Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Karja
Avatar
35853 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 12:25

mitford sister Děkuju za doporučení. Když bych to potřebovala, aspon vím u koho zacit, ale zatim pro ten online vůbec nejsem. 

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6125 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 12:27

Karja Já chápu, že tady v tomhle konkrétním případě v tom byla vložena nadsázka, ale překvapivě to spousta lidí to myslí vážně. A má to asi všechny možný efekty kromě toho jednoho - že se pak člověk cítí líp.

Mně něco obdobnýho totiž dělá máti a má to efekt jedinej, že už s ní o spoustě věcech nemluvím. Klasická situace když přijedu a zmíním se třeba, že jsem unavená - odpovědí je mi vždy "a co mám říkat já". A asi je brutálně rezistentní, protože jsem se na ní snažila aplikovat všechny získané poznatky a techniky z psychoterapie... a nic

Offline Karja
Avatar
35853 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 12:31

Lama_z_Lana :-DBrutalne rezistentní. 

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6125 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 12:38

Karja No já se fakt snažila (po odborný radě, jak na to) si nějak rozumně o tom popovídat...třeba s tou únavou, že i když si myslí, že má víc důvodů být unavená, tak to nesnižuje "právo" na únavu kohokoliv dalšího. Ve mě to pak dlouho leželo, že se člověk cítí blbě a ještě si to vyčítá. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 12:46

rasaNori Karja ak vam je fakt aktualne blbo a moc nezaberaju veci, ktore su pre vas dostupne, skuste online konzultacie s psychologom. Kvoli covidu ich na tento system v mojom okoli preslo velke mnozstvo, mnohi to maju dokonca uvedene aj na strankach. Jasne, ze vsetci radsej uprednostnia kontakt face to face, ale pochopia aj to, ked to nejde. Niekolko mojich klientov tieto online sluzby vyuzilo a pochvalo si to, pri dospelych ta potreba osobneho kontaktu nie je az tak dolezita. A castokrat pomoze uz len to, ze sa mate komu vyrozpravat.

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 12:54

S manželem pracuji od svých 30let- takže už 24 let - a nikdy, NIKDY už bych to neudělala. Finance nejsou problém. - tam možná trochu šéfuju já. :-) 

Ale - ne vždy je stejný názor na všechno, takže zbytečné hádky. 

Ale co mně osobně nejvíc vadí, člověk ztratí takový ten svůj svět. Kde jste sama za sebe, kde se tak trochu flirtuje se spolupracovníky, kde si můžeš na MANŽELA POSTĚŽOVAT....... Snad jsem se vyjádřila srozumitelně. Jasně, že mám kamarádky, ale v té práci je člověk nejvíc. 

Online Jitka77
Avatar
1135 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 13:14

bubak Přidávám se k nápadu využít v případě akutní nepohody telefonickou krizovou linku, je jich dneska spousta a obvykle se platí jen cena běžného hovoru. Některé jsou v provozu nonstop. Už i mít v telefonu uložené číslo může dát člověku pocit nějaké pojistky, pomoci pro případ, kdy by měl sto chutí odejít do těch polí.

Offline Candance
Avatar
5349 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 13:40

Lama_z_Lana Karja ale tady nema co delat ani ironie a ani vtip. Protoze ja osobne dostanu depku, takze jsem tim vic k nicemu, kdyz to nezvladam v "lepsich" podminkach.

Navic dnes je stres hlavne psychicky. A ten je horsi

Offline Nadja Kochanski
Avatar
příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 13:58

rasaNori V Ostravě/Opavě/Karviné funguje Centrum psychologické pomoci, je to neziskovka, mají pod sebou Linku důvěry.

Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 13:58
Reakce na barbucha:

Karja 

Já ti dám trávu!

Dříví na zimu nařezaný máš?! Králíkům dalas?!

Hergot naše babičky měly na krku pět šest dětí, domácnost i záhumenek, kozu v chlívku, nezastavily se od rána do večera... natož aby měly pět minut na to, aby si daly jointa! 

Ta dnešní mládež už neví co by roupama

​A fajčili úplne neuveriteľné veci...

Offline Sweet Potato
Avatar
34832 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 13:59

Karja Riaps a podobné není potřeba žádného doporučení. Mají krizové linky.

Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 14:05

Karja držím palce...snaž sa zatiaľ robiť len to najnutnejšie, ak sa dá, tak rozhoď čo najviac povinností (a detí) na široké príbuzenstvo. 

Chápem tú nedôveru k online terapii, a skutočne ten ľudský kontakt je určite lepší, ale keď nie je, tak tá online je dobrá a funkčná nahrážka, ak by bol problém s "naživo", nezatacuj to.

Jasné že Ti prajem čo najskôr mať dobrého odborníka normálne v ambulancii. Samozrejme okrem pripojenia je dobré zamknúť zvyšok domáceho osadenstva...no to je jedno kam, ale čo najďalej.

Offline EDITH4B
Avatar
1997 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 14:19
Reakce na Isca:

rasaNori No, že to naše maminky a babičky dávaly..jak které a jak kdy. Když mluvím s rodiči, kteří po osmdesátce začínají vzpomínat a vytahovat čím dál starší a zasutější jak osobní, tak  rodinné historky, a zvlášť mamka mluví čím dál upřímněji o svých pocitech, tak ono to dřív  nebývalo tolik vidět navenek, nemluvilo se o tom a nediagnostikovalo. A když to už schovat nešlo, tak strýček/tetička/babička byli "takoví zvláštní" a jejich případný předčasný konec se přešel s lehkým údivem.

Takže díkybohu za dnešní možnosti jak psychoterapie, tak medikace. Sama nemám přímou zkušenost, ale dceru právě medikace podržela, než měla možnost nastoupit na intenzivní psychoterapii.

​No,moje babička a maminka to bohužel nedaly...

Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 14:27
Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 14:28

EDITH4B Nedala to ani moje dcera s intenzivní psychoteparií. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46065 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 14:31

Karja ja te uplne chapu, ze prvni podminka je z toho baraku vypadnout, takze online konzultace v loznici zatimco na klice visi jecici deti a z chodby tluce pribuzenstvo u kteryho bydlis je spis nocni mura nez pomoc...

Offline Ify
Avatar
138 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 14:33
Offline Ify
Avatar
138 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 14:33

EDITH4B 

Moje babička a mamka to taky nedaly a to nezmiňuji další příbuzné ..........

Offline EDITH4B
Avatar
1997 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 14:34

ionicera moje dcera od května pravidelně dochází na terapii (covid a izolace od spolužáků u ní rozjely hrozné stavy),musím zaklepat,funguje to skvěle,ale tím zatížením z mé rodiny,mám hrozný strach aby to všechno dobře dopadlo... Takže všem doporučuju-nic neodkládat.

Offline EDITH4B
Avatar
1997 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 14:34

Ify achjo