Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Lama_z_Lana
Avatar
6125 příspěvků moje polička 02. prosince 2017 10:23

Grrrrrr....Nikdy v životě jsem netrpěla na opary. Teď mám už během měsíce druhej. Co to je toto?

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 02. prosince 2017 11:44

No, vidíte a to se vám ve veřejném sektoru prostě nestane. Minimálně jsou povinni vrátit všem uchazečům podklady, pokud neuspějí 

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 02. prosince 2017 12:38
Reakce na MP Meri:

No jako sorry, ale zas ve verejnym sektoru se vypisuji pracovni mista, co jsou predem obsazena, protoze ze zakona se to vypsat musi. To snad firmy nedelaji. V minule praci byla vlna tzv. presoutezeni uz moc nevim kvuli cemu to bylo, fakt nevim, mozna zanikala nejaka oddeleni a vznikala nova jinak zarazena?,me se to primo netykalo, ale normalne ta mista visela na strankach ackoliv lidi zustavali ti puvodni. Ted nove jsem zase sla ja na jine misto a ackoliv jsem to mela ja vykomunikovane na personalku, se sefama, ale stejne se to zverejnilo a mohl se kdokoliv prihlasit. A to, co se deje ted pri vyberkach na mistech pod sluzebnim zakonem se mi taky hrube nelibi, doufam, ze se to do par let upravi, nebo se tohoto na hlavu postaveneho systemu fakt nechci ucastnit. Takze ano, komunikace je treba lepsi, ale ty dalsi veci jsou taky peknej hnus.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 02. prosince 2017 12:49
Reakce na MP Meri:

pak jsou jeste firmy proste slusne, ktere na to nepotrebuji zakon. continuity jsem teda pochopila naco jeden ted uz kolega chtel ten pracovni prislib nebo jak se to jmenuje na papire. jsme nechapali. prece kdyz mu bylo receno ze vyhral tak co blbne..

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 02. prosince 2017 13:31
Reakce na Karja:

No, pokud jsem to správně pochopila, tak to firmy dělají - viz tady popsané zkušenosti, že se někdo někam hlásil a pak mu bylo řečeno, že na to místo vlastně vzali něčího příbuzného atd., to byly myslím zkušenosti popsané z privátního sektoru. 

Jako jasně, když je systemizace nebo něco, tak se musí pracovní místa přesoutěžit. Ale nikdy to není jen na oko, probíhá normální VŘ a to má obzvlášť podle služebního zákona svoje náležitosti. Co jsem slyšela třeba od vedoucích, kteří museli z různých důvodů znovu ve výběrkuu obhajovat svou pozici ... žádný med, nenechat se nahradit. 

Ale je to správně podle mě, jasně, že se s některými lidmi dopředu tak trochu počítá, ale nikdy nevíte, kdo vám přijde na pohovor a nový uchazeč může být prostě lepší. Jako ano, aby vytlačil zaměstnance s praxí třeba, to už by musela přijít fakt hvězda, ale i to se stává. Navíc se často na těhle výběrkách vybere někdo, komu se pak nabídne jiné míst (na DPČ, nebo jiné VŘ). Jako ono na práci ve veřejném sektoru se opravdu nestojí fronty, běžně se nám do výběrka hlásí dva tři lidi, takže pokud ten uchazeč stojí za to, snažíme se ho urvat a i kdyby třeba přímo nevyhrál, nabídnout mu jinou pozici. 

Celkově si úřady dost konkurují, navzájem si kradou zaměstnance, lidi různě rotují a do toho se je samozřejmě snaží ve spoustě oborů přetáhnout privátní sféra.

Všude, kde jsem byla, to fungovalo podobně, ale samozřejmě nevylučuju, že jsou úřady, kde je praxe jiná. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 02. prosince 2017 13:45

No... já až do včera nevěděla, že něco jako pracovní příslib nebo akceptační listina nebojaksetoještějmenuje vůbec existuje. :) 

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 02. prosince 2017 13:47
Reakce na MP Meri:

Mne proste neprijde vuci jinym lidem fer je pozvat na pohovor a to tusim, se ted musi pozvat, pokud splni podminky, kdyz vim, ze tam mam cloveka, co tu praci dela pet let, delat ji chce, vedouci ho taky chtej:). Sama jsem delala uplne zbytecny pohovor s lidma, co se znam, na praci, co delam tri roky, fakt nevim, co by se muselo stat aby nevzali me, asi je tam poslat do hajzlu:-)). Nejakou sestrenici ci milenku nebo koho muze protlacit na misto kdekoliv, tomu se neda zabranit, ale porad je to oproti tomuto velkej rozdil. Lidi se hlasi malo, protoze ty pozadavky, co ted jsou dane, jsou uplne neprimerene, VS pomalu I na cloveka, co bude u pocitacu menit kabely, inzeraty plny cestejch prohlaseni, dodelani nejakejch pitomejch zkousek, trapas proste. A to nepocitam kolik lidi odeslo jen kvuli tomu, ze proste nemeli vzdelani, nejak jsem nepochopila, cim se lisi Bc. od Ing., pokud tu praci uz leta predtim delal. Nechapu, kterej looser tohle vymyslel, vubec nevim, co kladnyho to prineslo, akorat to uplne odeslo od reality.

Offline 711990
Avatar
17137 příspěvků moje polička 02. prosince 2017 15:23
Reakce na Karoleena:

tak dobry :D trochu mam strach ze posles a pak me zlyncuje dav z Parfumanie  

Offline 711990
Avatar
17137 příspěvků moje polička 02. prosince 2017 15:25

nicmene jsem fasicnovana poznamkama o protlaceni rodiny/kamaradu. Ted je situace na trhu takova, ze i kdybych si zamestnala vsechny kamarady, porad je to malo:D v zivote jsem nezazila ze se vypsala role jen pro formu. Spis naopak - jedna pozice, ale nabrat na ni nejlip 20 lidi! 

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 02. prosince 2017 16:41
Reakce na 711990:

Já si nemyslim, že je to moc častý, a teď, když je práce dost tak tuplem. On si taky málokdo lajzne někoho doporučit. Já bych třeba mohla doporučit jen uplný minimum lidí, co znám a tam bych se zase bála na druhou stranu, že jim doporučim tu práci špatně. A ona pozice pro formu se asi ve firmě vypisovat nemusí, ne? zvlášť v  nějaký menší - prostě je hodně práce, prvně neznáte někdo někoho kdo by k nám třeba chtěl? neznáte, tak vypíšeme. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 02. prosince 2017 18:47
Reakce na Karja:

No já někoho někam doporučit, tak pak žiju v nekonečným stresu, že se něco zle vyvine a bude to pak moje vina, protože svět je plnej nevděčníků a "tys nám ho doporučila"/"nebýt tebe tak tam nepracuju". :D

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 02. prosince 2017 18:55
Reakce na Karoleena:

No přesně, jako já bych do toho taky nešla:-D. Jako vyloženě, když se někdo přihlásí o informace, tak mu je ráda poskytnu a seženu i to, co nevim, ale doporučování fakt ne.

Offline Sweet Potato
Avatar
34833 příspěvků moje polička 02. prosince 2017 19:16
Reakce na Karoleena:

Tak je to se vším. Když ti doporučím hospodu, i kdyby byla sebelepší, najdeš v talíři švába:-)))

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 02. prosince 2017 20:10
Reakce na Karja:

Karoleena 

Tak to už je jasný, díky komu zavedly některý firmy fishing for friends :-).

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 03. prosince 2017 21:48
Reakce na Lama_z_Lana:

Přidávám se do oparový skupiny. Aktuálně mám tři najednou! Jeden je teda už stroupek, ale další dva nové...Navíc teď nesnesu nic jiného než to přelepit tou náplastí, takže dvě náplasti najednou vypadají fakt efektně a ještě je mám trochu mimo ret. Myslim, že jsem tomu rozšíření dopomohla sama rtěnkou:-/. Jestli neznáš ty náplasti, tak bych ti je doporučila, cena mě trochu vytočila, ale je to vážně úleva.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 03. prosince 2017 22:12
Reakce na Karja:

Ještě lepší než náplast je filmogel. Ten totiž překryje a stáhne celý opar a neodlepuje se. Náplasti mi vždy dost špatně držely.  Momentálně mám též opar. U mě je to teda stres a vyčerpání posledních dnů. 

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 03. prosince 2017 22:26
Reakce na Karja:

Doporucuju koupit dezinfekci na licidla Beauty So Clean, neposlozuje to slozeni vyrobku, ale dezinfikuje. 

Ja minulou sobotu neplanovane licila nad ramec domluvenych sluzeb nastavajici tchyni sve nevesty a ta mi az v momente, kdy jsem zacala nanaset rtenku, rekla, ze ty boule na rtech jsou strupy na oparech (naivne jsem doufala v pihu). Nastesti si rtenku nabiram naspachtli a z te az nanasim stetcem na rty, ale stetec jsem vyhodila. Mela jsem sto chuti na ni zacit jecet. Grr.

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6125 příspěvků moje polička 03. prosince 2017 23:01
Reakce na Karja:

Jeej, tak to me mrzi. Je to fakt otrava. Ja to poctive mazu a jde to. Minule v koutku se to hojilo strasne, tak jsem mela strach, ze to do tydne nestihnu zalecit a nebudu moct delat oci na jednoho zahranicniho kolegu .

Offline Noren
Avatar
616 příspěvků moje polička 04. prosince 2017 08:38
Reakce na Karoleena:

Já jsem jednou takhle doporučila nejlepší kamarádku do firmy, kde jsem pracovala, protože mi odešla tehdejší kolegyně. Kamarádka po tom místě strašně toužila, pořád mě přemlouvala, ať to zařídím...Vydržela tam ani ne 3 měsíce, udělala několik průšvihů a když se rozhodla ve zkušebce odejít, tak obešla naši přímou nadřízenou a šla s výpovědí ze úplně nejvyšším vedením...Docela dlouho jsem s ní nemluvila

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 04. prosince 2017 10:18
Reakce na Solathis: