Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 07. května 2021 15:17

nonemy  Tohle je fakt na palici. Já už jsem teda více-méně zvyklá, za ta leta. Už tady běžně přejímám balíčky pro celou ulici....ale řeči teda ještě nikdo neměl!!

continuity Tebe mám někde v kategorii Chandler z Friends, koukám, že nejsem jediná!

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 07. května 2021 15:20
Reakce na Garfie:

continuity Tebe mám někde v kategorii Chandler z Friends, koukám, že nejsem jediná!

​jak říká barbucha : mlč a nic se ti nestane!

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 07. května 2021 15:24
Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 07. května 2021 15:24

nonemy Jsi neuvěřitelný kliďas. Já bych ho poslala do určitých míst. A když už bys mu odpověděla, tak ne že máš prachy od Babiše, ale jsi rentiér a už se budeš do smrti jen válet doma. Dědka by závistí kleplo a měla bys klid. Mě doma učili, na hrubý pytel hrubá záplata. Nejlíp to uměla babička. Byla sice dáma, ale s úsměvem a pohotově uměla takový neomalence pěkně setřít.

Jinak já pracovala pár let z domu a bylo to velmi oblíbené téma mé tchýně a švagrové. Mně si do očí netroufly říct nic, ale vždycky mi každá hlásila, co mě říkala ta druhá. V zájmu zachování duševního zdraví jsem s nimi již před lety přestala úplně komunikovat a měly po ptákách. Akorát mě mohly drbat mezi sebou.

Offline letfenixa
Avatar
8062 příspěvků moje polička 07. května 2021 15:56

crazydaisy mrzí ma tvoja zdravotná situácia, ale zas sa na to snáď prišlo včas a je skvelé, že existuje, podľa toho čo čítam, dobrá liečba

nonemy tí ľudia si fakt nevidia do huby

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 07. května 2021 16:06

letfenixa Děkuju

Offline gtea
Avatar
120 příspěvků moje polička 07. května 2021 17:03

Není tu někdo, kdo má odebranou štítnou žlázu? Nejsem z toho moc moudrá, co googlím, a detaily budu vědět až po víkendu (ten bude hodně dlouhej...) - zajímaly by mě asi jakékoliv postřehy (doba od indikace k objednání, doba hospitalizace, přibírání na váze...). Základ jsem si dohledala, ale detaily mi najít nejdou a už mi z toho googlení hrabe. crazydaisy Uvědomila jsem si, že moje maminka je na tom se ŠŽ taky nepopiratelně líp než já :-)

Offline Tak Betty
Avatar
5010 příspěvků moje polička 07. května 2021 17:16

Catherinne jestli seberu odvahu,tak jí zavolám. Měla jsem teď barvu asi jako Pinot. Když jdu kolem zrcadla tak se sama sebe leknu. 

Offline SunEclipse
Avatar
3120 příspěvků moje polička 07. května 2021 17:16

gtea je nás tu dokonce víc

Offline Pavlena
Avatar
6558 příspěvků moje polička 07. května 2021 17:25

Catherinne tipla bych to rocni obdobi a vysisovano od slunka, to mi vzdycky vlasy zesvetli hodne.. Ze by me kadernice "sidila" a pokazde namichala neco jineho, o tom nechci uvazovat..!  

Offline gtea
Avatar
120 příspěvků moje polička 07. května 2021 17:42

SunEclipse A dáte nějaké postřehy, prosím? Moc by mi to pomohlo. Na některé věci se mi doktorky ani ptát nechce (přibírání, jizva a další třeba drobná ale nepříjemná, opruzující omezení...) a navíc mám strach, že to zase bude rozhovor v poklusu, jako vždycky tam. Na svoje dotazy nikdy nemám dost času .

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 07. května 2021 18:35

gtea 

A nechceš se přece jen vyptat těch doktorů? Já se vždycky ptala, podrobně a na všechno.

Mám štítnou žlázu venku skoro 10 let, ale moje situace byla dost specifická a obávám se, že asi ne úplně přenositelná. Pod kudlu jsem šla dost rychle, propustili mě rychle, komplikace nebyly.

Jizva není po té době skoro vidět, vůbec ji neřeším, a omezení existuje vlastně jen jediné, každé ráno půl hodiny před jídlem slupneš piluli. No a jednou za čas absolvuješ kontrolu na endokrinologii (případně i jinde, ale to se tě snad týkat nebude). 

Žiju úplně normální život.

Máš-li specifičtější dotazy, napiš mi SZ. :)

Offline gtea
Avatar
120 příspěvků moje polička 07. května 2021 18:53

Ellen Díky, napíšu SZ. Já bych se doktorů vyptala, ale za prvé přes víkend to moc nejde a já nad tím akorát pořád dokola přemýšlím a za druhé já vždycky tak po třech dotazech úplně vnímám, jak doktorku zdržuju (už jednou mě i v podstatě okřikovala sestra, že mají velké zpoždění) - no a já bych jich nejradši položila tak 10 . Kdybych tam už šla s nějakou představou, pomohlo by mi to množství otázek zredukovat a dotazy líp zacílit. A taky se teď trochu uklidnit, žejo .

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 07. května 2021 18:54

gtea 

Doufám, že tě uklidním. :)

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 07. května 2021 18:57

Kokoska 

Nevím, jestli něco může překonat zážitek z rodičáku, který utržil můj tatínek, když jsem byla na 1. stupni. Normálně tam ti rodiče dostali výklad o VŘSR! Málem to s ním šlehlo.

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 07. května 2021 19:16

Tak Betty Je to možná všude jinak, ale u nás se nasazuje Prolia opravdu až při osteoporóze nebo pokud jiná léčba nezabere. Automaticky při zlomeninách obratlů a krčku. Taky jelikož je Prolia dost drahá, tak se i posuzuje, kdo je schopen dodržovat intervaly a nebude z toho dělat holubník.Dřív se tolik nedávala, začínalo se nějakým lékem. Ty se většinou můžou brát 5-6 let a potom se to mění. Takže předpokládám tvůj případ. 

crazydaisy S tou osteoporózou to není tak jednoznačné. Z 99% nebolí. Nepoznáš z nějakého problému, že ti řídnou kosti. Poznáš to zlomeninama, potížema, kdy se ti začnou deformovat obratle, bortit páteř. Jenže jak to nebolí je to plíživé, zákeřné a pokud tě někdo nepošle, tak to zjistíš při nějaké zlomenině. Naopak k nám chodí spousta lidí, že je bolí záda, klouby, nohy a to není záležitost osteoporózy, ale spíš revmatické potíže, artrózy a jiné zdravotní problémy. 

Offline rysamona
Avatar
857 příspěvků moje polička 07. května 2021 19:20

gtea Já máhypofunkci ŠŽ už 25let, maminka je bez Šž už několik let a v pohodě. Než ji odstranily dělala mamce docela peklo. Teď už dobré, někdy je odstranění lepší než ponechání. Těsně po operaci chvíli trvá než správně odhadnou dávku léků, ale pak už dobré. A jizva, záleží jak se ti hojí ostatní jizvy a šikovnost operatéra.  Vůbec bych se nebála a držím palce ať je to bez komplikací

Offline rysamona
Avatar
857 příspěvků moje polička 07. května 2021 19:21

gtea Jo a ještě, pokud Je šž dobře substituovana Tak se nepřibírá

Offline gtea
Avatar
120 příspěvků moje polička 07. května 2021 21:01

rysamona Děkuji moc! Moc jste mi všechny pomohly, budu mít klidnější noc .

Offline Aranel
Avatar
4538 příspěvků moje polička 07. května 2021 21:43

nonemy Garfie continuity Ach jo! Mimochodem mojí mamince jednou někdo volal kvůli dotazníkovýmu průzkumu a asi druhá otázka zněla: "A pracujete, nebo podnikáte?" Další otázky už nebyla možnost položit

Lenka22 Může to bejt i z Cimrmana. Ale spíš bych to viděla na něco jako Jistě, pane ministře...