Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 06. května 2021 21:27

crazydaisy hlavně, že jsi tam šla. Držím palce, ty vedlejší účinky snad nebudou tak strašné. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 06. května 2021 21:34
Reakce na Kokoska:

barbucha asi se nas brézidentik boji, ze by nam moh bejt ukradenej!

​Ježiš to by byla tragédie!!

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 06. května 2021 21:35

Zarinya díky .

viktorka_od splavu No, to mě ještě pobavila praktická, která řekla, ještě že JSME to zjistili brzo (MY). Kdybych si neřekla o vyšetření já, tak VÍME prd.

Tos mi připomněla, že když syn studoval, tak přišel z interny s tím, že po padesátce je každej nemocnej, jen není dostatečně vyšetřenej. Smála jsem se jak blbá a měsíc po narozeninách už jsem jela rychlou a měla na čas o zábavu postaráno.

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 06. května 2021 21:40

continuity Díky. Já už mám všechno nastudovaný a moc si vybírat asi nebudu moct. Léčba v podstatě není, jen se konzervuje současný stav. A štve mě, že asi i ten rok, co jsem nechodila na silový tréning, udělal svoje. 

Offline Ginger
Avatar
1096 příspěvků moje polička 06. května 2021 21:43

crazydaisy Neboj se toho. Ty zavazny nezadouci ucinky se projevuji jen u maleho poctu pacientu. A vis co dostanes?

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 06. května 2021 21:54

Ginger Asi Prolia. Ale na osteoporadnu, kde mě musí dovyšetřit celou páteř a odebrat litry krve na asi 25 položek + další tělní tekutinu, budu čekat cca půl roku . Do té doby mám navýšený akorát d vit a mám jíst "vápník" v potravě a víc se hýbat, raději opatrně, bez rotace.

Offline Ginger
Avatar
1096 příspěvků moje polička 06. května 2021 21:59

crazydaisy tak prolia je super. To bude dobry. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. května 2021 22:05

crazydaisy My těch Prolií pícháme asi jedni z nejvíc v republice. Kolem 15 denně a řekla bych, že vím asi o třech lidech s nekrózou čelisti za 10 let a na jiné vedlejší účinky si nikdo nestěžoval. Prolia je nevíc, co teď je a není pravda, že jde jen o zakonzervování. Většinou se projeví i zlepšení. Chůzi a silové cvičení, vyloženě až posilování s nízkou váhou, velice doporučuji. Ono se to u starší skupiny posuzuje hůř, prtože zase tolik našich pacientek do té posilovny nejde, ale když ano, tak jsou výsledky velmi dobré. Nutné je jen vědět pořádně co dělat, aby si člověk neublížil. 

Jen mě překvapuje, že se ještě na něco čeká, ale je pravda, že my jsme rovnou centrum, takže po denzitometrii aplikujeme Prolii hned, když je potřeba a na nic se nečeká. Jsou na to nějaká kritéria ve zdravotním stavu, ale odběry k nasazení nejsou potřeba. Někteří lékaři si je naplánují k další návštěvě.

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 06. května 2021 22:06

Ginger Vážně? Mně to podle těch vedlejších účinků nepřišlo. Když pominu ty vlasy, tak při zubařským zákroku do kosti, extrakci apod. by se měly vždy nasadit ATB. Těm bych se zas měla vyhýbat. Prostě stáří je sviňa. Samá destrukce. A bude hůř, pokud budu mít to "štěstí" a dožiju aspoň do důchodu.

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 06. května 2021 22:17

Renusatko Dík za info a světýlko naděje. Tebe beru za fundovanýho odborníka. Bohužel, fakt se tak dlouho čeká, přitom denzitometrie i poradna v jednom baráku - Revmatologický ústav. Sice mi bylo řečeno, že kdybych byla ochotná zúčastnit se nějaké studie, tak bych se dočkala výrazně dřív. To se mi zase z časových důvodů moc nechce.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. května 2021 22:25

crazydaisy Já myslím, že se to probíralo. U nás to prostě jede. 15 minut na denzitometrii, rovnou s tím jdeš k doktorovi a za dalších 15 minut už můžeš sedět po injekci v čekárně nebo jdeš s receptem do lékárny a nebo s dobrým výsledkem domů. Takhle máme každý den 60 lidí.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 06. května 2021 22:31

crazydaisy studie u Kůže?:-)

Offline Ginger
Avatar
1096 příspěvků moje polička 06. května 2021 22:32

crazydaisy ta injekce je 1x pul roku. To si urcite muzes strihnout nejaky antibiotikum v mezidobi. A soude podle toho, kolik firem se snazi vyrobit jeji kopii, to je veleuspesny preparat. Ted se jen vyrovnat s tou realitou, ze to padlo zrovna na Tebe. Drzim palce a nakonec zjistis, ze to neni takova tragedie.

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 06. května 2021 22:44

Renusatko To je ale úžasný pracoviště. Je vidět, že někde to jde. Bohužel trošku z ruky, jinak bych se vnutila. V Brně mám maminku

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. května 2021 22:44
Reakce na Ginger:

crazydaisy ta injekce je 1x pul roku. A soude podle toho, kolik firem se snazi vyrobit jeji kopii, to je veleuspesny preparat. T

​Já myslím, že ty výsledky má opravdu velice dobré. Nejvíc právě ten první rok, ale nastává tam kolikrát velké zlepšení. Dobré je i to, že člověk nemusí něco denně zobat. 

A myslím, že u nás říkají sestřičky, že by zubní zákrok neměl být plánovaný do 14 dnů. Já to neaplikuju, ale občas zaslechnu. U zubaře by to člověk měl pokaždé hlásit, ale o těch ATB, že by to bylo nakázané, to taky nevím. Bude to možná spíš doporučení. 

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 06. května 2021 22:45

viktorka_od splavu Ke Kůži bych nešla ani s podebranou patou. A to to mám docela blízko.

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 06. května 2021 22:50

Ginger Dík, já vím, že jsou horší věci a sama mám taky už něco za sebou. Ale tak nemusím posbírat úplně všechno.

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 06. května 2021 22:58

Renusatko Tak než něco užívat, to injekce 1x za půl roku je lepší. Vím, že se musím smířit s tím, že líp už bylo, alespoň co se týká stavu těla. Ale stejně mě to vždycky rozčílí. A to jsem dnes zapomněla doma brýle na čtení (akce jiná kabelka). Dopadlo to tak, že jsem si musela v drogerii koupit aspoň ty obyčejný, protože už jsem ke všemu i slepá.

Offline Černá kočka
Avatar
1318 příspěvků moje polička 06. května 2021 23:55

crazydaisy Muzu se zeptat, ty injekce to je biologicka lecba?

Offline Ginger
Avatar
1096 příspěvků moje polička 07. května 2021 06:44
Reakce na Černá kočka:

crazydaisy Muzu se zeptat, ty injekce to je biologicka lecba?

​jo, prolia je biologicka lecba a tento konkretni pripravek je originalni molekula.