Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Amun
Avatar
01. prosince 2017 14:04
Reakce na nonemy:

neplánuje kolega dát výpověd? To prásknutí dveřmi je silné kafe. Jinak si myslím, že tvoje výtka byla absolutně na místě.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 14:08
Reakce na Amun:

Ne, to určitě neplánuje, je tady už inventář. Že jo? Jsem ráda, že to někdo vidí stejně, trochu mě znejistil, když ze mě dělal pomalu hysterku, která přehání. Ale už když jsem sem psala ty bývalé příhody, tak jsem si připomněla, že jeho chování v pořádku fakt není.

Offline tina
Avatar
5849 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 14:10
Reakce na paktofonika:

Nemáš zač Ať je lépe...

Amun
Avatar
01. prosince 2017 14:13
Reakce na nonemy:

jo, tak to bude ono. Zažila jsem podobné výstřelky jen u dvou typů lidí: těch, co chtěli dát výpověd, a těch, co z jakéhokoli důvodu byli nebo se cítili "nevyhoditelní." Nejsi služebně mladší? Pak ho možná štve, že ho jako místního mazáka komanduje mladší kolegyně. Ne fakt, jeho chování není OK, neřeknu jednou, když je to opravdu důležité a třeba žena je v nemocnici. Ve všech firmách, kde jsem dělala, by toto jednání vzbudilo stejnou nevoli a vážný rozhovor s nadřízeným, jak si toto mohl opakovaně dovolit před klienty. Udělalas dobře.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 14:21
Reakce na Amun:

Ano, jsem služebně mladší, o dost. Ale není si moc komu stěžovat, na tom projektu, kde se tak předvedl, jsem vedoucí já, ale pro naši firmu má větší cenu on, než já. Navíc se tak nějak řídíme sami. Já si ho kažodpádně klidně sprdnu sama, jen mě to neskutečně vytáčí, hlavně to, že to je opakovaný. Předtím se omluvil a sliboval, že už se to nestane. Stačilo aby došel a ukázal, že telefonuje, mohlo to být důležité (i když nebylo), ale zašít se a nechat mě čekat...

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 14:31
Reakce na Noren:

Uááá!! Hrozný tohle jednání, já nevim, jestli se na personálním takoví lidi zaměstnávají záměrně? Protože když jsem si loni hledala práci, tak jsem z komunikace s nima byla fakt ve stavu permanentního podráždění, to je neuvěřitelný, nereagujou, neodepisujou a když jo, tak to snad radši kdyby neodepsali vůbec, jako ještě jsem ochotna tolerovat nulovou reakci na zaslanej životopis (i když i to si myslím, že už je v dnešní době hloupý), ale když ani neoznamujou výsledky výběrovýho řízení, do kterýho se člověk všema těma prvníma předvýběrama úspěšně propracoval... Fakt přísahám, že mi odepsali jen z jedné jediné firmy, že mě teda nevybrali a dokonce uvedli i proč, stručnej, ale užitečnej feedback, úplně jsem je v tu chvíli velebila.

Můj přítel totéž, byl na prvním kole pohovoru, výsledky že budou do týdne, pak 14 dní hrobový ticho a najednou telefonát, že jeho teda sice nevybrali, ale osoba, kterou jo, jim to odřekla a jestli by teda nepřišel na druhý kolo (WTF???), tak teda šel, prošel druhým kolem, pak telefonoval s ředitelem pobočky, prošel jazykovým testem... a co byste řekli? Zas ticho. Do dneška mu nikdo nedal vědět, jak dopadl, resp. je jasný, že ho opět nevybrali, ale to je fakt tak strašnej problém napsat? 

A když jsme teď na podzim pořádali jednu firemní akci pro veřejnost, byla mezi hosty holka, ze které při neformálním pokecu vypadlo, že se k nám hlásila, plnila i vstupní úkol, a nikdo jí nikdy nedal vědět, jak dopadla. Jsem se za nás tak styděla!

A pak se hromadně brečí, že nejsou zaměstnanci... Uf, jsem se zas rozohnila. :)

Amun
Avatar
01. prosince 2017 14:34
Reakce na nonemy:

Aha, to člověk moc neudělá. Ale ono se tohle často vrátí - třeba tak, že klient s tím člověkem nebude chtít znovu dělat, a požádá vaše vedení jen o tebe. A pravidelně ho na to upozornuj, on možná zkouší, co vydržíš :D

Amun
Avatar
01. prosince 2017 14:50
Reakce na Karoleena:

mám s HR vesměs stejné zkušenosti - neodepisování, nekonečné průtahy, chyby... Jako budu zlá, ale občas mám fakt pocit, že kriteriem pohovoru pro ně muselo být "neschopná kráva." Omluvit se za chybu jsem je nikdy neslyšela, a že jich dělají jak máku.  Zároven moje zkušenost je, že ty holky umí úplně fantasticky lhát a předstírat výkon a hlavně zájem o člověka. Na většinu lidí to nejspíš zabere. Zároven asi HR musí být trochu otrkané, protože to je právě HR, co často oznamuje výpovědi, nepříjetí atd.

Ohledně toho neoznámení přijetí nebo neodepisování na inzeráty - velmi často jich je fakt strašně moc a pokud firma nemá lidi, tak to prostě nedělá. Nebo jak říkám, zadá to někomu jako recepční atd, kdo jen pošle generický mail. Případně někdo z vedení protahuje pohovory a furt si nemůže vybrat, takže ten zaměstnanec  uchazečům ani nemá, co říct. To se třeba stalo mně, když výběrové řízení spadlo na mě. Pořád mi někdo volal nebo psal a já nemohla říct "hele já jsem jenom kontakt, nemůžu nic" Ale teda všem jsem slušně odepsala, že jsme vybrali někoho jiného. S důvodem, že kandidátka byla vhodnější, ale ve skutečnosti chtěla nejmín  dělat bych to nechtěla, fakt mi bylo těch lidí líto a neměla jsem to ráda

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 14:59

Á jééé, jubilejná 1000-ca strana sťažností...

Tak to neviem, či je na sťažnosť, alebo na oslavu .

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 15:02
Reakce na Karoleena:

"Uááá!! Hrozný tohle jednání, já nevim, jestli se na personálním takoví lidi zaměstnávají záměrně?"

mmmm...nie.

Ale tí schopní odchádzajú (ja napríklad ), pretože nemôžu vaknávať kvalifikovane svoju prácu.

Offline Karja
Avatar
35735 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 15:21
Reakce na Amun:

Já jsem se po škole hlásila hlavně do státního a musim říct, že na jednání si vůbec nemůžu stěžovat, vždycky mi dali vědět, jak bylo řečeno, fakt nulová špatná zkušenost. Na jednu pozici mi třeba chybělo ještě jedno kolo a hned mi volala personalistka, že mají víc volných míst a že když projdu, tak můžeme ještě jednat, kam budu chtít nastoupit. Jako blbý je, že spousta pozic tehdá byla vypsaná jen na oko a bylo těžký se tím nějak prohrabat, co je skutečné, ale samotné jednání po pohovorech OK, i reakce na e-maily.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 16:06
Reakce na Amun:

Já zas asi nechci jedním vrzem odsoudit komplet všechny personalisty celého světa, ale negativní zkušenosti v mým případě nějakou shodou okolností výrazně převažujou. :( Ale občas si říkám, že to může klidně být i tím, že mnohdy kontaktní osoba vůbec žádným personalistou fskutečnosti nebyla (což nevím, spekuluju).

Kvůli tomu množství uchazečů právě ještě jakžtakž chápu nereagování na zaslaný CV, ale když už je v tom procesu člověk trochu víc namotanej, fakt mi to přijde jako elementární slušnost dát mu vědět, že to nedopadlo. A čím dál se ten uchazeč dostane, tím horší mi to pak přijde, se mi ňák nezdá, že by do posledního kola snad v jakékoli firmě postupovalo tak extrémní množství lidí, že by se nedalo zvládnout je obepsat... 

Offline 711990
Avatar
17089 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 16:55
Reakce na Karoleena:

jako nechci delat potrefenou husu, ale...ja teda bych o sobe nerekla ze jsem HR nebo personalista, ale recruitment/nabor delam a v podstate je to neustaly boj o to, aby se manazer oddeleni, ktere nekoho hleda, ozval, dal feedback na pohovor a nebo se proste nejak vymacknul jestli nekoho chce. Ja muzu sehnat sebelepsiho kandidata, ale spadne to pak na tom, ze nejsme schopny se vcas vyjadrit a ja se vymlouvam a vysvetluju na co cekame ale jsem pak za debila ja vuci kandidatovi...

Offline Bowle
Avatar
568 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 17:09

Zítra jsme s přítelem chtěli navštívit Norimberk. Projít si trhy, navštívit muzea... A já si dneska od doktora odnesla recept na antibiotika. Pitomej streptokok! 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 17:32

Na Vinted dam boty, PC 5 tisic, ja za 2,5 tisic a pani mi pise ze je bere za 1500,- a at ji poslu vic fotek

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45991 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 18:10
Reakce na Karja:

a můžu se zeptat proč do státního? tos přímo za tím účelem studovala? nebo "jistota"? 

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 18:14
Reakce na Mutziputzi:

Ja uz tam nic nenabizim, bylo to furt dokola. Melo by se to prejmenovat na Tureckej bazar, nejvic me vzdy dostala zprava bez osloveni: MENIS??? Nebo slecna, co by mi poslala pulku penez, prijala zbozi a pak poslala druhou pulku.

Offline Camp_L
Avatar
686 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 18:14
Reakce na Mutziputzi:

Co prodáváš, ty nohyžroucí martensky?

Offline Karja
Avatar
35735 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 18:17

Protože jsem za studiu v tom oboru pracovala (ale nestudovala to) a soukromý sektor to za slušné peníze nenabízel. Jistotu bych teda nehledala, málokde už dávají smlouvy na dobu neurčitou:-D.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 18:52
Reakce na Camp_L:

Ty jsem rozslapla, Timberlandy prodavam