Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. května 2019 21:49

Samantha ... jo, myslela jsem tak pozitivně, až jsem se z toho málem poskládala.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 23. května 2019 22:05

Ja sem taky jelito...po trech fyzio,akupunkture a jeste neceho uz sem byla s krkem v pohode....tak sem si dala v podvecer jogu(jeste uplne novou sestavu na mici)

a ted mi samozrejme ten krk zacal zas bolet a dnes sem potvrdila,ze v sobotu prijdu do prace a dalsi fyzio mam az v pondeli.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. května 2019 22:43

Zarinya Musím říct, že párkrát jsem během posledních týdnů zkusila cvičit jógu a ta moje bedra z toho moc nadšená nebyla.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 23. května 2019 22:50

Dalia ty se taky jeste setri.

jinak tohle je moc fajn,hodne pomale,spis uklidnujici.

https://youtu.be/3YLi_DfNtrk

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. května 2019 22:52

Zarinya Děkuji za odkaz.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 23. května 2019 22:55

Dalia neni zac,treba trochu pomuze.

Offline continuity
Avatar
33575 příspěvků moje polička 23. května 2019 23:01

Dalia pokud mas nejaky akutni problem s pateri, joga vubec nemusi byt vhodna. Segra si spinalnimi cviky definitivne vyhodila plotynku a to tak, ze rano nevstala k detem 2 a 4 z postele. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. května 2019 23:06

continuity Jak to potom sestra řešila? Operace?

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 23. května 2019 23:14

Dalia ségru natahovali na rehabilitaci na takovej skřipec a po několika terapiích ta plotýnka znova zaskočila. 

Offline continuity
Avatar
33575 příspěvků moje polička 23. května 2019 23:15

Dalia ne zhrehabilitovala to, operace je dnes az nejzassi moznost. Mam jeste jednoho kamarada, kteremu pomohla rehabka, taky ani nechodil, ale to chce opravdu specialni pristup - ruzne mu to natahovali a pod. 

Oni to uz vidi i z rezonance, jak moc je to vyhrezly a kterym smerem, podle toho se to pak resi. 

Az se trochu vzpamatujes, nech se poslat na fyzio, nebo ortopedii, ale nenech si to za zadnou cenu, odklokovat nejakymi prudkymi pohyby. Neboli te to v krizi, ale jakoby na strane?

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. května 2019 23:17

continuity Ano, spíš k levé straně. A občas to jde do kyčle a do nohy.

Mohučanka Zní to děsivě.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 23. května 2019 23:23

Dalia a můžeš vůbec cvičit, když nemáš dohojené rány? a můžeš cvičit ledaco? konzultovala jsi to? nevím přesně, jaký typ operace břicha jsi měla, ale matka i teta to po operaci přehnaly, nebo možná i samo, kdo ví, a teta je už po další operaci, kdy jí museli voperovat do břicha nějakou podpůrnou síťku, a matku to možná čeká. jako fakt bacha, necvič jen tak něco sama.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 23. května 2019 23:25

Dalia ja souhlasim,radsi nic sama necvic.Az se budes citit zajdi na ortopedii a nech predepsat fyzioterapie.

Offline continuity
Avatar
33575 příspěvků moje polička 23. května 2019 23:30

Dalia ty diagnozy takto pres net jsou osidne, ale mne to prijde jako to zablokovane SI skloupeni. On je v krizove kosty takovej divnej kloubek, moc pohyblive to neni, ale vede tam nerv a nekterym lidem presne stredem svalu. ( nekomu pod nebo pred a tito lidi zadne problemy nemaji).  A jak se ten sval zasekne, tak utiskuje ten nerv, klidne to muze vystrelovat az do nohy, kycel ( to je velmi typicke) nebo i koleno. Jako je to protivne, ale akutne z toho zadna plotynka nehrozi. 

Az se trochu das dohromady, vyzkousej nejaku fyzioterapeutku, ta ti rekne presne. Dost casto to ale nepomuze, alespon mne ne. Vetsinou to prejde nejak nakonec samo, u tebe jsou ty svaly jiste ztazene i stresem.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. května 2019 23:43

Jiná Realita Zarinya continuity Zkusím se zeptat doktorky na doporučení na fyzioterapie. Co mohu cvičit, fakt nevím. Jednou se mi při cvičení stalo, že jsem se asi rychle sklonila v pase (při stoji se protáhnout dolů a dlaně na zem) a v hrozné bolesti jsem se skácela na zem. Měla jsem pocit, jakoby mi někam zajely vnitřnosti. Pár minut jsem naříkala a myslela si, že je to v p....i a pak se to naštěstí vrátilo zpět. Teď se bojím rychle se ohnout.

Jinak operaci břicha jsem měla velkou. Jizvu mám vertikálně, začíná pod prsy a končí až u pochvy. Vybrali mi vše, co se dalo, včetně nějaké blány a tukové vrstvy. 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 23. května 2019 23:54

Dalia asi to zní hůř, než jaké to doopravdy bylo. Mně z toho tedy taky vstávají vlasy hrůzou

Jinak souhlasím, šla bych na nějakou fyzioterapii, kde by si ideálně vyslechli, jaké operace máš za sebou a nastavili podle toho cvičení. Já jsem celoživotní zádová potížistka a tohle jsem udělala "jenom" po porodu a byly to hodně dobře investované peníze. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. května 2019 23:59

Mohučanka Operace břicha hrozná byla. Tam to bylo na hraně při ní (velké krevní ztráty) i po ní (také infekce). To teď ta prsou byla oproti tomu brnkačka. Nebýt tedy stafylokoka. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 24. května 2019 08:12

Dalia Dali ty si radsi bez porady doma necvic.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 24. května 2019 09:45

Dalia no to necvič nic, a dobře, opravdu dobře to prober minimálně se dvěma odbornými osobami, ne nějakou no name jakože fyzioterapetkou, které někdy bývají.

moje příbuzné měly operaci podle mě nesrovnatelně menší, a mají poměrně velké následné problémy (a to necvičily, ale třeba pracovaly na zahrádce). jednak se dělají srůsty, druhak (teď laická interpretace) si orgány, pokud jich tam část chybí, nějak "sedají", což působí problémy a pak se tam třeba musí voperovat síťka, která je drží na místě. cca nějak takto.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 24. května 2019 10:15

Jiná Realita Srůsty tam mám určitě. Byla jsem i uvnitř břicha hodně sešívaná. Někdy třeba při změnách počasí cítím, že bolí. Budu opatrná.