Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 20:10

dnes jsem byla na pohřbu a řeč o mrtvém byla nejvíc wtf, co jsem kdy na pohřbu zažila. jeden kolega, co tam taky byl, říkal, že už jen chybělo, aby osoba, která to unylým sladkým hlasem četla, na konci prohlásila něco jako čest práci, soudruzi. nechci nějak vypisovat podrobnosti, ale skoro celé to byly nějaké kydy o mzdě a pořád se to točilo kolem peněz. k tomu mrtvému to naprosto nesedělo a strašně by mě zajímalo, kdo něco takového vyplodil. v šoku z toho bylo víc lidí. úplně to tak nějak pošpinilo pohřeb oblíbeného a hodného člověka.

Offline stes
Avatar
7393 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 10:24

Jiná Realita to je smutný...a vytahovat peníze ve smuteční řeči je hrozný 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 12:18

stes no jako já jsem to vůbec nějak nepochopila, pozastavovali se i příbuzní. celá ta řeč byla o penězích. vždycky to začalo třeba jako "měl moc rád děti a tak pořádal dětské dny" a pak to pokračovalo ve stylu - sice se tam moc peněz nevybralo, ale i to málo pak darovali školce nebo škole. nebo třeba "celý život pomáhal na zabijačkách" a pokračovalo to "ale nikdy za to peníze nechtěl". prostě úplně cokoli bylo vždycky doplněno tím, jak na peníze nehleděl, peníze nechtěl, všecko dělal zadarmo, nikdo mu moc peněz nedal, peníze rozdával, i to málo peněz, co získal, taky rozdával....jako takhle napsané to asi nevynikne, ale tak to vyznělo fakt hnusně. i k jeho zaměstnavateli, kde padlo něco ve smyslu, že sám na peníze nehleděl, ale vždy se bil za platy ostatních, což podáno tím stylem vyznělo, že jeho zaměstnavatel nikomu neplatil, pokud se tento člověk nebil za mzdy, a hlavně že asi neplatil jemu, ale mu to nevadilo, protože byl skromný. což by bylo na pohřební řeči wtf i kdyby to byla pravda, přičemž navíc opravdu nebyla. přišlo mi, že si pisatel té řeči takhle chtěl nějak snad vyřídit účty nebo nevím. (nepsala to rodina mrtvého)

Offline Sweet Potato
Avatar
34888 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 12:28

Jiná Realita Když to takhle vysvětluješ, působí to, že to asi bylo myšleno dobře, ale vyznělo blbě

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 17:46

Jdu si ulevit. Během dvou dní se mi dvakrát stalo, že mi nešlo zaplatit v obchodě kartou (a to ani po zadání pinu). Už jsem si říkala, co mám s kartou, limit jsem jistě nepřekročila ... Pro kontrolu jsem se stavila pro pár drobností v Bille a tam už karta fungovala. Tak nevím, no.

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 17:51

whiskas jestli to nemůže být nějakým přetížením sítí, mně se to stalo taky, vím, že mám na kartě peníze, ale zaplatit nešlo - měli starý pinpad, tak jestli třeba teď před Vánoci, jak lidi nakupují jak zjednaní, třeba ty starý verky nestíhají připojení, kdoví. V jednom nákupním areálu mi v jednom obchodě placení šlo bez problémů, v GrandMoravii nadvakrát a už jsem myslela, že to máslo a sýry budu muset vrátit, protože v hotovosti jsem u sebe měla asi osm korun a manžel se svou kartou už odešel do auta. No nakonec to napotřetí prošlo...

Online Gatita
Avatar
7176 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 17:55

whiskas stane se, muzou mit i neco s terminalem.

Mne se zas pravidelne stava, ze jdu do lekarny nebo nekam udelat cilene vetsi nakup s tim, ze pouziju svou benefit kartu. Prihodim tam hromadu zbytnych veci, predrazene kosmetiky, milion zubnich kartacku do zasoby...a pak bud zjistim, ze jsem zapomnela pin nebo ze jsem si na tu kartu neprevedla ty benefity a musim to zaplatit normalne...

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 20:02

Torrah Gatita Díky za sdílení informací. Tak nějak to asi bude, protože jsem si byla jistá, že limit jsem rozhodně nepřekročila. Naštěstí jsem měla hotovost.  

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 20:04

Gatita Jak jsem byla vytočená, tak jsem v druhém případě zkusila jinou kartu a spletla pin, takže to logicky taky neprošlo .

Online Potrefenáhusa
Avatar
33842 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 20:06

whiskas Mne tenhle tejden neslo zaplatit kartou on-line a dneska oběd v jídelně. To se teda naponekolikaty nastesti povedlo 

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 20:08

Potrefenáhusa Aha, tak vidím, že je to v tomto období běžná věc. Zahlcené terminály ... jsem tedy v klidu. Jen se asi vybavím hotovostí, pro jistotu.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 22:34

whiskas mě dnes dokonce varovaly samy prodavačky, že se jim to stává.

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6134 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 22:39

No mne pravidelne v Bille nefungujou NFC platby. V jinym obchode se mi nestalo, v ty Bille je to fakt 50:50.

Offline Klara
Avatar
475 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 22:48

Lama_z_Lana tak v 50% mi nejde platit v albertu kartou bezkontaktně, jinde taky v pohodě :D

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 23:20

whiskas 

Jsem někde zaslechla... že se přecházelo na nějakej novej systém nebo co Taky se mi stalo, myslím snad v DM, že najednou bezkontakt neprošel - a vypadala jsem jak socka: transakce zamítnuta! Musela jsem kartu strčit do toho terminálu jak kdysi, a pak to šlo. Je to chyba těch obchodů prostě, nemaj to aktualizovaný.

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 23:57

barbucha To jsem také zaslechla, ale tohle je nějaký obšírnější problém (zřejmě přetížení sítě), protože mně karta neprošla ani po klasickém zasunutí a zadání pinu (správného ).

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 14. prosince 2019 00:04

barbucha whiskas Taky se mi to před čtrnácti dny stalo - poprvý v životě. Až jsem se v první chvíli lekla, že mi někdo vybral účet . A shodou okolností teda taky v DM, ale to je v tom nejspíš nevinně, protože tam jsem po neúspěšný transakci vytáhla druhou kartu a tu to vzalo v pohodě bezkontaktně, kdežto tou inkriminovanou jsem pak  zkusila bezkontaktně platit ještě v dalším obchodě a taky to nešlo. Ale to už jsem nebyla v takový panice, takže jsem si vzpomněla, že tuším zrovna tady kdysi někdo psal, že je dobrý tu kartu občas normálně zasunout do terminálu a zadat PIN - a od tý doby zase šlape jako hodinky, i do déemka jsem si s ní znova troufla a už se chovala ctnostně.

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 14. prosince 2019 11:37

Sem si samozřejmě pořídila to andělské mlácení ... a vypálila si s ním díru do dřevěného stolu. Ovce a ještě blbááááá  

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 14. prosince 2019 12:11

MP Meri cítím se za to odpovědná!

Offline Catherinne
Avatar
9887 příspěvků moje polička 14. prosince 2019 15:18