Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 22:11
Reakce na continuity:

Proto mi jako kompromis přijde lepší trávit Vánoce doma jen s partnerem.

Jinak tahat partnera do společnosti, o které vím, že ji nemusí, tak bych si ty svátky ani neužila. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 22:13
Reakce na continuity:

talíř pro nečekaného hosta ale dávám vždycky. ale nikdy žádný nepřišel 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 22:18
Reakce na Jiná Realita:

Myslela jsem, že bydlíš s rodiči, to by se asi samovánoce praktikovaly špatně, nebo ne? A co zkusit nějakou dovolenou v teple? Vykašli se na dárky a zaleť třeba na Kanáry .

Offline Pinot Noir
Avatar
24595 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 22:19
Reakce na MP Meri:

Soucítím. Loni jsem poprvé během Vánoc nenavštívila svou rodinu, Štědrý den strávila s tchýní, navíc zmítaná šestinedělní hormonální bouří, a vůbec to nebyly Vánoce. Naštěstí muž jede k mé rodině rád, takže letos už bude všechno zase, jak má být ;)

Offline continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 22:22
Reakce na Jiná Realita:

vanoce tedy pro me nejsou zadnej sexualni svatek, jeste chapu nejake rozpaky u svatku typu Valentyn, ale Vanoce? alespon brachovi rekni, ze budes sama a nech to nem. mne by treba bylo hodne blbe, kdyby segra byla sama a dozvedela se to az ex post. ja tomu castecne rozumim, tento pristup ma i moje mama, hlavne nikoho neotravovat a nikomu nic nedluzit (tedy ne na Vanoce, to se nasackuje i do pekla kvuli detem). musim rict, ze je to teda dost priserne i pro okoli.

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 22:25
Reakce na SunEclipse:

Jedny jsme trávili každý sám a jedny u me rodiny. Samozřejmě, že by mohl a jeho argument je taktéž že takto je to spravedlivé, což pochopitelně je. 

Jenže ja proste nechci. S tchyni se snesu jen se skřipenim zubu, zbylých par členů rodiny to část bojkotuje, část prijde, ale vztah s nikym vřelý nemam. Je to hadava a negativní rodina, k Vánocům vztah nemají, ale slaví se proto, protože to se přece musí. Takže vánoční stres a hádky included. A zatímco ja budu trpět a pravděpodobně se tiše opijet, u nas doma se pujde nasypat srnkam do krmelce, zpívat koledy, pouštět lodicky... No je mi uzko jen si to dopředu predstavim. Možná je to detinske, ale mam pocit, ze to fakt nepřežiju.

@Jina realita To zní taky zle, dam si na vas panáka :D ale k te výzdobe a tak se hecnete, třeba i v práci. Mi to vždycky zvedne náladu :)

Amun
Avatar
21. listopadu 2017 22:25
Reakce na MP Meri:

jaj to je mi lito, vážně ti rozumím. Osobně bych asi nechtěla trávit vánoce s někým, koho nemám ráda/kdo nemá rád mě. Doted jsme vždy byli s přítelem na vánoce sami doma a vážně jsem byla spokojená, opravdové svátky klidu. Nejde ve vašem případě nějaký kompromis, pokud rodiny bydlí blízko? například jet odpoledne k manželově rodině a večeři si dát večeři u své (přiznám se, že mě by tohle asi stresovalo). Zvážila bych, jak moc velkou radost to udělá partnerovi, jak moc jsou vztahy s tchyní napjaté.... Možnost, že budete prostě spolu, a další dva dny navštívíte obě rodiny, by ti neudělala radost? Ale držím palce, at to nějak dobře dopadne. Jinak partner nejspíš ví, že ty vztahy nejsou dobré. Proč si přeje, abyste se tam všichni sešli? Nedoufá třeba, že se "usmíříte?"

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 22:26
Reakce na Jiná Realita:

Ja byt tebou, tak se domluvim s brachou, ono to i ty rodinny vztahy prohloubi.

Se teds priznam, ze vanoce sama s partnerem me nijak nelakaji, chci je travit spis s vice blizkyma. Letos jedeme s dobryma kamaradama na chalupu do prirody. Vezmem s sebou spoustu dobryho jidla a budem 4 dny jist, sedet u krbu a chodit na prochazky.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 22:29
Reakce na MP Meri:

A proc nemuzete jit kazdej zvlast ke svy rodine?

Amun
Avatar
21. listopadu 2017 22:32
Reakce na Jiná Realita:

děti nemáme a přesto bych u našeho stolu ráda uvítala dalšího stolovníka, však s partnerem obědváme a večeříme každý víkend :) Já bych se bratra zeptala, jestli by si třeba nechtěli udělat společné vánoce. Aspon mně by udělalo radost, kdyby se k nám třeba přidala moje sestřenice nebo tak. Hlavně ona by určitě donesla cukroví, co neznám :-P Působíš jako moc hodný člověk a osobně by mi bylo smutno, kdybych se dozvěděla, že někdo z mých přátel-příbuzných je na vánoce sám

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 22:34

Vzít tchyni + prarodiče k nasim realne neni. Je to pres pul republiky, starici uz na to nemají, tak to ani nenavrhuji. Partner svoji rodinu nijak zvlášť nezboznuje, ale bere to jako svou povinnost a spravedlivé rozdeleni. Normálně mi nic neodepre, ale zrovna tady je zatvrzely 

Ja ten argument i chápu, ale pro me je to prostě malo... Chci štědrý den travit se svou rodinou, protože je ano větší a veselejší a mam je prostě ráda. To pro me převažuje. Jinak představa Vánoc my sami dva me teda taky neláká, to uz mi vůbec nedava smysl.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 22:35
Reakce na Lilly_Ku:

A proc nemuzete jit kazdej zvlast ke svy rodine?

to si tedy vubec neumim predstavit,aby muz byl na vanoce u sve rodiny a ja u sve.?

To se snad dela u nactiletych,nebo u nejakeho nevazneho vztahu,ne?

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 22:38
Reakce na Lilly_Ku:

A proc nemuzete jit kazdej zvlast ke svy rodine?

Bojím se, že si to vezme osobně a bude mu to líto. Ale asi to opatrně zkusím navrhnout. 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 22:40
Reakce na Zarinya:

Ja teda vaznost vztahu fakt nemerim tim, kde jsem na vanoce, ale tak kazdej to ma jinak. Jak “se“ to dela me uprimne receno netankuje, dulezity je, aby se ti dva domluvili a byli oba s resenin spokojeni.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 22:41
Reakce na MP Meri:

Jj, to chapu, neni to reseni pro kazdyho... ale zkusila bych to s nim aspon probrat a na oplatku treba vymyslet a zaridit jinou akci jen pro vas dva, nejakou peknou pozornost :)

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 22:43
Reakce na Lilly_Ku:

snad neni nutne slovickarit.Taky nic nemerim a nedelam co se "ma",jen si proste nedovedu predstavit byt bez manzela.To je cele.

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 22:44

Fňuky fňuky fňuk!

Hodlala jsem zřítelnici u příležitosti jejích narozenin překvapit bleskovou osobní návštěvou, letenky už jsem měla v merku... když se mi dostalo varování, že chystá - a těší se - na narozeninovou párty, která proběhne bez jakékoliv  účasti obstarožních příbuzných, pouze a výhradně v režii předpubertálních výrostků.

Mno, nebudu překážet... ale přišlo to ňák dřív než jsem čekala! 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 22:44
Reakce na MP Meri:

ja ti asi rozumim. kdyby byl muz u sve rodiny stastny bylo by fer to stridat. ale pokud se tam budou akorat hadat a chce to "protoze se to tak dela" odmitla bych. i za cenu ze budeme sami dva. protoze byste si jako rodina mohli zalozit nove tradice a chodit za srnkama atp spolu:-)

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 22:49

my byli tri roky po sobe u tchyne, donutila nas, ze jsme si svoje vanoce udelali uz na obed a na veceri se slo k nim. Letos se za me postavil i manzel, ze ne, ze az na navstevu 25. Tak jsem rada. Ale zkousela to, ne ze ne, ze jsou to prvni vanoce synovce a kecy v kleci (stejne mu bude teprve pul roku, mnohem zajimavejsi budou az ty dalsi, az bude chodit, trhat papir a tak). 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 22:49
Reakce na Zarinya:

To uz zni jinak, chapu, ze to takhle mas, jen jsem chtela rict, ze jsou i dalsi moznosti, ktery muzou bejt pro jiny lidi prijatelny, kdyz se na tom domluvej.