Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Kokoska
Avatar
28260 příspěvků moje polička 27. května 2019 14:03

Mohučanka Tak držím palce, ať to zdárně dokončíte.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 27. května 2019 14:05

Mohučanka to okno vám teda strašně moc závidím.....mně by se to taky líbilo, ale my máme obytnou část nad zemí, v úrovni země je nízkej sklep, takže okno z kuchyně bysme probourali maximálně na terasu (kterou bysme museli postavit) a ze ktery by se stejně lezlo po schodech, a to nevíme, jestli nám za to stojí.

Vstup rovnou do zahrady musí bejt úplně boží. Teďka je to otrava - musím jít na zahradu buď hlavním vchodem po schodech a obcházet celej dům, nebo sklepem, což jsou dost strmý zatočený schody plný holínek a misek na kočičí žrádlo.

Offline Gatita
Avatar
7144 příspěvků moje polička 27. května 2019 14:06
Reakce na Kokoska:

Dneska u nás začala renovace oken v celém baráku - přebroušení, nátěry, další broušení, finální nátěr. Do pátku. Takže 3 dny z týdne má pršet...

​jak jsem si tu stezovala, ze jsem musela stravit vikend v posteli kvuli nejake viroze, tak jsem zapomnela uvest, ze se u nas v 7.30 zjevil pan Vasil, ktereho jsme marne pul roku nahaneli na opravu balkonu, a metr od meho luzka to rozjel se sbijeckou.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 27. května 2019 14:07

Potrefenáhusa my jsme ve stejne situaci terasu nakonec skrecovali, ale mame par sirokych schodu, jen ty stupne. je to moc fajn. 

u nas se teda predtim dalo vyhradne tim sklepem, peklo desny.

Offline Garfie
Avatar
23903 příspěvků moje polička 27. května 2019 14:08

Potrefenáhusa Stojí, taky to tak máme. Zvlášť pokud teď vycházíš takhle složitě. Terasa může být úplně mini, na malej "kávovej" stolek, nebo taky vůbec-když jsme kupovali dům, viděli jsme jeden krásný, který měl obrovský francouzský okno na zahradu a šlo se ven prostě jen po schodech. Pořád lepší, než obíhat dům, to mi věř. 

Offline Kokoska
Avatar
28260 příspěvků moje polička 27. května 2019 14:09

Gatita že se to vždycky tak sejde? Manžel prchnul do práce a já tu holt dřepím, snažím se něco dělat a cvaká mi v hlavě.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. května 2019 14:09
Reakce na Gatita:

​jak jsem si tu stezovala, ze jsem musela stravit vikend v posteli kvuli nejake viroze, tak jsem zapomnela uvest, ze se u nas v 7.30 zjevil pan Vasil, ktereho jsme marne pul roku nahaneli na opravu balkonu, a metr od meho luzka to rozjel se sbijeckou.

​promiň, ale LOL je to smutný, ale mě to rozesmálo.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. května 2019 14:11

Potrefenáhusa hele, stojí.

my to tak máme dokonce dvakrát - z ložnice a z obýváku.

v ložnici si v létě pěkně pověsíš na zábradlí peřiny, v obýváku si vezmeš oběd, knihu a jdeš se opalovat neviděna sousedy :)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 27. května 2019 14:13

viktorka_od splavu a jak jste to udělali? Místo okna francouzský a od něj schody?

mně by se líbilo tohle (což je samozřejmě úplně mimo, náš je celkem ošklivej částečne funkcionalistickej zcela jednoduchej dvojdomek)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 27. května 2019 14:15
Reakce na Jiná Realita:

v ložnici si v létě pěkně pověsíš na zábradlí peřiny, v obýváku si vezmeš oběd, knihu a jdeš se opalovat neviděna sousedy :)

​tak u nás by to měli sousedi asi rovnou na talíři, maj tu druhou půlku dvojdomku a mezi náma je jen nízká zídka asi 1,60

znamená to prostě rozm.....t zase třetinu baráku a výsledkem terasa, na kterou viděj sousedi a ještě se musí na zahradu po schodech.....právě nevíme

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 27. května 2019 14:16

Potrefenáhusa no, my právě taky musíme postavit terasu, a ne jen tak nějakou mini

Ale architekt nám vymyslel sjezd, a ne schody, a mně se ten nápad zalíbil. Počátkem všeho byla nutnost udělat nový plot, tak já k tomu přihodila ten svůj sen s terasou a dveřmi přímo z obýváku...Teď totiž ze zahrady taky mnoho nemám, pokud nejdu přes celý byt (byť ne moc velký), na chodbu, verandu a po schodech na zahradu.

Garfie jsem moc moc ráda, že někdo říká, že to za to stojí...

Offline rasaNori
Avatar
7709 příspěvků moje polička 27. května 2019 14:17

Potrefenáhusa muj sen je to taky, ale nerealny. Obyvak ma okna na severovychod, jedno na jihovychod, za domem je 3 metry sirokej pas, kde casem povede asi cesta za dum. Vstup z domu je na jih, jenze tam parkujou auta takze misto na pozemek koukame na ne. Casem se zboura puvodni stodola, a zboku k ni bude velka garaz a parkovaci stani. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 27. května 2019 14:18

Jiná Realita a krom toho jsem vymyslela, že bych měla v kuchyni pod oknem linku!

 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 27. května 2019 14:21

Potrefenáhusa jj presne tak. misto okna probourany francouzsky okno o stejne sirce a ty schody nejsou plny, jen naslapy, prvni dvakrat sirsi, takova podesta. sousedi z jedne strany maji mini terasu a z druhe se inapirovali u nas, maji je z takovych tech drevenych terasovych prken v kovovym ramu.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 27. května 2019 14:23
Reakce na Potrefenáhusa:

Jiná Realita a krom toho jsem vymyslela, že bych měla v kuchyni pod oknem linku!

 

​no, ja mela na vyber linku pod oknem nebo vstup na terasku pred domem(ta tam je, jen se na ni chodi venkem takze vubec) linka je super ale nejraci bych oboji!

Online Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 27. května 2019 14:27

Potrefenáhusa Máme francouzské okno z kuchyňoobýváku na dřevěnou terasu, na kterou navazuje trávník. Je to super, ta terasa je jako pokoj navíc. Akorát se dost stírá hranice mezi "doma" a "venku", tak většinou všichni chodí tam a zpátky v papučích nebo naopak v botách, chtít třeba po batoleti, aby se zouvalo je sci-fi, takže v přízemí je pořád na zemi dost bordel. Počítali jsme s tím a rovnou tomu podlahu přizpůsobili, ale uklízecího maniaka by trefil šlak :)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 27. května 2019 14:32

viktorka_od splavu to máte moc pěkný, ale my to máme vejš a jen malý okno (on ten dům je fakt malej)

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. května 2019 14:33

Potrefenáhusa těžko říct, netuším, jak to u vás vypadá, ale já před sebou vidím třeba něco takového (prosím nesmát! ), pohledově částečně odstíněného od sousedů. je to rychlonáčrt, jednoduchá dřevěná terasa na pilířích, schody vpravo, dveře, to vlevo je přesah střechy a třeba tyčkové zastínění, nebo nějaká popínavka (to jsou ty tečky, nemám nic barevného:D ).

jako - náročné nepochybně, levné moc ne, možná i zbytečné, jen jsem psala, že je to prostě příjemný. 

Offline Janulik03
Avatar
16668 příspěvků moje polička 27. května 2019 14:35

Kokoska potlapkavam a zelam ti pekne pocasie. Uz druhy rok o tom hovorime, ale nechce sa nan. Teraz ked som si precitala tvoju staznost ti asi zas odlozime

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. května 2019 14:36

Potrefenáhusa u nás linka je pod oknem teď, ale já to oželím, protože pak se to okno nedá otevřít, je dost hluboko, asi snad 50-60 cm hluboký parapet, plus hloubka linky. radši bych ji otočila jinak a měla přístup k oknu, které budu moct normálně otevírat. jinak je samozřejmě světlo z okna super.