Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline rasaNori
Avatar
7732 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 10:58

barbucha tak jsem to ani nemyslela. Nedavno jsem hledala kurz Aj na B2 certifikat, a Ostrava prd, nebo na houby recenze, zato Praha jen kvetla nabidkama. Zila jsem v Praze dlouho, je to proste vykoupene necim jinym.

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 11:00

rasaNori Karja Holky, kdybyste byly schopné sehnat dřívější termín na nějakou online konzultaci, tak to zkuste. Mám pár známých, kteří si ta online sezení pochvalovali a vyhovovalo jim to víc než sezení naživo.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 11:02

rasaNori A co aspoň online sezení přes nějakou platformu typu Hedepy nebo Terapio na překlenutí toho čekání? Tam je ta dostupnost lepší a nejsi omezená lokalitou, ale teda jen pro samoplátce (asi)... 

A hele, Drul už byla rychlejší!

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 11:02

rasaNori 

Tak je to logický, no.

Offline rasaNori
Avatar
7732 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 11:04

DruI Karoleena díky, zkusím pohledat. A už končím, jdu dělat něco konstruktivního...

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 11:07

Kan Jenze tak to neni, ja osobne jsem mela hodne cerne myslenky i kdyz jsem na te materske nebyla. Jen kdyz resis provozni veci, tak na to chvili nemas cas, ale nic tim nevyresis. Mam treba uzkosti i z toho, co se deje ve svete, environmentalni otazky. Trapi me to od detstvi, rikam jsem ladena porad stejne. Znam i spoustu lekaru s tezkymi depresemi, treba znamy hrudni chirurg, ktery je v praci skoro nonstop. To mu trochu pomaha, ale nepusobi to jako lecba. 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 11:07

DruI mne dokonca raz pomohlo, ešte keď online svet nebol tak rozvinutý, napísať psychoterapeutovi list s mojimi starostami. On mi napísal späť, asi štyri A4, a bola to fakt veľká pomoc. Dokonca mi to stačilo a viac pomoci som v tej chvíli nepotrebovala. 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 11:13

rasaNori ja som pracovala pre ex partnera. Ja teda na plný úväzok (alebo skôr na dva plne uväzky) ale robila som všetko, od kupovania kávy do kancľu až po nacenenie statisicovych zákaziek. Uvedomila som si, aké to vlastne bolo cele stresujúce az keď som sa s ním rozišla. Myslím tym, že vlastne nemáš z tej prace nikdy pohov, rieši sa prakticky nonstop a bytostne sa ta akékoľvek pracovné problémy dotýkajú. Plus ešte ako človek nemá nikdy pohov od detí... No je to fakt extrémne náročné. Drz sa 

Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 11:21

Stěžuju si, že manžel vylil půl lahvičky nějaký smradlavý dezinfekční vodičky. Celý dům smrdí jak nemocniční WC Je to o to lepší, že jsem si včera vyzvedla vzorky parfémů z Myskina a těšila se, až je vyzkouším. Teď mi smrdí všecho jak lyzol.

A včera jsem přijela v noci domů po nerváku, kdy mi kvůli vybité baterii v klíči odmítlo nastartovat auto. Hlásilo mi to sice už 2 dny před tím, i když to ještě startovalo normálně, ale netušila jsem, že mám fakt jen ty 2 dny. Z maloměsta je nejbližší servis 80 km daleko, to jsem si říkala, že už to nechám až domů. Naštěstí to má nějakej fígl pro tyhle případy, ale než jsem na to přišla, byla to chvíle paniky.

A mám teda po tom všem nějakej Black friday, nejradši bych zalezla a spala. To mám vždycky po nějakém nervovém vypětí ten moment uvolnění, kdy to dopadne a jsem na šrot. Moment, ve kterém by okolí mělo tiše našlapovat, podávat kávičku se zákuskem a hýčkat a ne tu rozlejvat smrady a ještě se vztekat

Offline ziginka
Avatar
677 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 11:27

Ja neznam osobne jediny pripad, kdy by takova prace pro rodinnou firmu fungovala. Byva problem s ohodnocenim (jsme prece rodina, ze jo), nikdy nemas "padla". Zeny v tomto modelu casto pracuji oficialne za minimalni mzdu, coz v duchodu nedopada dobre.

Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 11:27

betsey ježiš, popsala jsi 20 let mého života! Jen z manžela teda není ex. Posledních asi 5 let už se mi to podařilo zredukovat, momentálně tak na třetinu úvazku, ale pořád abych byla v pohotovosti, kdyby někdo něco potřeboval. Ale ta úleva v momentě, kdy aspoň to jednání s klienty a servis převzal nekdo jiný! Já to dělala v dobách, kdy se fakt muselo jezdit, nebyl online přístup, klientela od Karlových Varů po Kroměříž, školení, servis, jakákoli pomoc... A kromě toho papírování, mzdová a personální agenda, fakturace a dvě děti a domácnost. Fuj.

Offline Kan
Avatar
6998 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 11:27

Kokoska Smrad v baráku je hnus. Manžel před týdnem máčel 3 druhy česneku v Lignohumátu a ten smrat byl něco mezi zdechlinou, posraným novorozencem a pálením vlasů. 3 druhy-3misky a to dělal ve sklepě, přes 2 dveře. Strašný.

Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 11:29

ziginka tak tak. Ne sice minimální mzda, ale strop, protože "osoba spolupracující". A ještě občas vlny od "šéfa", že jsem spíš nespolupracijící. Bože, kolikrát já vstávala o půlnoci z postele, protože doplodil něco v programu a do rána se to muselo otestovat!

Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 11:30

Kan to si radši ani nechci představovat, už ten název zní strašně!

Offline bubak
Avatar
22 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 11:35

Pro případ, že je někdo u VZP, tak se dá na částečnou úhradu terapie čerpat příspěvek, je to právě pro samoplátce, třeba by to někomu pomohlo, i když ty kapacity jsou hodně plné. A pokud máte doma místo, kde máte soukromí a můžete se tam zavřít a není jiná možnost, tak ta online terapie, i třeba pro nějakou dočasnou krizovou intervenci je na zvážení, může to hodně ulevit. Stejně tak v případě krize zavolejte na krizové linky, i krizová intervence po telefonu pomůže. https://hedepy.cz/faq/psychoterapie-hrazena-pojistovnou-vzp/?gclid=CjwKCAiAqIKNBhAIEiwAu_ZLDggRDFnB88dC7JuHEr8HyB_L9fUSpITYjBnNlqlh4nOOLWDODOSicBoCCDAQAvD_BwE

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 11:35

Myrtila fyzio je super! Časem se to určitě usadí.

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 11:41

rasaNori No, že to naše maminky a babičky dávaly..jak které a jak kdy. Když mluvím s rodiči, kteří po osmdesátce začínají vzpomínat a vytahovat čím dál starší a zasutější jak osobní, tak  rodinné historky, a zvlášť mamka mluví čím dál upřímněji o svých pocitech, tak ono to dřív  nebývalo tolik vidět navenek, nemluvilo se o tom a nediagnostikovalo. A když to už schovat nešlo, tak strýček/tetička/babička byli "takoví zvláštní" a jejich případný předčasný konec se přešel s lehkým údivem.

Takže díkybohu za dnešní možnosti jak psychoterapie, tak medikace. Sama nemám přímou zkušenost, ale dceru právě medikace podržela, než měla možnost nastoupit na intenzivní psychoterapii.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 11:43

Kokoska tak v tomto modeli ešte dve deti si ani nechcem predstaviť.

Môj muž teraz tiež rozbieha nejaké podnikanie a už má tiež na mňa požiadavky, aby som vybavilo toto a tamto.. A chce, aby som mu spravovala ig profil. No staviam sa k tomu rezervovane 

Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 11:48

betsey tak oni už byli větší, 10 a 14 když jsem začala, ale pak zas puberta, i když ne nic bouřlivýho. No nerada na to vzpomínám, mám kus života takový lehce rozmazaný ve vzpomínkách.

P.S. s prací pro manžela si nic nezačínej! A bacha, občas pomůžeš, ale pak se to rolézá a rozrůstá, fakt je nutné umět říct striktně NE, i když bude manžel rozmrzelý a dá nespokojenost najevo.

Offline mitford sister
Avatar
1389 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 12:21

Karja známá si zrovna na fb včera pochvalovala terap.io (nebo tak nějak) a zmiňovala pětikilo za sezení a rychlá domluva a objednání. je to online