Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 27. května 2019 16:36

Potrefenáhusa Taky můžete udělat východ z koupelny, když už je rozbouraná  

Hele, ale vážně myslím, že to stojí za to. Zkuste se poradit třeba s nějakým architektem, třeba vám vymyslí šikovný řešení. Neříkalas, že máte nějaký kamarády? 

Jiná Realita Já to okno nad linkou vyřešila jako posuvný, museli jsme ho dělat nově, tak jsem se inspirovala v Japonsku, kde naše klasicky otevírací okna vůbec nemají a je to super!! (linka pod ním ještě pořád není, ale už se těším)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33683 příspěvků moje polička 27. května 2019 16:38

Garfie ale to bysme si nepomohli, koupelna je na druhou stranu a ještě o jedno patro výš :-)))

jako konzultovat bysme mohli, ale teď aktuálně to dělat stejně nebudeme, ani za rok myslim

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 27. května 2019 16:44

Potrefenáhusa ale můžete o tom přemýšlet a snít

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 27. května 2019 16:51
Reakce na Jiná Realita:

Potrefenáhusa těžko říct, netuším, jak to u vás vypadá, ale já před sebou vidím třeba něco takového (prosím nesmát! ), pohledově částečně odstíněného od sousedů. je to rychlonáčrt, jednoduchá dřevěná terasa na pilířích, schody vpravo, dveře, to vlevo je přesah střechy a třeba tyčkové zastínění, nebo nějaká popínavka (to jsou ty tečky, nemám nic barevného:D ).

jako - náročné nepochybně, levné moc ne, možná i zbytečné, jen jsem psala, že je to prostě příjemný. 

​neco podobnyho maji ti nasi sousede, jenze jeste tam kde mas nakreslene schody dolu jsou v tom miste schody nahoru ze sklepa na zahradu. takze je to zatocene aby se oboji vesly a teraska tim padem mensi. ale i tak super

Online Tak Betty
Avatar
4976 příspěvků moje polička 27. května 2019 16:59

Říká se "kdo má chalupu má pr..l v kalupu".

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 27. května 2019 19:47
Reakce na Potrefenáhusa:

viktorka_od splavu a jak jste to udělali? Místo okna francouzský a od něj schody?

mně by se líbilo tohle (což je samozřejmě úplně mimo, náš je celkem ošklivej částečne funkcionalistickej zcela jednoduchej dvojdomek)

​tohle je nadhera, nadhera... popr. mam variantu na rimske strese  takove fr. okno z pokoje, satna plna fendiho a Navona na dohled by me neurazilo

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. května 2019 19:53

jinx z praktického hlediska mě zajímá, kdo jim to na té střeše zalívá jako krásný to nepochybně je, ale kdo má doma hodně kytek v květináčích na dvoře a zažil loňské léto (a v římě mnohem hůř), tak ví, že uzalívat a uhlídat to je masakr.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33683 příspěvků moje polička 27. května 2019 19:57

Jiná Realita huš, škarohlíde!!!!!

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. května 2019 20:01

Potrefenáhusa njn

vysaď si na zahrádku a povíme si na podzim ne, vážně, já jsem loni trávila ráno i večer vždycky tak 30 minut zaléváním. hlavně durmany, to je peklo, ty vadly před očima.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 27. května 2019 20:03

Jiná Realita oni nebudou debilove, neboj  

Offline dorota
Avatar
848 příspěvků moje polička 27. května 2019 20:03
Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 27. května 2019 20:03

Potrefenáhusa pekne, coz? 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. května 2019 20:05

jinx tak to jsem snad neřekla, ale musí mít služku nebo moc času a někoho, kdo se jim o stará, když jedou na dovolenou. stačí na den.

lidi si často neumí představit, kolik práce se za tím skrývá.

Online Karja
Avatar
35806 příspěvků moje polička 27. května 2019 20:09

Jiná Realita A tak nekdo to ma jako konicek a relax, moje mama taky lita s konvi furt, a jako kocha se a odpociva u toho;-). Kdyz nestihala, tak zrusila zeleninove zahonky, proste aby zustal konicek konickem a nestal se, opruzem. To tchyne pestuje vsechno, aby jen neustale rikala, jak musi makat na zahrade. No tak bych si nesazela cibuli, kdyz za tim vidim jen praci a povinnosti.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 27. května 2019 20:09

Jiná Realita jak píše jinx... si tam nedám něco co musím co 12 hodin zalívat, šmankute. btw mně se omylem v takovém ani ne květináči, prostě nádobě, malé a bez odtoku, zachytilo semínko šalvěje a rostlo to tři roky prakticky uplně samo než to teda letos zmrzlo, páč jsem se na to vyflajzla úplně, loni jsem to dala aspoň pod schody (venku). levandule, rozmarýn a hafo dalšího plevele ti vydrží nehledě na to, že můžeš využít nějaký moderní vymoženosti k tomu

Offline Kokoska
Avatar
28258 příspěvků moje polička 27. května 2019 20:10

Jiná Realita tak zas tam třeba mají rostliny odpovídající podnebí, nějaké suchomilné byliny dokážou pár dní přežít. Ty stráně v Řecku porostlé tymiánem a kdoví čím taky nikdo nechodí zalejvat a ještě z toho včely udělaj exkluzivní med. 

Offline Kokoska
Avatar
28258 příspěvků moje polička 27. května 2019 20:11

viktorka_od splavu Jo, šalvěj a rozmarýn, to roste leckde v subtropech divoce a nezalívá to nikdo!

Hele, suchej sicilskej kotár a rozmarýn byl vysokej do pasu.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. května 2019 20:14

viktorka_od splavu na té fotce některé květináče nemají ani "podtác". nemají tam kaktusy. dokonce bych řekla, že něco z toho jsou kapradiny. to musíš ve třiceti ve stínu zalívat aspoň jednou denně.

klidně to můžou mít jako koníčka, já to nijak nevyvracím. jen mám dojem, že jinx nemá ambice trávit dny péči o milion kytek které sice vypadají bombasticky, ale musí to prostě být koníček.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 27. května 2019 20:23

ja to dal nekomentuji, JR je proste problem, kam se podiva, ja se raduji, ona resi, obe jsme spoko :D

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33683 příspěvků moje polička 27. května 2019 20:27

jinx krásný moc

Jiná Realita to by byly debilní 3/4 Říma, Lisabonu.....navrch ta zeleň dělá v těch městech mnohem lepší klima, asi vědí, proč to dělaj

a i díky blízkému moři mi tam vždycky přišlo tak trochu čerstvějc

jinak mi to na zalejvání nijak monstrozní nepřijde, hele, já bych si to zalejvala ráda!