Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 14:23

andulka01 Těžko, to je taková ta prima operace u které musíš spolupracovat. Mmch jsem neslyšela o nikom, komu by to tak dělali, třeba zjistili, že je lepší ho vyndat celý. Substituovat? Myslím, že máti nesubstituuje.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 14:24

A znáte tu metodu, jak se pije olivový olej s citronem a žlučník se nahřívá a pak z Vás ty kaménky vyjdou? Zkoušel to tu někdo?

Offline Kokoska
Avatar
28233 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 14:25

andulka01 babicka byla bez zlucniku i bez leku, dietu moc nedrzela, az pak cukrovkarskou. Akorat koreni omezila na kmin, sul a majoranku, ale klidne si dala smazeny rizek i kachnu.

Offline Aranel
Avatar
4494 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 14:32

Kokoska Taky mám takový dvě, léky "na žlučník" myslím neberou, jedí normálně střídmě všechno.

Offline continuity
Avatar
33561 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 14:38

Aranel moje matka i nestřídmě.

Babička vím, že brala febichol, ale ta měla kvůli vředům pryč i půlku žaludku, takže to trávení narušené hodne. A to se stravovala určitě víc dietně než máma. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 14:49
Reakce na Mirka:

A znáte tu metodu, jak se pije olivový olej s citronem a žlučník se nahřívá a pak z Vás ty kaménky vyjdou? Zkoušel to tu někdo?

 tyhle uzasny metody maji tu chybu, ze se muze stat kdyz z toho chytnes jenom zachvat, tak jeste vyvaznes dobre. 

Offline continuity
Avatar
33561 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 14:53

Mirka vykašlala bych se na to, jak se ty kameny začnou tvořit, fakt to může skončit špatně. Ta rizika jsou značná a některé příhody život ohrožující. 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 15:00

. Mám žlučníkové kameny, hodně jsem si o tom nacetla ( napr knížku od doktorky, která se na to specializuje, nejsem doma, tak bohužel nevím název) a dokud to není akutní, tak si žlučník vyndat nenechám. Strašně se ten zákrok bagatelizuje, ve smyslu, ze plno lidí ho má vyndany, tak pak můžou jíst všechno. Není to pravda, i tací by měli držet celoživotní dietu. Ten žlučník není v těle pro nic za nic. Bez něj hrozí, ze se budou dělat kameny jinde, v cestách, což je ještě nebezpečnější. Samozřejmě na to půjdu, pokud to doktoři doporučí, ale ne jen proto, aby člověk nebyl omezený dietou.

Offline baltik
Avatar
4425 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 17:12

nonemy diky za nazor. Ja jsem mela pred rokem zanet strev a u toho mi delali ruzna vysetreni a nasli prave zlucove kameny. Bolesti zlucniku jsem nikdy nemela. Doktor jen tak nonsalante poznamenal, ze se mam za par let ozvat, ze ho dame pryc, ze kdyz uz jsou tam kameny, tak uz stejne nefunguje. Zatim se mi teda nechce :(

A diky vsem, co o tom tady pisou, ja jsem za to nejak iracionalne stydela, ze si o mevsichni budou myslet, ze jim strasne, kdyz jsemsi uhnala kameny.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 17:51

baltik to sis neuhnala. Jak už tady padlo, jídlo je jen jedna z příčin, např ženy na to trpi víc, protože na to mají vliv i hormony, takže se dělají ve větší míře některým v těhotenství. nevím, jak to tvuj doktor myslel, ale funguje i s kameny. Pokud to není akutní, tak si ho nech. Někteří lidé mají kameny celý život, aniž by o tom věděli. Rizikové je, když tam je spousta drobných, takový ten písek, jak psala i dadoo. To může být nebezpečné, protože se ty drobné můžou dostat do cest, ucpat to tam a způsobit vazny zánět. Já jsem jeden zachvat měla a bylo to peklo. Dietou to udrzuji už několik let. Ale tchýni bylo špatně i po rohliku, to už taky není k žití a lepší bylo ho vyndat. 

Offline Karja
Avatar
35784 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 19:44

Skripla jsem si prst do dveri auta, utesuji se, ze kdyz to sem napisu, ulevi se mi!:-D

Offline Len
Avatar
2203 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 19:44

Karja 

Auau, foukám!

Offline Kokoska
Avatar
28233 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 19:50

Dalsi dovolena v píp! Ale to jsme tusili, ze Kaliningrad jako soucast Ruska nevyjde. Nabizeli nahradou Litvu, jenze autem, a to je pres Polsko vic nez 1000 km, to je den tam a den zpatky v haji. Jeste mame naplanovane Bulharsko ve druhe pulce zari, nejake odlehlejsi konciny smerem k tureckym hranicim, tak uvidime. Ovsem odskok do Edirne, na ktere jsem byla zvedava, taky nepujde.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 19:51

Ano, to je pravda, že žlučník má své opodstatnění, proč bychom ho taky jinak měli. Máma už měla záchvaty i po čaji, pravidelně prozvracela půlku noci a druhou půlku seděla v posteli podepřená polštáři. 

Mám problémy s množstvím vápníku v krvi a to se pak kameny se mohou udělat kdekoliv, nevím tedy jak ve žlučníku, ale určitě v ledvinách, i v očích se to někde může uložit.

Žlučník mě nezlobí, ale mám za sebou preventivně těch olivovocitronových procedur asi šest. Teď už jsem to tedy delší dobu nedělala.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 19:53

Karja auvajs, hlavně, že prsty vydržely.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 19:54

Kokoska soucítím. My bychom měli jet v druhé půlce srpna a zatím se to jen s..e.

Offline Kokoska
Avatar
28233 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 19:59

Mirka jo, to je to spravny slovo. Ze ctyr planovanych uz zbyva jen jedna. Uvazovali jsme nekam vyjet sami na par dni, ale nejak ani nemam moc naladu neco organizovat.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 20:03

Kokoska My jsme o jednu dovolenou přišli, další je v plánu od příští neděle. Při našem letošním štěstí si moc naděje nedělám.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 20:05

Kokoska soucitim,moc.

ja zrovna rikala,ze sem rada,ze je dovolena za nama a podarila se na jednicku.Bych mela nervy co bude.

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 20:08

baltik Záleží taky jak jsou ty 'kameny' velký, pokud spíš malý, vždycky je tu riziko spont odchodu kamínku ze žlučníku a pokud bys byla anatomicky 'příznivá' může dojít k ucpání vývodu ze slinivky a k akutní pankreatitidě a to nechceš. Klidně to může být prvním projevem dosud němého žlučníkového kamínku a další taky, ne všechny záněty se projevujou tou 'kolikou', jde o chronické draždění a jak už sem psala, v krajním případě z toho může být rakovina. Proto mají doktoří sklony, pokud o nich ví, je spíš odstranit. Záleží vždy ale na nálezu, konkrétním případu a určitě na tobě a doktorovi (to znamená - tím co ti tu píšu, tě rozhodně neposílám na operaci, jen doplňuji informace) 

Jinak já mám kameny v rodině, dědí se po přeslici (ty sklony, ale každá máme svůj kámen  ) a taky předstírám, že zatím dobrý, ale operace mě nemine, já už sem bohužel i tu koliku měla..