland Walk... tak ten taky příště.

V Potten-Pannen jsem pak ještě zkoušela vůně od Lampe Berger: pěkně svěže budou vonět tomatové lístky ... nechápu, proč jsou označeny jako "dřevitá, kořeněná"...

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 10. ledna 2016 11:16
Reakce na RoSa:

Já to sypu na ty podpalovací uhlíky - zrnka kadidla, ale třeba i sušenou šalvěj:

Mají je někde online?

Offline RoSa
Avatar
8165 příspěvků moje polička 10. ledna 2016 11:47
Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 10. ledna 2016 12:10
Reakce na RoSa:

Dík, tam mají věcí. Nemám ani tu pícku nebo misku. Úplný začátečník.

Online žluťásek
Avatar
7594 příspěvků moje polička 19. listopadu 2016 19:55

Ahoj, zkusím oživit tohle téma a prosím o nějaké vyzkoušené tipy a rady.

Moc ráda doma používám přírodní esenciální oleje zn. Saloos do aromalampy. Točím pořád dokola své oblíbené vůně a mám chuť na něco nového. Obecně jsou mi příjemné jemné vůně jako je levandule, bergamot nebo růžové dřevo, pak osvěžující šalvěj, eukalyptus, borovice a různé citrusy, hlavně litsea cubeba a červený pomeranč.

Naopak nemám ráda takové ty těžké sladké vůně, různé orientální, nesnáším vůni vanilky nebo ylang ylang, brr.

Máte tip na nějakou pěknou vůni, která by se mi mohla líbit?

A co různé značky přírodních esenciální olejů? Mám vyzkoušené jen Saloos a Nobilis Tilia, ale kromě ceny v nich nepoznám žádný rozdíl, tak si kupuju levnější Saloos. Nobilis Tilia je údajně kvalitnější, ale co konkrétně to znamená?

A otázka poslední - má na výsledek vliv také použitá aromalampa? Mám nějakou obyčejnou z nějakého dárkového obchodu nejspíš, asi to bude kamenina. Uvažuji, že bych si udělala radost nějakou pěknější novou třeba jako přání k Vánocům, doporučíte mi spíš třeba keramiku, porcelán, sklo nebo kov? Nebo jde jen o design a je to jedno? (Zásady správného používání znám a řídím se jimi - dostatek vody, nenechat olej přepalovat, dávkovat ho spíše umírněně...)

Offline Sweet Potato
Avatar
34788 příspěvků moje polička 20. listopadu 2016 18:19
Reakce na žluťásek:

U EO záleží např na tom, jak byly získány. Pozor na ty levné a nekvalitní, které byly získány extrakcí rozpouštědly, tj.rostlinu šoupli třeba do benzenu. Poznáš to podle toho, že takto získaný extrakt v lampě neplave.

Nekupuj tzv. vonné oleje a kompozice.

Spolehlivé značky jsou Eoné, Hadek, ATOK, Nobili, Saloos, Ellinor. Primavera...

Šalvěj bych v těhotenství vynechala, u eukalyptu záleží na druhu, nejčastěji prodávaný e.globulus se taky nedoporučuje. Místo něj raději e.polybrachtea nebo radiata. Další kontraidikované jsou třeba rozmarýn, tymián, geránium.

Naopak doporučovaný je kadidlovník (boswellia), ale nevím, jestli by ti voněl.

Já mám strašně ráda pomerančový list.

Online žluťásek
Avatar
7594 příspěvků moje polička 21. listopadu 2016 16:41
Reakce na Sweet Potato:

Éteráky nakupuju jen ve dvou osvědčených obchodech s přírodní kosmetikou, tam snad ty ohavnosti nehrozí. Olejíčky prodávané v různých dárkových obchodech, pochybných značek a vůní, obcházím obloukem.

Šalvěj a jiné rizikové v těhotenství samozřejmě vynechávám, vlastně si teď doma nejvíc kapu levanduli, růžové dřevo nebo ty citrusy.

Kadidlovník nevím nevím, takové ty kořeněné vůně mě moc neoslovují. Naopak pomerančový list zní zajímavě. Mám doma třeba červený pomeranč a grep, ty budou zřejmě podobné? S těmi EO je to těžké, že moc nejdou očichat v obchodě, v lahvičce jsou ty jednotlivé vůně hrozně silné, leckdy je ani nedokážu rozlišit nebo mi smrdí. Naopak nakapané v aromalampě třeba jen dvě tři kapky pak voní báječně.

Offline Sweet Potato
Avatar
34788 příspěvků moje polička 21. listopadu 2016 18:48
Reakce na žluťásek:

Pomerančové listí je dost jiné než citrusy, je to taková trochu divná nevůně, mně voní čistotou a připomíná mokré umyté schody. No, to asi nezní moc lákavě, chápu. Jestli ji tu ještě mám, donesu ti očuchat. Z citrusů mi přijde nejlepší hořký pomeranč.

Jestě je zajímavý třeba cypřiš, sice se taky nedoporučuje první 4 měsíce, ale to nakonec ani ta levandule. A to už se tě teď netýká.

Online žluťásek
Avatar
7594 příspěvků moje polička 21. listopadu 2016 18:52
Reakce na Sweet Potato:

Já bych ze všeho nejraději takovou nějakou mýdlovou vůni, čerstvě vyprané prádlo nebo tak něco. Ale toho se asi s přírodním éterickým olejem dá docílit jen těžko, tak prostě občas peru, no

Offline Sweet Potato
Avatar
34788 příspěvků moje polička 21. listopadu 2016 18:55
Reakce na žluťásek:

Tak přesně tuhle vůni já sháním v parfému. Protože ani mýdla už tak dnes nevoní. A pak ještě toužím po vůni kopřiv a lopuchů u potoka.

Online žluťásek
Avatar
7594 příspěvků moje polička 21. listopadu 2016 19:44
Reakce na Sweet Potato:

Na mýdlové vůně jsem se tu nedávno ptala, zkušenější mi poradily asi tři různé. Já jsem tedy chtěla jen toaletní vody, ale předpokládám, že ke každé bude i parfém. Dohledám ti konkrétně, které to jsou. Já jsem je ještě nestihla nikam dojít očichat.

(Já bych ráda pořád čichala vůni mokrého lesa na podzim, ale teda asi ne jako parfém )

Offline Sweet Potato
Avatar
34788 příspěvků moje polička 21. listopadu 2016 20:16
Reakce na žluťásek:

Taky už jsem nějaké tipy vyloudila. A ještě by mohla být zajímavá ta Nivea.http://www.parfumanie.cz/database/detail/nivea-2015-nivea#c4980

Listí na podzim je fajn. A tím kopřivovým pangejtem se taky úplně polívat nemusím.