Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Jimik
Avatar
příspěvků moje polička 04. srpna 2020 06:49

Ounz Pak se omlouvám, že jsem neodhalila záměr

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 06:53

A666 diky, to je zajimava informace otom vysetreni funkcnosti zlucniku

u me teda teda taky, jak nasli ty kameny, tak se rozhodli, ze ten zanet strev byl z toho

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 07:20

Dadoo mám to stejně, taky k doktorům chodím jen s duší na jazyku.

Online letfenixa
Avatar
7990 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 08:37

Som rada, že tu píšete svoje žlčníkové skúsenosti, sa ma to, bohužiaľ, tiež týka, pred polrokom s obrovskými bolesťami, mi nenašli nič, teraz mám bolesti menšie, už tretí týždeň, na sono sa tak skoro nedostanem, sú dovolenky, a vidím, že ak tam niečo mať budem, môj obvodný mi dá jedinú odpoveď - operácia. Ešte sa chcem dostať na gastroenterológiu, lebo si myslím, že ak aj by mi niečo v žlčníku našli, nemusí to byť jediný problém.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 09:25
Reakce na nonemy:

A666 díky za info o vyšetření, to jsem nevěděla. Já se ptala doktora, co s tím, když jsem mela zachvat a zjistil mi kameny, co můžu a nemůžu jíst, co se s tím dá dělat... Řekl mi, ze vyndat celý žlučník (do té doby jsem si naivně myslela, ze jdou vyndat jen ty kameny) a jíst pry muzu všechno, ze to je stejně jedno. Taky přístup

​Jo, taky jsem se setkala se stejnym pristupem.... ja o tom vysetreni nic pdorobnejsiho nezjsitovala, pro me bylo pozde, ale setkala jsem se v diskuzi s lidma, kterym ho delali.....

baltik 

myslim, ze je to to vysetreni radionuklidy na konci tohoto clanku: https://www.lekari-online.cz/gastroenterologie/zakroky/vysetrovaci-metody-zlucniku-a-zlucovych-cest

tady info o metode: https://unm.lf1.cuni.cz/vysetreni/27.html

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 09:35

jinak me na tom vadi prave to, ze je to takova metoda pokus-omyl. Najdou kameny tak problemy musi byt urcite jen od toho a jestli to nakonec bylo jinak se zjisti vlastne az kdyz je zlucnik pryc a neda se to na nej svalit (a ja vim, ze kameny se mohou tvorit i nadale ve zlucovych cestach, jenze ja jsem z tohoto pohledu fakt cista). 

myslim si, ze kor u mladych lidi by bylo fajn provest i dalsi vysetreni pred operaci (minimalne u tech, kde neni rodinna historie zlucnikovych problemu v nizkem veku)...... protoze prave u nich byva problem s pretrvanim problemu.... Naopak u starsich lidi je zlucnik pravdepodobne fakt dobry odhad 

jinak jo, tohle tema me hodne trapi, ono kdyz jdete na operaci kvuli kolikam a po operaci se ty koliky po nejake dobe vrati (ale uz nevite, jak jim predchazet) a k tomu mate jeste problemy s travenim a hladem (ja vim, je to absurdni, ale ja citim hlad od operace v zadech a kdyz mam hlad, nemuzu usnout...), tak to jednoho holt dost ovlivni

Online Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 09:53

nonemy Je fakt, že kdyby ten žlučník nebyl k ničemu a mohl se klidně vyndávat, asi by nám ho příroda nevyráběla.

Musíme si najít příslušný díl Byl jednou jeden život a poučit se

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 10:36

nonemy Tenhle pristup jsem zatim zazila u lekaru vsude.

Online Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 10:40
Reakce na Mirka:

Karja auvajs, hlavně, že prsty vydržely.

​Prsty to vydrzely, ale ja malem ne:-D. To tak bolelo, dobry vedet, kdyby se to nedejboze stalo detem. Normalne jsem se z te bolesti pozvracela a myslim, ze jsem sebou nesekla jen diky tomu, ze jsem mela s sebou mimino:-D. Vecer jsem si samozrejme pobrecela, vzala paralen a sla spat s rukou v pytliku se zmrzlym celerem. Nechapu, jak jsem mohla porodit dve deti:-D. A pritom tam nic neni, sambo me strasil nejakou zlomeninou, kdyz me videl, ale myslim, ze mi nesleze ani nehet, ze jsem fakt slabej jedinec jenom:-D.

Online Amy_Mee
Avatar
109 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 10:48

Karja Soucítím, stalo se mi to loni. Přivřela jsem si do dveří auta palec pravé ruky. Abych ho z tama dostala, musela jsem si ty dveře zase otevřít, no hnus. Nehet se napřed tvářil, že ok, ale slezl. 

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 10:52

Karja Chudinko, tohle znam! Nikdy nezapomenu, jak mi jeden chlap pribouchl ruku do dveri ve vlaku. Bylo mi 8 let a jecela jsem jak sirena. Bolelo to uplne strasne, moje ruka vypadala jak koren zazvoru nekolik tydnu a mela zkazeny prazdniny v Jesenikach.

Online Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 10:53

Luna Desny, jako v osmi a jeste ne vlastni vinou! Jako matka bych ho zlikvidovala!

Online žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 10:55

Karja já si před časem pribouchla prsty dveřma od výtahu, bolelo to příšerně strašně moc a dlouho. Měla jsem druhej den jet na výlet a musela to zrušit, fakt jsem bolesti brečela, to nešlo vydržet.

A teď nedávno jsem si pricvakla prsty do popelnice celkem daleko od domova. Musela jsem jít žebrat do cukrárny, aby mě bez roušky pustili na WC a půjčili dezinfekci a dali naplast. Neměla jsem s sebou nic než klíče, ani blbej papirovej kapesník. 

Online Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 11:00

žluťásek To je desny, muzu bejt jeste rada:-D.

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 11:03

Skříplé prsty, brr! Tlapkám všechny.

A moje stížnost; jsme na horách a už druhý den, tj. celou dobu naší přítomnosti zde, leje jak z konve. Včera odpoledne byla chvíli dešťová pauza, tak jsme sjeli do Kašperk a tam bylo boží dopuštění - hlava na hlavě, hospody vyjezené, sámoška vybrakovaná. Čuměli jsme jak puci. Dneska jsem měla v plánu Velhartice, ale bojím se, že budou davy i tam. A taky je tu zima, málo borůvek, houby jen přestárlé,..... Jediné plus (a velké) je nové hříbě.

Online Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 11:25

Aaaaaaaaa!!!

Karja Hrozný je, jak je člověk bolestí v šoku a dlouho trvá, než si uvědomí, že má ty dveře otevřít nebo co vůbec dělat, na kterou stranu pohnout, aby si to nezhoršil... No nějaký jiný téma tam nemáte??

Offline dzizisketa
Avatar
7466 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 11:41

brrr

JJeee, tak tam pozdravuj, vzpomínám se slzou v oku! Od zítřka by se mělo počasí zlepšovat. 

Offline andulka01
Avatar
10707 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 11:47

Karja Teda ale fuj, soucítím velmi.
Já v dávnověku přivřela prsty do dveří auta dceři mého přítele. Ona nic, měla malé prstíky, normálně se jen stlačily těsněním, ani ji to nebolelo, jen se lekla. Ale já při představě co se mohlo stát byla zelená ještě druhej den.

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 11:56

Karja ou, tlapkam. Take jsem si pred nekolika lety privrela nehet do balkonovych dveri, bolesti jsem zacala kolabovat. Nehet cerny a kdyz jsem zavolala na chiru co mam s tim delat (na rtg zlomenina neprokazana), poradili mi propichnout ho jehlou a vymacknout par kapek krve. Tak jsem o to pozadala nejstatecnejsi sestricku na oddeleni, a normalne to nebolelo a ulevilo se mi... Ale tedy fuj to bylo, nehet pak slezl, luzko se nastesti neposkodilo a zustalo to bez nasledku. 

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 11:59

To byla moje noční můra, že já nebo někdo jiný, přivře někam prstíky dětem.

Před časem klábosila kámoška s řidičem dodávky a osazenstvo auta zavřelo ty druhé, posunovací dveře. Dodávka stála z kopce a kámošce, která se držela toho sloupku mezi dveřmi, to rozdrtilo záprstí.