Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 20:10

Kokoska Soucítím. Já mám plány na celý září, jen k sousedům teda, ale držím si palce dost 

Online 999
Avatar
17585 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 20:29

Ounz Když už tady jedou žlučníky, prosím tě, jak je možné, že se mi čas od času stane, že mě hrozně vezme žlučník, ale na ultrazvuku nejsou vidět žádné kameny? Moje maminka má to samé, teď jsem s ní strávila den v nemocnici a nic nenašli. 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 20:35

999 no, těžko říct, takhle 'z oleje', ale jen kamenama to být nemusí, může tam být jen takový sediment, i když to by měli vidět a zánět akutní oni poznají taky, záleží kdy si na tom sonu byla..předchází nějaká dietní chyba? Málo piješ? Že dojde k zahuštění? Léky..

Online 999
Avatar
17585 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 20:41

Ounz Já mám teď spíš přesné informace ohledně mamky. Snědla půl nohy štrůdlu, pak si dala šopský salát. Bylo jí strašně, bolest pod pravými žebry, žlutý průjem... po 4 dnech jsem ji odvezla do nemocnice a ultrazvuk v pořádku, rentgen taky, krevní obraz jaký už prý dlouho neviděli :-). Dali jí kapacku na zavodněni a pustili ji domů. Proto jsem se ptala, jestli ten žlučník může bolet bez zánětu a kamenů.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 20:57

999 Žlučník bolí hlavně jakoby v tom úhlu pod sternem trochu doprava, ale tohle zní teda tak nějak jaterně a žlučníkově, ale asi by bylo lepší, kdyby se to nedejbože opakovalo, jet hned. Jinak teda pokud je vyšetřená a nic nenašli tak asi dobrý, vyvarovala bych se těch dietních chyb - třeba i šlupka od jabka, paprika sou spíš potraviny nevhodný. A asi to byla docela nálož a případná dehydratace..a předpokládám, že vyšetřili nejen žlučník, ale celý ty žlučový cesty..

Online 999
Avatar
17585 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 21:04

Ounz Vyšetrili fakt všechno. Mně se to taky stává, spíš bolest, pocit cihly v místě žlučníku a břicho jak v osmém měsíci. Nikdy nic nenašli.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 21:33

999 tak nezbývá než vypozorovat, co ti to dělá a to nejíst. Těeba cibule, česnek, ta paprika, obecně slupky, tuky..každej si najde to svý, no. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 21:38

999 tohle je moje celoživotní trauma. Že mě složité vyšetří a nenajdou nic.. jjá mám vždycky tak strašnou radost, kdy mi něco najdou! Jako že si vážně nevymyslim. Zavolat si sanitku? Smarja ne! Určitě by mi vynadali, že je mi málo, že jsem volala zbytečně.. Jako ještě se mi to nestalo, ale už mi párkrát vynadali, že jsem ji nevolal, ale stejně, stejně si příště řeknu, že to určitě není tak hrozný, že volat ji by byla neomalenost.

Nemít ty doktory tady vedle, bylo by to teď stejný. A stejně jsem upela přes 3 hodiny, než jsem jim zavolala. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 21:40

Ounz každý si najde švy. Po chlebíčky mi ještě zle nebylo, ale jogurt poranu mě úplně rozsekal.

Online 999
Avatar
17585 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 21:42

Dadoo Tohle má přesně moje maminka :-). Proto jsem ji přemlouvala 4 dny, že pojedeme do nemocnice a zase nic :-).

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 21:49

999 tak tomu naprosto rozumím.

Každého jiného bych tam dovlekla smykem (kromě manžela, bohužel, nedal se) ale jak jde o mě, není nic potřeba, já to zvládnu, vydržím, to přejde, přece nebudu obtěžovat s nějakou prkotinou

Offline JankaM
Avatar
2396 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 21:59

Stěžuju si na to, že jsem doteď nevěděla nic o žlučových kamenech atd. A teď se budu pozorovat kdy to přijde

Jinak přeji všem brzkou úlevu a vyřešení tohoto problému. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 22:16
Reakce na Ounz:

každá máme svůj kámen  

Offline Jimik
Avatar
příspěvků moje polička 03. srpna 2020 23:28
Reakce na Ounz:

999 no, těžko říct, takhle 'z oleje'

​Vím, že nejsem ve správném vlákně, ale tohle mě strašně tahá za oči. Správně to má být "z voleje", pochází to z anglického termínu volley, což je v míčových hrách zachycení a odehrání míče přímo ze vzduchu, bez dopadu na zem, tzn. bez zpracování míče, přeneseně, bez přípravy. Takový volejbal je po tomto jevu přímo pojmenovaný, nebo v tenisu, či fotbalu se to hojně používá. S olejem, jako takovým to nemá nic společného. Konec nevyžádané vsuvky. 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 23:59

Jimik hm, to moje byla ale slovní hříčka, nevadí :)

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 00:02
Reakce na continuity:

andulka01 žlučník zluč netvoří, je to jenom zásobárna. Jakmile se v něm kameny vytvoří a dělají problémy, je opravdu lepší jej vyndat. Ty komplikace můžou být značne, i život ohrožující. Naproti tomu se bez žlučníku dá žít docela dobře, spousta lidí nepotřebuje žádnou dietu. 

Žlučník se vyndáva celý vždy. Jakmile se v něm kameny tvoří, tak se vytvoří zas znova. Je to dost závislé taky geneticky, nejenom od toho, co člověk ji.  

No jo a pak je tu ta malá skupina lidí, kterým vyndání žlučníku totálně rozhasí organismus. jako třeba mě. Bohužel, pokud žlučník vyndavají do 30 let věku, tak pravděpodobnsot potíží i po vyndání je kolem 40 % - což mi bohužel jaksi před operací nikdo neřekl......

jako jo, si bych si ho nechala vyndat i tak, ale ten blahosklonný přístup (zejména lékařů) jak to přeci nic nezmená a žlučník není důležitý mě dost leze na nervy

P.S. Koliky podobné těm žlučníkovým mám jednou za čas doteď, znovu se vrátily rok po operaci a nikdo neví, čím to je, protože všechno je čisté

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 00:08

Ad žlučník. Muži zjistili žlučníkový kameny náhodou cca před 30ti lety. Nikdy neměl žádný potíže, jen když se vyjímečně přejedl třeba na nějaký oslavě, tak mu bylo těžko. Známej primář mu důrazně doporučil neoperovat a jednou za čas šutry kontroloval. No a před pár lety už pan primář odešel ke svým předkům. Nový doktor se zhrozil, že má kameny dlouho, postrašil mimo jiné rakovinou slinivky atd. Muž se nechal přemluvit a šel na operaci. A přesně od té doby mu začaly potíže, který do té doby nikdy neměl. Je naštvanej a lituje, že se nechal operovat.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 00:09
Reakce na nonemy:

. Mám žlučníkové kameny, hodně jsem si o tom nacetla ( napr knížku od doktorky, která se na to specializuje, nejsem doma, tak bohužel nevím název) a dokud to není akutní, tak si žlučník vyndat nenechám. Strašně se ten zákrok bagatelizuje, ve smyslu, ze plno lidí ho má vyndany, tak pak můžou jíst všechno. Není to pravda, i tací by měli držet celoživotní dietu. Ten žlučník není v těle pro nic za nic. Bez něj hrozí, ze se budou dělat kameny jinde, v cestách, což je ještě nebezpečnější. Samozřejmě na to půjdu, pokud to doktoři doporučí, ale ne jen proto, aby člověk nebyl omezený dietou.

Obecně to vypadá, že čím dříve se vyndá, tím větší je riziko problémů po zákroku (když sjem byla fakt zoufalá, našla jsem si studii, jak sjem psala, u lidí do 30 co jim vyndali žlučník je výskyt nespecifických problémů po operaci kolem 40%, ae to mi nikdo z doktorů před zákrokem neřekl...). Plus bohužel žlučník bývá prvním viníkem všeho, jakmile Vám najdou kameny, po jiné příčině nepátrají. No a průser je, když ty potíže přetrvají i po vyndání........

baltik 

Já se relativně nedávno dozvěděla, že existuje vyšetření, které prověřuje činnost žlučníku (nakolik je funkční). vědět to před operací, tak bych se po tom hodně pídial, abych vděla, jak je na tom.......

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 00:11

A666 přesně to píše i ta doktorka, která se na žlučník specializuje, ze se vyndani bagatelizuje a že má spousta lidí problémy i potom.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 00:25

A666 díky za info o vyšetření, to jsem nevěděla. Já se ptala doktora, co s tím, když jsem mela zachvat a zjistil mi kameny, co můžu a nemůžu jíst, co se s tím dá dělat... Řekl mi, ze vyndat celý žlučník (do té doby jsem si naivně myslela, ze jdou vyndat jen ty kameny) a jíst pry muzu všechno, ze to je stejně jedno. Taky přístup