Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. února 2020 22:19

viktorka_od splavu Ale ty bys mela rebelsky nutkani mu dat po kamosovi i prijmeni, zejo!

Online Karja
Avatar
35506 příspěvků moje polička 23. února 2020 22:23

viktorka_od splavu Tak on ma zas jmeno v top 10, takze je to fakt jen shoda. A rozhodne bych neublizovala svym nejblizsim, ale uvazovat, co si kdo rekne, tak to uz s nima bohuzel hraju tu hru - aby si lidi nerekli.

Online Karja
Avatar
35506 příspěvků moje polička 23. února 2020 22:26

Takze jako u nas je zase cina a vitr jako blazen, zitra jedu s detmi skrze lesy k doktorum, plus u nas vzdycky pri tehle cinach nejde dost dlouho elektrina (den je jeste dobra mira)....super!!! Tady by zhynul I koronavir, zasoby netreba.

Online viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 23. února 2020 22:34

Karja vzpomínám jak neuvěřitelný pro mě bylo, že se kolegyně s dítětem v zimě prostě k tomu lékaři nedostala.. jednadvacátý století, civilizace, a vono prd. stačí když trochu sněží a k tomu fouká.. nebo jenom fouká. se tam držte, zas až bude ve městech zle (nepude plyn, elektrika, voda..) budem prchat k vám s kamnama a studnama:-))

Online Karja
Avatar
35506 příspěvků moje polička 23. února 2020 22:56

viktorka_od splavu No od ty doby, co tu pred dvema lety nesel tri dny proud, uz je mi ouzku pri kazdym zafouknuti!

Offline MP Marge
Avatar
5642 příspěvků moje polička 23. února 2020 23:01

dzizisketa ano, díky, pochopilas mě

​Ja jsem to taky tak pochopila!!! 

Offline RoSa
Avatar
8065 příspěvků moje polička 23. února 2020 23:58

Karja hele, jedna známá z Vysočiny tuhle jeli po tý Sabine-vichřici na pohřeb a brali si s sebou do auta motorovou pilu - jsem se tomu nejdřív zasmála, ale zas když jedeš na pevnej čas...

Online Karja
Avatar
35506 příspěvků moje polička 24. února 2020 01:44

RoSa Super tip na zitra!

Online viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 24. února 2020 06:31

MP Marge u tebe s tim pocitam automaticky!:-)

Offline MP Marge
Avatar
5642 příspěvků moje polička 24. února 2020 06:38
Offline razorblade
Avatar
8129 příspěvků moje polička 24. února 2020 08:00

Ounz jinx pokecat si s mistnima jejich jazykem je super a nabijejici, dokud neprijedte do Vidne, nesednete si do restaurace a na vasi objednavku se od servirky dockate jen otravenyho vyrazu a "english! I do not speak german." Ja se tehdy nezvedla a neodesla jen proto, ze jsem byla desne utahana a hladova. Ani jsem se s ni nedohadovala, protoze by mi na ten snitzl jeste byla schopna plivnout.

Offline baltik
Avatar
4410 příspěvků moje polička 24. února 2020 08:00

razorbladea nebyla to slovenka/ceska? :)

Online Ounz
Avatar
19778 příspěvků moje polička 24. února 2020 08:03

razorblade hezký

Offline Sweet Potato
Avatar
34714 příspěvků moje polička 24. února 2020 08:03

razorblade To je čím dál častější. Ať ve Vídni, v Praze nebo v Římě. A to buď ráda aspoň za tu angličtinu.

Offline razorblade
Avatar
8129 příspěvků moje polička 24. února 2020 08:03

baltik To asi ne, nejaka misenka nejspis, mela trochu sikmy oci, ale nedokazala jsem si ji zaradit. Ve Vidni v kavarnach a restauracich dela hodne balkancu, s tema neni komunikace v nemcine vubec problem. Proto me tahle holka neprijemne prekvapila...

Offline razorblade
Avatar
8129 příspěvků moje polička 24. února 2020 08:09

Sweet Potato Mne to dost vadi, protoze se umim vzit do nejakejch starsich lidi, kteri si vyrazi do mesta na kafe a  oni po nich budou chtit anglictinu u nich doma? Jednou kdyz jdu nekam pracovat, mela bych aspon zakladne ovladat jejich jazyk. (To jsem zazila treba v Berline na nadrazi, kde v tech ruznejch stankach a pekarnach delali nejspis ucastnici nejake z nedavnych migracnich vln a byt mel jeden kluk nemcinu dost spatnou, snazil se a hodne. Vlastne ta videnska holka je moje jedina spatna zkusenost v tomhle smeru...)

Online Friga
Avatar
1548 příspěvků moje polička 24. února 2020 10:25

Stezuju si, ze jsem za tuhle zimu uz potreti nemocna. Pokazde samy prubeh, bolest v krku a pak ryma, ktera tlaci v usich. Teplota zadna nebo jen trochu, ale jsem prejeta jak parnim valcem, soustredit se na nic poradne nejde, ale tak unavena, ze bych poradne spala, nejsem. 

Offline stes
Avatar
7214 příspěvků moje polička 24. února 2020 10:41
Reakce na razorblade:

Sweet Potato Mne to dost vadi, protoze se umim vzit do nejakejch starsich lidi, kteri si vyrazi do mesta na kafe a  oni po nich budou chtit anglictinu u nich doma? Jednou kdyz jdu nekam pracovat, mela bych aspon zakladne ovladat jejich jazyk. (To jsem zazila treba v Berline na nadrazi, kde v tech ruznejch stankach a pekarnach delali nejspis ucastnici nejake z nedavnych migracnich vln a byt mel jeden kluk nemcinu dost spatnou, snazil se a hodne. Vlastne ta videnska holka je moje jedina spatna zkusenost v tomhle smeru...)

​Mně to vadí hodně, už z principu. A mimo jiné třeba právě pro ten důvod, co uvádíš. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. února 2020 10:45
Reakce na razorblade:

Ounz jinx pokecat si s mistnima jejich jazykem je super a nabijejici, dokud neprijedte do Vidne, nesednete si do restaurace a na vasi objednavku se od servirky dockate jen otravenyho vyrazu a "english! I do not speak german." Ja se tehdy nezvedla a neodesla jen proto, ze jsem byla desne utahana a hladova. Ani jsem se s ni nedohadovala, protoze by mi na ten snitzl jeste byla schopna plivnout.

​Mně na tom vadí jen to, že to řekla neuctivě, jinak na tom nevidim nic strašnýho.

Offline Zina
Avatar
5815 příspěvků moje polička 24. února 2020 10:53

Mně to, že obsluha nemluví česky, vadí tady, nejvíc na to narážím v indických restauracích. Nevím, aj kje to teď, ale kdysi platilo nařízení, že pokud cizinec pracoval na pozici, kde musel interagvat se zákazníky, tak musel mít zkoušku z jazyka. Nevím, jestli to už neplatí, nebo jestli se na tom jenom nedbá, ale z principu mě docela štve, když se o tu komunikaci v češtině ani nepokoušejí.