Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline tzaziki
Avatar
1122 příspěvků moje polička 01. října 2020 20:05

O

Offline rasaNori
Avatar
7713 příspěvků moje polička 01. října 2020 20:08

viktorka_od splavu ja prave mela 2xsamsung, ty fakt obyc do 4 tis. A ted mam ve stejny cenovy kategorii huawei a pouzivam na nem par aplikaci a fotak hlavne. Proto me zajimalo jestli iphone za to stoji. Ne ze by pro me byla cena to hlavni. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 01. října 2020 20:28

rasaNori nevim, to fakt záleží co od něj očekáváš. já mívala tlačítkový nokie ale už i tu jsem měla spárovanou s pc/kalendář, kontakty, maily.. zálohování přes kábl nebo bt. potom střední model iphone, nic až tak drahýho. fungoval dobře se vším co jsem potřebovala včetně importu věcí ze starýho do novýho. dítěti jsem měla nejdřív tendenci právě pořídit něco z těch nejlevnějších "pádel" a po dvou pokusech jsem to vzdala, protože se to za chvíli rozsypalo, nešlo v tom nic najít, nešlo to připojit k pc.. no zoufalství, to mi za ty prachy fakt nestálo. tak dostal bazarový jabko za cenu jen o málo vyšší než co píšeš ty a má ho furt. já kdybych nepotřebovala dvousimku, zůstala bych u toho SE co doporučuje 999, pokud teda nejsi zvyklá na to pádlo, páč já na něm oceňovala že je malej, ale šikovnej:D

Offline continuity
Avatar
33639 příspěvků moje polička 01. října 2020 20:43

tzaziki ach jo, držím palce. Ať to dobře dopadne.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 01. října 2020 20:44

viktorka_od splavu Ty vidíš u Apple samé výhody a ja samé nevýhody. :D Každopádne určite nesedím celé dni s telefónom v ruke a furt čosi nenastavujem, neprogramujem, neodvírovávam a podobne a s tou cenou je to takisto trochu zrádne. Dôležitá nie je cenovka, ale parametre produktu a to je väčšinou u Iphonu kameň úrazu, teda samozrejme, keď ho porovnávaš s telefónov v rovnakom segmente a nie s low cost za trojku. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 01. října 2020 20:50

paktofonika já vím to je jak s tím úklidem, však to nic není, to je jen chvilka

parametry ve smyslu že bych nutně potřebovala nejlepší foťák, nejrychlejší procesor a cojávímco ještě, tak to mě netankuje vůbec, ani poslední modely čehokoliv, takže asi jsem ideální spotřebitel:D

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 01. října 2020 20:57

viktorka_od splavu Klasický iphonista. Hlavne nech to je Iphone a je jedno čo je vo vnútri Žartujem samozrejme. 

Mne na tom napríklad záleží, ja som rada ak si za svoje peniaze môžem kúpiť dobrý pomer cena-výkon naprieč značkami a neobmedzovať sa. Až bude mať Iphone dobrý pomer cena-výkon, tak si ho možno i raz kúpim. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 01. října 2020 21:02

paktofonika tak já bych se celkem vsadila že ten co postovala 999 ho právě má, jenže to přece není zásadní, pokud ti například nevyhovuje malý displej, tak může být sebelepší+levnější, nepořídíš si ho. stejně jako ten co mám já byl ve své kategorii druhý nebo třetí za obdobnou (v této hladině fakt neřeším +/- 1500Kč) cenu, jenže já požaduju aby fungoval sám a aby měl dvě sim, tudíž nebylo nad čím přemýšlet:P

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 01. října 2020 21:08

viktorka_od splavu No a ten čo postovala 999 je asi fajn, ale za tu cenu si kúpim rok starú dual sim vlajkovú loď s lepšími parametrami. ALe je to fakt marná debata, stačí si otvoriť diskusie na mobilmanii alebo na iných fórach a je to proste marný boj. :)

Offline Manuka
Avatar
404 příspěvků moje polička 01. října 2020 21:11

Nó - jsem člověk totálně netknutý IT. Ale když jsem před asi osmi lety dostala první iphone a ipad, naprosto jsem tomu propadla. Sama!!!!!!!! Jsem si je oba nastavila, spárovali se sami, nabídli mi možnosti o jakých se mi nesnilo!!! Po prvé jsem si nepřipadala jak blbec co se týče technologií. 
Loni mě požádala moje 67letá švagrová, jestli bych ji neporadila, co si má pořídit aby mohla být co nejjednodušeji ve spojení s rodinou v zahraničí. I ona si sama nastavila iphone i ipad. 
Chápu že generace co se už na škole základyIT  to nepochopí ale pro mě co kdysi obřadně v práci přijmala poprvé fax je jabko spásou ať to stojí co to stojí!!!!!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 01. října 2020 21:16

Manuka :-) no vidíš já sice měla ve škole programování a stejně mi to vyhovuje víc

Offline Manuka
Avatar
404 příspěvků moje polička 01. října 2020 21:17
Offline Manuka
Avatar
404 příspěvků moje polička 01. října 2020 21:17
Online crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 01. října 2020 21:24

Manuka viktorka_od splavuJabko navždy. Máme ho v rodině všichni včetně mé mámy (82 let).

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 01. října 2020 21:26

IPhone proste nemá dobrý poměr cena výkon. Se stejnými parametry se dá sehnat naprosto srovnatelný telefon o dost tisíc levněji. 
Já třeba na iPhonu neustále něco hledám, milion věci mě na něm rozčiluje, nijak zvlášť intuitivní mi nepřijde. Na dost věci jsem si samozřejmě zvykla, ale nad některými mi zůstává i po letech rozum stát. Rozhodne se nekonalo žádné "jak zkusis iPhone, uz nechceš jinak".

Nový SE je fajn telefon, ale se shit displayem a fotakem. Za ty prachy nestojí. 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 01. října 2020 21:29

A vždycky mě pobaví, jak uživatele iPhonu staví svoje zkušenosti na srovnání s plečkama za trojku, popř. s tím, jak jim telefon s androidem fungoval tenkrát před pěti lety. Úplně nerelevantní.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 01. října 2020 21:33

Jj, ľudia s Androidom a oknami potrebujú minimálne základný kurz programovania v C, Jave, HTML.... No to nie je len tak :D

Offline 711990
Avatar
17124 příspěvků moje polička 01. října 2020 21:38

paktofonika a Python!a cely den jen neco nastavuju:D

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 01. října 2020 21:39

MP Meri no ani ne člověče, tuhle jsem se jen náhodně zeptala kamarádky která právě jede v "top" androidech kvůli foťáku, resp má ten "nejlepší foťák, co umí i telefonovat" jestli to nemá face id, tak prej ano ale musela ho vypnout, protože se při každém pohledu tel odemykal. pak tu párkrát někdo zmíní že si musí pustit antivir, vyčistit pamě't.. prostě takové drobnosti. jinak mě to vcelku nezajímá, jen že když chce někdo poradit jsou to obvykle věci, které by mě vůbec nenapadlo že je nutné řešit, já ani nevím kde to (dosaď cokoliv na co se lidi ptají když mají třeba nový) v telefonu mám

Offline Manuka
Avatar
404 příspěvků moje polička 01. října 2020 21:45

MP Meri vůbec nezpochybňuju!!! Netuším jak jsou na tom jiné značky telefonů v současné době. Ale je to jak s kabelkami, botami, šátky k nošení dětí, kosmetikou atd.... Když máš s něčím dobrou skušenost - proč bys měnila...