Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline rasaNori
Avatar
7715 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 11:25

Že se ještě vracím k těm Vánocům, u nás jsme od začátku buď u jedné nebo u druhé rodiny, oba jsme si nedovedli představit být na Vánoce jen ve dvou. Ani letos se situace nemění, budou u nás doma tcháni plus mužova ovdovělá babička. Moje mamka to teda moc nedává, že jako první Vánoce s miminem a u nás nebudou oni ale ti druzí (přitom vztahy spolu mají výborné). Loni jsme byli u našich a letos to máme ještě okořeněné  drobnými problémy v komunikaci v rovině muž a moje mamka. Jenže jsem realistka, tchýně s mužem a s babi se tu o ten cirkus dovedou postarat a moc si nefandím že s mojí nervovou výbavou to sžívání s děckem bude jednoduché :D no jsem na to sama zvědavá, mí prarodiče očekávají že jako každý rok dorazíme my k nim, přitom jsou všichni mobilní, a nějak nereflektují že s dvoutýdenním děckem (a to jsem velká optimistka, taky to může být těsně před Vánoci) se nebudem třepat přes půl republiky :D

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 11:27

Nám to tady vytapetuješ naskenovanou Strážnou věží ne, to ti uznaj

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 11:28
Reakce na Mutziputzi:

Offline dzizisketa
Avatar
7445 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 11:29

Letos budem na svátky u našich, spolu poprvé, a musíme dorazit už na zdobení stromu 23. odpoledne, aby muž viděl, zač jsou toho Vánoce a pak si vážil toho klidu a míru, který si pak děláme sami doma

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 11:31
Reakce na rasaNori:

ja bych teda s cerstvym miminkem nechtela mit doma nikoho. a pokud ma muz moznost byt doma vyuzila bych cele svatky aby vzal vetsi cast na sebe a statal se a szivali jste se jako rodina. prijde mi to super prilezitost.

Offline rasaNori
Avatar
7715 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 11:34
Reakce na dzizisketa:

Ad stromek, miluju jedle až ke stropu, ale v rámci dělání prostoru na zahradě bude letos smrk z vlastních zdrojů, takovej 150 cm vysoký chcípáček letos to nějak přežiju, ale příští rok bude strom podle mě :D

Offline rasaNori
Avatar
7715 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 11:35

A to já se na to těším, dokonce jsem to sama navrhla :) mám tchány celkem ráda (s výhradami-ale kdo ne, že :D ) a nechceme si to dělat težší než to bude...

Offline Luna
Avatar
10440 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 11:35

Můj otec léta sdílel kancl s jehovistou, Strážných věží jsme měli doma stohy a vysoušeli jsme s tím podlahu, si pamatuju.

Offline dzizisketa
Avatar
7445 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 11:36
Reakce na rasaNori:

U našich jede zásadně smrk, taky z vlastních zdrojů, až ke stropu být ale musí! My si doma zdobíme jedličku tak kolem 170 cm, na větší nemáme místo, i když bychom rádi

Online Janulik03
Avatar
16691 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 11:38
Reakce na rasaNori:

Tak ked je to chcípaček, tak je moderný, čo teraz všade vidím, severský štýl, a to pojmi jednoducho. Dokonca ani tie ozdoby nemusíš strkať. 

Offline Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 11:38

Jo, dárky, mě nejvíc štvou dárky. Už leta se snažim vysvětlit, že nic nechci a nemám zájem ani nic darovat. Dárky k narozeninám mi nevadí, asi, že toho není tolik najednou a je to přece jen takové osobnější. O těch židech budu uvažovat, ale víš co, zase slavěj každej týden, musej se slézt celá rodina, žerou taky, navařit to už v pátek......no aspoň jsou teda hezky oblečení, my jsme měli o šabatu v Izraeli oči navrch hlavy. Tak kdyby to třeba protestanti měli nějak posunuté, ti přece sází na strohost a čistotu víry, ne? Hodila bych večer pár modliteb, každýmu jednu větvičku jmelí a hotovo:-D.

Offline rasaNori
Avatar
7715 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 11:40
Reakce na dzizisketa:

Loni jsme si domů z chaty od našich vezli ,,smrček,,. Někdy v létě jsme si ho vybrali, označili, a on ten hajzlík stihl za 4 měsíce ještě povyrůst :D Když jsme měli problém ho nacpat do Superba (auto dlouhé jak remorkér), muž prohlásil že doma asi bude problém s výškou (a kupodivu měl pravdu :D).

Offline rasaNori
Avatar
7715 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 11:41
Reakce na Janulik03:

NE!!! náš stromeček musí mít na sobě baňky, světýlka, mašličky, svíčky, perníčky a podobně!!! Tohle je děsný koště :D

Offline Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 11:42
Reakce na rasaNori:

Jo, z vlastních zdrojů jsme párkrát měli, a museli si tam dovrtávat díry a větve, protože samozřejmě z vlastních zdrojů si uříznete strom, co je v lese navíc a s ostatníma natěsno, a to nejsou žádní krasavci. Jeden rok to teda korunoval přítel, no vybral pěknej, jenže ne ten, co překážel a byl nabílenej tou barvou proti okusování. A on se z toho v teple rozvine hroznej smrad. Takže super!

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 11:42
Reakce na rasaNori:

Ježiš baňky, to mě dostane každej rok

Offline rasaNori
Avatar
7715 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 11:44
Reakce na Mutziputzi:

Jak se to jmenuje jinak?

Offline dzizisketa
Avatar
7445 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 11:44
Reakce na rasaNori:

Naši si stromky pěstují na zahradě na obrovském hospodářství, kde tatík vyrůstal, a které taky zdědil, ač naši bydlí v bytě v typické vesnické bytovce ve vedlejší obci. Takže transport stromiska po schodech bytovky do druhého patra je něco podobného, jako snažit se ho nacpat do superbu (náš strom se vozí dodávkou) Vždycky pak musíme jít pozametat schodiště pokryté souvislou vrstvou zeleně

Offline dzizisketa
Avatar
7445 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 11:45
Reakce na rasaNori:

Ozdoby!!!

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 11:45
Reakce na Mutziputzi:

jako to slovo?  a jak tomu říkáte? 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 11:45
Reakce na rasaNori:

Vlastně nevim, ozdoby prostě