Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 21:02
Reakce na Kokoska:

jojo, ta dodatečně vhozená upozornění jsou značně vtipná. já jsem hrozně ráda z tohohle pohledu za minulé stěhování protože jsem předtím spadala pod poštu tzv. neukládací - balíky které se nepovedlo doručit si tam neskladovali, ale zavezli je na hlavní poštu (centrum- pěší zóna kam se nedá jet autem). v ideálním případě. no jenže si to zjednodušili, tudíž ty balíky rovnou nechávali na té hlavní poště a většinou se neobtěžovali ani s upozorněním. takže bylo potřeba vždycky zavolat a kolikrát tam byly dva až tři balíčky:-)

Offline whiskas
Avatar
19535 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 21:04

Jdu si postěžovat na aromalampu. V rámci domácí pohody jsem si zapálila aromalampu s voskovou náplní. Užívám si vůně, píšu si vánoční nákupní seznam a najednou vidím příšerný plamen. Docela jsem se vyděsila, koukám, co se děje a vnitřní část té plnitelné plochy aromalampy byla v plamenech. Požár jsem zažehnala, ovšem za cenu, že se ten roztavený vosk rozprskl na zeď, na dřevěnou komodu, na koberec ... Takže opravdu pohoda. 

Jak může keramická aromalampa začít hořet ? Jdu hledat, jak odstranit ten vosk, ale pochybuji, že z té komody jej vůbec kdy dostanu. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 21:05
Reakce na whiskas:

bych ještě před úklidem promyslela a)reklamaci b)pojištění domácnosti? si to aspoň vyfoť. jste mohli i vyhořet, to není sranda

Offline whiskas
Avatar
19535 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 21:09
Reakce na Kokoska:

Na to už si zvykám jako na standard. Kdybych dnes neměla podací číslo balíčku, nevěděla bych, že mi vůbec dorazil. Ovšem na webu ČP samozřejmě poznámka pokus o doručení, adresát nezastižen, ovšem ve schránce žádné oznámení. No, šlo to přes Rudnou , takže mě to už nepřekvapuje, ale naštve vždy. Stěžovat si nemá smysl, již jsem to absolvovala, ale evidentně si s tím nikdo hlavu neláme. 

Offline whiskas
Avatar
19535 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 21:13

Reklamovat aromalampu? Už nemám ani účtenku, mám ji minimálně rok. Zkoumala jsem, co se tedy stalo a to dno je úplně černé, ohořelé. Je normální, že keramika hoří ? Pořád mi to vrtá hlavou, jak se to mohlo stát. Pojištění máme, ale tohle s nimi řešit nebudu. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 21:17
Reakce na whiskas:

aha já myslela že ji máš třeba novou, že nějaká vada z výroby

Offline whiskas
Avatar
19535 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 21:29

Našla jsem štítek na spodní straně. Je z prodejny Horoskop.

Offline whiskas
Avatar
19535 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 21:44

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 21:44
Reakce na Renusatko:

Teda doufám, že tohle už je celý příběh - diagnóza, vyléčit a hotovo! Chudák syn, muselo mu být fakt zle. Ta bezmoc je strašná. Že doktor dostane co proto, je asi jen malá satisfakce. Držím vám palce.

Offline Pinot Noir
Avatar
24484 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 22:02
Reakce na whiskas:

No teda, ještě štěstí, že jsi třeba na chvilku někam neodběhla! Vosk je svinstvo, na zdi... Nevím, čím by se to dalo odstranit :(

Offline whiskas
Avatar
19535 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 22:12
Reakce na Pinot Noir:

Přesně to jsem si řekla, štěstí, že jsem byla hned u zdroje. To nejhorší jsem opatrně seškrábala (stejně chci na jaře malovat) a někde jsem našla doporučení na nahřátí fénem a následném odsátí ubrouskem. 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 22:25
Reakce na whiskas:

Já se obávám, že tam stejně zůstane mastný flek, možná i před malováním to bude potřeba odmastit, aby tam chytla barva. Z ubrusu jsem to dostávala žehličkou přes piják (takový ten papír, co se kdysi dával do sešitů kvůli kaňkám, abych nespustila další jazykové okénko) a stejně se to nepodařilo úplně dokonale. Je to pech no, ale porad mnohem lepší než vyhořet. Nemohly v té nádobce zůstat nějaké nečistoty z minulého hoření, které chytly?

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 22:32
Reakce na Renusatko:

jezisi chudak, at je lip. toto je fakt strasny, jeste kdyz clovek na to upozornuje. 

Offline whiskas
Avatar
19535 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 22:34
Reakce na Krehutka:

Já jsem ten ročník, který ví, co je piják  (hned mě přepadla nostalgie ...). Část zdi, která je od vosku, před malováním důkladněji oškrábu a i odmastím. Ta zeď není tak dramatická, nejvíce to odnesla komoda. Ale kupodivu se mi podařilo seškrábnout to nejhorší, ale vosk tam samozřejmě pořád je, jen to už není tak patrné.

Záhadu hořící lampy jsem ovšem neodhalila. Chytla zevniř a tam, kromě svíčky, nic nedávám. Vosk byl v náplni už delší dobu, protože se poměrně pomalu odpařuje, takže v nádobě taky žádná změna. Fakt netuším, kde se stala chyba. Ale vlastně to ještě dobře dopadlo .

A děkuji za nápomocný názor. 

Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 22:36
Reakce na whiskas:

Nemohlo to být třeba zaprášené? Prach dokáže docela dobře hořet.

Offline whiskas
Avatar
19535 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 22:39
Reakce na Kokoska:

To mě nenapadlo .

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 22:42
Reakce na whiskas:

Anebo jestli nepraskla ta nádržka nahoře a obsah se nedostal ke svíčce . Jako je ti jasné, že to teď budeš muset někam poslat na expertízu, že jo? .

Offline whiskas
Avatar
19535 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 23:02
Reakce na Krehutka:

 ta zatracená nádoba už je v koši .  A myslím, že už budu používat jen katalytickou lampu. 

Offline RoSa
Avatar
8218 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 23:17
Reakce na whiskas:

já bych to s těma aroma-lampama nevzdávala!

po všech těch prasklých keramických jsem si pořídila jednou a pro vždy a na věčné časy nerezovou Blomus! tady fakt žádná nehoda nehrozí! 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 23:19
Reakce na RoSa:

ale může vám ji třeba kočička převrhnout....

katalytické jsou asi opravdu nejbezpečnější, protož u toho planene prostě stojíte a pak ho udusíte a pak už hrozí jen střepy z rozbití nebo polití obsahem.