Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline MP Marge
Avatar
5819 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 22:57
Reakce na MP Meri:

Pridavam se na stranu tech, kteri by proste nesli. Jestli mam z neceho husi kuzi, tak jsou to svatky a rodinne oslavy v dysfunkcnich rodinach, ktere se poradaji jen proto, ze se to tak ma, ale nikdo si je neuzije kvuli hadkam, nasazovani na ostatni, spatne nalade, a podobnym radostem. 

Ja ale, jak uz mozna vite, na ten rodinny zivot obecne moc nejsem  

Offline Klara
Avatar
475 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 22:57
Reakce na Amun:

Oni ne vsichni k sobe chteji pate kolo u vozu, ja byvam na vanoce sama uz nekolik let. Muj bratr je treba travi ze svou manzelkou, uz byli vicekrat i s nejakou spratelenou dvojici a me nikdy nepozvali, i kdyz vedeli ze budu sama a ja bych s nima byla docela rada. Ale oni si hrozne zakladaj na tom svazku, ze jsou najednou sva vlastni rodina

Offline continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 23:05
Reakce na Klara:

ja si toto vubec neumim predstavit. u nas se rozvazela babicka po meste, aby nebyli s dedou na Vanoce sami. tata kvuli tomu nepil, aby je mohl odvezt zas zpatky. je pravda, ze moje tchyne je ted na Vanoce sama s dedou. klidne bych tam jela, ale oni nejak o to nestoji (vsechny ty pripravy a musela by asi kvuli detem delat stromecek ) a k nam nechteji uz vubec, uz nejak chteji mit svuj klid, nebo nevim. toto resi muz. kazdorocne nabizim, ze muzou k nam. kdyz jsme v Praze vzdy tam behem dne zajedem a pak je spolecny obed druhy den. 

jinak u nas nejake pravidelne stridani vubec nepripada v uvahu. muz obcas na svatky dela a kdyz mu vyjde sichta, jsme schopni si udelat vanoce doma, ale ne 300km daleko. a samotneho ho tady nenechame. takze se opravdu musim domluvit, aby byli nejak vsichni spokojeni (teda krome my mamy, jak nejsme cele svatky u nich doma, nejlip az do 30. prosince bude brblat furt).

Online Pinot Noir
Avatar
24595 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 23:10
Reakce na Klara:

Přijde mi fascinující zakládat si na tom, že "jsem rodina" ve dvou, a ignorovat přitom svazky mnohem letitější, sourozenecké. Zírám takhle 

Offline Kokoska
Avatar
28398 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 23:28

Co jsme se odstěhovali od dětí,  vždycky jsem u nas dělala štědrovečerní večeři. Přišel kdo chtěl,  takže někdy jsme byli tři,  někdy šest,  jak to vyšlo. Vloni si mladí chtěli udělat Štědrý den každá dvojice u sebe, pak jeli ke druhým rodičům,  tak jsme měli u nás sešlost už 23. Docela jsem padala na ústa,  abych to stihla, holky byly nemocné a moc nemohly pomoct, do toho nějaká nutná práce. Večer byl dost chaos, dítě nespalo, kdy mělo,  zeť musel ještě do večera být v práci,  nic nešlo jak mělo.  V noci po Štědrém večeru jsem dostala nějakou střevní chřipku,  no nevzpomínám na ty loňské Vanoce rada. Letos všem navrhnu, ať si udělají Vánoce u sebe, my zajdem na kafe, donesem dárky a nebudu se stresovat.

Amun
Avatar
21. listopadu 2017 23:45
Reakce na Klara:

nemůžu soudit, ale nemůže třeba jít o vzájemné nedorozumění, že ty se nechceš vnucovat a jim je trapné tě zvát, protože o to z jejich pohledu nestojíš? Zvlášt, když říkáš, že si třeba pozvali i úplně cizí lidi.

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 00:02

Na Štedrý den máme už hodně let moji mámu a tchýni. No a i když se kluci odstěhovali, tak na štědrovečerní večeři jsou u nás i se svými partnerkami, kterým se prý u nás moc líbí. Tchýně má ještě dceru, ale tam nechce být, že jí tam prý nechutná. Můžu říct, že těch osm lidí už je na mě trochu moc. Loni jsem byla úplně vyřízená i přes snahu děvčat mi trochu pomoct. Už nějakou dobu mám takový sobecký sen - Štědrý den někde pod palmou, jen já a muž a leháro.

Offline Kokoska
Avatar
28398 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 00:06
Reakce na crazydaisy:

Ani bych nemusela mít tu palmu. Mám představu pozdního oběda v nějaké hezké restauraci a pak už jen idylku s dobrým červeným u stromečku. 

Offline Kokoska
Avatar
28398 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 00:08

Mimochodem, kde na Štědrý den mají .v Praze otevřeno na pozdní oběd?.

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 00:17
Reakce na Kokoska:

Známí kdysi chodili na Štědrý den do hotelových restaurací. Ale vždy to měli nějak objednaný dopředu.                    Jako palmu bych taky nutně nemusela, ale pokud budeme doma, tak nikdy to leháro nebude.

Offline Klara
Avatar
475 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 00:38
Reakce na Pinot Noir:

Bratr me jednou v podstate serval v restauraci, co se opovazuju sednout si ke stolu s rodici tak, ze s manzelkou nemohli sedet vedle ani proti sobe, kdyz jsou preci m-a-n-z-e-l-e. Nebylo to zadny prvni seznameni s rodinou, zirala jsem asi tak stejne :) dost se me to dotklo a od ty doby (nejen proto nutno rict) mam presne tenhle pocit pribuznych druhe kategorie

@Amun to je samozrejme mozny,  ale mam pocit ze bych se fakt vnucovala a pravdepodobne byla i odmitnuta. Prijde mi fer nabidnout moznost, ze i u Realitovych nejaka ta nechut, byt domnela, muze vychazet i z druhe strany :)

Offline MP Marge
Avatar
5819 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 02:06
Reakce na Pinot Noir:

Přijde mi fascinující zakládat si na tom, že "jsem rodina" ve dvou, a ignorovat přitom svazky mnohem letitější, sourozenecké. Zírám takhle 

Tak ony sourozenecke vztahy muzou byt taky ruzne. Ja se treba bez muceni priznam, ze bych se svymi bratry Stedry den travit nechtela...

Online 711990
Avatar
17178 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 02:07
Reakce na Zarinya:

my jsme s pritelem i po 7 letech na Vanoce kazdy u svych rodicu a nase Vanoce delame o den pozdeji. Vsichni jsou spokojeni a fungovat to bude minimalne do te doby nez budou deti. Jasne, bylo by fajn byt uplne pohromade, ale rodice vzajemne nenakombinujeme a pritel ma jen tatinka, ktery by jinak byl sam. Takhle ma kazdy to, co chce a mne je uplne jedno jestli slavime 24. nebo o den pozdeji...

Offline MP Marge
Avatar
5819 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 02:09
Reakce na 711990:

Ja myslim, ze to je super usporadani 

Online 711990
Avatar
17178 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 02:10
Reakce na MP Marge:

zejo;) a hlavne jsou vsichni v klidu a spokojeny a nikdo se nikam nenuti...

Offline MP Marge
Avatar
5819 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 02:12
Reakce na 711990:

Presne tak, a o tom by to melo byt 

Offline MP Marge
Avatar
5819 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 02:20

Ale abych si teda taky postezovala, kdyz uz je rec o tech Vanocich: Protoze mam od zari novou praci, nemam jeste narok na dovolenou, a tudiz nebudu moct priletet na Vanoce do CR. A tatinek, o ktereho mi jde predevsim, ma v prosinci naplanovanou operaci krecovych zil, takze se na cestu do USA take nebude moct vydat. Takze to budou letos pro me smutne Vanoce, a my je mame s tatinkem tak radi 

Online Janulik03
Avatar
16727 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 07:06
Reakce na eless:

Ty páni! Dočítala som z posledných síl a teraz by som mohla íst aj domov. Normálne sa cítim unavená. Ufff.

Ale máš pokupené a snad tá radosť chvílu vydrží. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 07:22
Reakce na quebrada:

Moc děkuji za tip! Jsem žena činu, takže už mám objednané brýle na práci bez dioptrií. Na tyhle skla zrovna měli nějakou akci, hotové budou možná už v pátek. Celkem jsem v optice strávila ani ne 10 minut i s výběrem obrouček. ;-) Opravdu se těším, poslední dobou mě oči bolí celkem dost. Takže ještě jednou díky, vůbec jsem netušila, že něco takového existuje.

Tak dúfam že budete spokojná.  

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 07:23
Reakce na Lama_z_Lana:

Ešte sa vrátim k okuliarom, vybrala som si Rayban kvôli tomu, že sa na nich predávajú náhradné diely. Som nemehlo takže jasná voľba :D