Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 24. února 2020 19:59
Reakce na barbucha:

stes 

No nevim, třeba by ji nakonec přesvědčili 

Ale jako chápu, obojí je klasika  jen jsem si u tý scénky původně představila jak ji asi budou spíš prosit na kolenou, aby to nikomu neřikala... kristepane taková vostuda!

​jak jsem četla tvůj příspěvek a přemýšlela rychleji než četla, tak jsem si myslela, že napíšeš: ...prosit na kolenou, aby... se k nim přidala

Offline Ounz
Avatar
19848 příspěvků moje polička 24. února 2020 20:16

viktorka_od splavu no prostě mateřština, moje je třeba čeština a domlouvat operaci můžu s Vietnamcem, jehož mateřstinu neovládam. Já sem nepochopila, že vyjadřuješ nelibost. Zeptala semse proto, jak si tu větu myslela konkretně, jinak číst umim. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 24. února 2020 20:18

viktorka_od splavu No a nebolo by jednoduchšie to napísať rovno jednou vetou? 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 24. února 2020 20:21

paktofonika no já myslím že jsem to jednoduše jednou větou napsala - chci se s lékařem domlouvat svou mateřštinou - na obou stranách. pro mě to jednoznačně znamená, že naše řeč dohovoru bude čeština. líp to neumím:-)Ounz to bys se ale s ním moc nedomluvila, nebo co myslíš, jak by to dopadlo, když budeš mluvit česky a on vietnamsky, tak na čem se asi dohodnete?

Offline Ounz
Avatar
19848 příspěvků moje polička 24. února 2020 20:23

viktorka_od splavu Ježiš, já nebudu. To ty si v původníp příspěvku požadovala mateřštinu na obou stranách, já ne. Proto se tě ptam jak to myslíš, panč je to strašná pitomost. Jestlis myslela SVOU materštinu, mělas to napsat. Čti to po sobě jo? 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 24. února 2020 20:26

Ounz no tak já mluvím česky, furt ještě.. takže chci mluvit mateřštinou= chci mluvit svou mateřštinou, to jsem fakt netušila že je nutný specifikovat, čí jiný než můj je můj mateřský jazyk?

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 24. února 2020 20:28

viktorka_od splavu neches se prestat ztrapnovat? to je az smutne, toto. 

Offline Ounz
Avatar
19848 příspěvků moje polička 24. února 2020 20:32

viktorka_od splavu Je to nutný. Vyjadřovat se přesně. Myšlenky to fakt nečtu. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. února 2020 20:32

viktorka_od splavu boze lepsi napsat ze neumis jinou reci kvaknout a zijes v presvedceni ze ukrajinec je povl nez toto

Offline Garfie
Avatar
24010 příspěvků moje polička 24. února 2020 20:46

viktorka_od splavu No ono to tak právě vůbec nevyznělo, ty jsi nenapsala, že tvou mateřštinou, ale jen mateřštinou, proto to všechny zmátlo. Jinak zorvna ta moje kamarádka Mongolka, kterou jsem tu dneska zmiňovala, vystudovala medicínu v češtině. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 24. února 2020 20:51

Garfie tak to se tedy omlouvám za zmatení jazyků:-) kamarádka je teda dobrá! 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 24. února 2020 20:51

Ounz no tak já mluvím česky, furt ještě.. takže chci mluvit mateřštinou= chci mluvit svou mateřštinou, to jsem fakt netušila že je nutný specifikovat, čí jiný než můj je můj mateřský jazyk?

​Hele ale materstina na obou stranach, jak jsi psala, fakt nutne neznamena cestinu na obou stranach, takze jak pise Ounz privlastnovaci zajmena je treba pouzit...;)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 24. února 2020 20:52

nolita pokusím se polepšit

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 24. února 2020 21:27

viktorka_od splavu teda ty dneska zase perlíš..

Offline brrr
Avatar
10047 příspěvků moje polička 24. února 2020 21:51
Offline brrr
Avatar
10047 příspěvků moje polička 24. února 2020 21:51
Offline Kokoska
Avatar
28381 příspěvků moje polička 24. února 2020 22:14
Reakce na razorblade:

Sweet Potato Mne to dost vadi, protoze se umim vzit do nejakejch starsich lidi, kteri si vyrazi do mesta na kafe a  oni po nich budou chtit anglictinu u nich doma? Jednou kdyz jdu nekam pracovat, mela bych aspon zakladne ovladat jejich jazyk. (To jsem zazila treba v Berline na nadrazi, kde v tech ruznejch stankach a pekarnach delali nejspis ucastnici nejake z nedavnych migracnich vln a byt mel jeden kluk nemcinu dost spatnou, snazil se a hodne. Vlastne ta videnska holka je moje jedina spatna zkusenost v tomhle smeru...)

​Docitam zpetne - na nas mluvili anglicky v prazsky restauraci. Patrila teda k mezinarodnimu hotelu, ale i tak mi to prislo divny. Kdyz nas u vstupu vitala slecna anglicky, rikala jsem si ok, je zvykla na cizince, a cekala jsem, ze po ceskem pozdravu prejde na cestinu. Ani nahodou. Ze tri lidi obsluhy, se kteryma jsme prisli do styku u stolu, mluvil cesky jeden. Jako nam nedelalo problem s nima mluvit anglicky, jen trochu divnej pocit to byl.

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 24. února 2020 22:25

Teda narovinu, když obsluha v pražský kavárně s českým názvem mluvila jen anglicky, vůbec se mi to nelíbilo. Mně úplně stačí, že si připadám jako kráva nevzdělaná v cizině (s tou svojí zasmolenou anglinou samouka). 

Offline Karja
Avatar
35947 příspěvků moje polička 24. února 2020 23:18

Gellnerova Asi tak no!:-D Ale aspon budu sedet doma, ma to svoje vyhody;-).

Offline stes
Avatar
7383 příspěvků moje polička 25. února 2020 07:28

Kokoska Gellnerova Mně to teda vadí, ač AJ mluvím. Nechci se doma začít chovat jako Stašová na letišti v Ruzyni :-)...