Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 24. února 2020 13:07

barbucha 
Oba si mne postavili na kobereček

to jak zle mi vyčinili

 nedal jsem si za rámeček

Z nevěry nedělám závěry

mrzí mne že jsem u nich

pozbyl důvěry

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. února 2020 13:10

barbucha Tak asi mam na mysli to, ze anglicky by mel mluvit a hlavne ve svym zajmu kazdej zejo

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 24. února 2020 13:14

Mutziputzi 

V tom vůbec nejsme ve sporu, ba právě naopak.

Ale tady byla původně řeč o tom, že neni nic divnýho když na tebe doma spustí anglicky gastarbajtr, kterej konverzace v místním jazyce není schopnej. To se teda připojuju k mírnýmu údivu

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. února 2020 13:17

barbucha No ale to je prave to co si myslim, ze jednou bude normalni

Offline Karja
Avatar
35805 příspěvků moje polička 24. února 2020 13:21

Zina Ja naposledy v nemocnici taky byla v peci cizince a musim rict, ze jsem pak doma hodne premyslela o tom, zda jsme si dobre rozumeli a zda bych se s Cechem nedomluvila na necem jinym. No pozdeji se ukazalo, ze nedomluvila, dopadlo by to stejne, ale ten cervik tam hlodal a ukazalo se, ze mi doktor ani moc dobre nerozumel. Je to takovy osemetny no.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 24. února 2020 13:35

Mutziputzi 

Myslíš jen u nás nebo tak nějak globálně? (už vidim jak Němci, Francouzi, Španělé, Italové... a nakonec i ty Skandinávci - jinak angličtinou vládnoucí zcela perfektně, s radostí a ochotně konverzují ve své oblíbené kavárně s obsluhou jiným jazykem než tím svým jo a v Rusku, jsem zapomněla )

Offline stes
Avatar
7340 příspěvků moje polička 24. února 2020 13:37

barbucha copak v kavárně, ale v nemocnici...

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 24. února 2020 13:40

Karja ve zdravotnictvi je to hodne blby.ja se naucila tryskem nemcinu kdyz sem se ocitla v nemecky nemocnici.

Ale bylo to tam super,doktor mi na obrazku ukazoval co mi budou operovat a vubec byla snaha se domluvit.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. února 2020 13:40

barbucha No, to vis, moje babicka si taky leccos neumi predstavit

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 24. února 2020 13:51
Reakce na Sweet Potato:

barbucha 
Oba si mne postavili na kobereček

to jak zle mi vyčinili

 nedal jsem si za rámeček

Z nevěry nedělám závěry

mrzí mne že jsem u nich

pozbyl důvěry

 jejda, není to strejda!

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 24. února 2020 13:53

Mně teda obsluha, co neumí česky, vůbec nevadí, naopak, ráda vidím, když v indické restauraci dělá fakt Ind. Navíc tam bývá někdo, kdo se nějak domluví i česky pro ty, co to v angličtině nezvládnou. A ruce nohy to jisti vzdy. Problém te vídeňské servirky vidim spíš v přístupu. Ale kde je snaha,tam to jde.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 24. února 2020 13:56

Ava tak inda v indicke restauraci jsem zminila ja ze by mi to taky prislo fajn, ale objednat si sachertorte ve vidni predpokladam v nemcine.. a domluvit si operaci kolene bych prosila materstinou (na obou stranach!)

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 24. února 2020 14:01

viktorka_od splavu ja o něm nemluvím v souvislosti s tebou,ale z mých zkušeností je to asi nejčastější případ v Brne, někdy teda vietnamci ještě a cernosky na Petrove. Sacher si klidne objednam tim,ze na nej ukážu v lístku,když obsluha bude milá a slušná. 

Zdravotnictví je jiná věc. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 24. února 2020 14:03

OliveOyl Františko, ty máš boty úplně jak on!

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 24. února 2020 14:04

viktorka_od splavu tu mateřštinu na obou stranách nechápu? 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 24. února 2020 14:30
Reakce na Mutziputzi:

barbucha No, to vis, moje babicka si taky leccos neumi predstavit

​Zjevně má víc rozumu než kdekterá mladice

Ty velký národy si na svůj jazyk potrpěj, proti tomu jsou naši buditelé (o "vlastencích" nemluvě) skoro amatéři... 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 24. února 2020 14:35

Ounz no kdyz mi to ten lekar bude vysvetlovat, rada bych aby se vyjadroval ve sve materstine, ev v jazyce v kterem tu medicinu vystudoval

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 24. února 2020 14:36

tak na svůj jazyk si klidně potrpme i my, na tom není nic špatného, naopak - ale nikterak mu neuškodí to, co píše mutzi, taky si myslím, že v rámci stále větší globalizace je to nevyhnutelné a ne nutně špatné.... 

souhlasím i s tím, co tady padlo, že to je spíš o přístupu, než o jazyku jako takovém...

zdravotnictví je jasné, ale tam to myslím nikdo nerozporoval, že je potřeba se s jistotou domluvit (na češtině jako mateřštině na straně zdravotníků ovšem netrvám:-)

Offline Pinot Noir
Avatar
24434 příspěvků moje polička 24. února 2020 14:37

viktorka_od splavu Jakože teda doktoři cizinci jsou špatně, jo? Tak abys v dohledné vůbec měla k jakým chodit.

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 24. února 2020 14:37

viktorka_od splavu no já nechápala ty obě strany.